Zima mrtvých: Cesty osudu

xxxxxxxxoo hodnoceno 396x (Seznam vlastníků)

Zima mrtvých: Cesty osudu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Horror, Zombie, Post-apokalypsa
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Isaac Vega
Jonathan Gilmour
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Drobné dotazy

Hru jsem zatím hrál pouze dvakrat, ale ač jsem se to snažil dohledat, nějak pořád nevím, k čemu se určuje vůdce skupiny. Jestli se na něj aplikují nějaká zvláštní pravidla.
17.12.2015 10:38:32

další drobný dotaz
Omlouvám se, nemám odpověď ale postnul bych sem další drobný dotaz:
V pravidlech se píše "V případě rovnosti hlasů rozhoduje hlas začínajícího hráče". Znamená to tedy, že pokud hraji např. ve 3 hráčích a jeden hráč už je vyloučený, začínající hráč má ve 2 zbylých vždy možnost rozhodnout o automatickém vyloučení toho druhého? (hru jsem ještě nehrál, neposuzuji tedy jestli to má vůbec ve dvou smysl vylučovat, nebo ne).

17.12.2015 10:59:22

vudce
Já jsem mezitím zjistil, jak je to s tou "důležitostí" vůdce. V podstatě to žádný výrazný vliv nemá. Mohou na něj mít efekt nějaké karty osudu a celkově to napomáhá atmosféře a tvorbě příběhu během hry.

17.12.2015 11:40:40

Odpovědi
Vůdce skupiny nemá žádný význam

Vyloučení druhého nezrádce z kolonie znamená konec hry, protože morálka klesne na nulu. Jakmile se tedy ve třech dostanete do situace, že vykopnete dobráka a ve skupině je zrádce, tak si může mnout ruce. A teoreticky až bude začínat, tak vyhostí druhého a vyhraje, pokud má splněníý úkol. Prakticky si ale myslím, že k tomu nedojde a hráči ve třech dobráka nevyhodí a odhalí spíš zrádce. Ale je to o kvalitě hráčů

17.12.2015 11:41:50

Žetony hladovění
Prosím co dělat s žetony hladovění? Dá se jich zbavit? např tím že za ně v dalším kole odstraním jedno jídlo, nebo tam zůstanou napořád?

21.12.2015 19:48:02

žetony hladovění
zostávajú... ide o to, že ľudia si to už pamätajú a ak sa hľadovanie opakuje, tak už to na morálku ľudí doľahne oveľa viac...

21.12.2015 19:59:59

Obr

Žetony hladovění.
Takze zetony hladu zustavaji? To znamena, ze kdyz dostanu jeden zeton hladu, treba hned na zacatku, tak potom kazdy dalzi faze kolonie, az do konce hry prijdu o jednu moralku?

EDIT: Uz to chapu. Je to tak, ze kdyby treba po druhe nastal hlad, tak neprijdu o 1 moralku, ale uz o 2.

22.12.2015 07:35:06 | Upraveno autorem (porovnej)

upresnenie
Áno, je to tak ako píšeš v EDITe...
Až v prípade ďalšieho hladu sú ľudia nahnevanejší, či sklamanejší.

22.12.2015 14:22:02

Odkládací balíček vs. Odpad
Mám dotaz,v pravidlech se mluví o odkládacím balíčku, kam se mají odkládat přispěvky na odvrácení krize je to balíček který je někdo mimo nebo se myslí balíček odpadu ?

27.12.2015 00:19:45

ovosh
Mrkni se jeste jednou na hraci plan.

27.12.2015 06:47:20

Ovosh
Ve hře jsou různé balíčky, které je třeba si neplést - odpad, balíček příspěvků k odvrácení krize (tyto dva balíčky jsou na hracím plánu) a ještě vedle plánu odkládací balíček. Je to v pravidlech popsáno.

27.12.2015 09:15:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Pridani karty kterou je vybaven hrac k odvraceni krize
Pokud to chapu dobre, tak muzu prispet k odvraceni krize kartou, kterou je vybavena moje postava, coz znamena ze vsichni vidi jakou kartu do krize hraju?

15.1.2016 08:01:31

Nemohoucí
Tak nějak se prokousávám touto hrou. Většinu nejasností jsem našel tady v diskuzích, ale přesto mám jeden dotaz. Nemohoucí, krom toho že je musím živit a v podstatě nemůžou nic dělat (ani uklízet odpad) mám za ně jednu kostku nebo se neberou jako postava a je to jen další způsob jak hru celkově stížit? Jinak super hra.

15.1.2016 08:33:42

Nemohoucí
Ne, za nemohoucí nemáš kostku. Jsou to jen hladový krky.

15.1.2016 09:14:00

to beholder
ak si dobre pamatam tak na odvratenie krizy davas kartu z ruky a rubovou stranou na vrch aby si sa neprezradil ak si "zaporak" alebo kartou od postavy no tu uz vsetci videli
Takze odpoved na otazku je ano. Pokial pouzijes predmet postavy tak to vsetci vidia (v pravidlach je napisane ze uz raz vylozeny predmet nemozes vratit do ruky, len predat niekomu inemu alebo ako kartu na odvratenie krizy)

15.1.2016 09:35:20

Icinko
Prvni mi to prislo blbe, ale kdyz nad tim ted uvazuju, tak se diky tomu da krasne blafovat. Dam do krize pozitivni karty, kterou vsichni vidi a pak tam pridam z ruky negativni :)

15.1.2016 09:43:46

ano
aj tak sa da.
Len pozor aby si nebol jediny prispievatel k odvrateniu tej krizy. To uz by si asi potom nevysvetlil :D

15.1.2016 10:04:43

Vybíráme z Bazaru

Deadly Dinner - Red Carpet in Ruins (angličtina)
Deadly Dinner - Red Carpet in Ruins (angličtina)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas