Zaklínač: Dobrodružná hra

xxxxxxxooo hodnoceno 406x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Dobrodružná hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
CD Projekt RED
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tak jaké to tedy je?

Jsem fanoušek knižní předlohy, pc hry jsem nehrál, hrát to budu nejčastěji ve 2-3, očekávám od toho spíš méně než více náročnou zábavu s atmosférou, spoluhráči svět Zaklínače taktéž znají...co vy na to, jít do toho? Na rovinu jsem čekal větší haló kolem hry, hodně se na ni čekalo, komentovalo, to ano, ale až vyšla, tak mi přijde, že se to spíš přešlo, tak přemýšlím, jak velkej průser (možná vzhledem k vysokým očekáváním), to vlastně je.
4.8.2015 21:25:13

dojmy
Zajímavé je, že mě hra zpočátku hodně bavila, ale pak nadšení opadlo. Mechanismy hry se stále opakují dokolečka a časem zjistíš, že stále hraješ to samé. Na nějaké občasné hraní to ujde, ale jak říkám, časem, pokud to budeš hrát moc často, tak tě to omrzí.

5.8.2015 07:12:44

atmosféra
Co se týče mechanismů je to opravdu suchařina. Aby ta hra měla šťávu (aspoň trochu) je nutné, ale opravdu nutné, se položit do role, číst flavor texty, házet hlášky...

5.8.2015 08:31:13

Zaklínač
První hry byli dobré i atmosferické, ale pak už není co objevovat a je to takové nemastné neslané. Zkusili jsme pár uprav a hra najednou získala větší atmosféru. Celkové pojetí hry je ve finale nějaké divné, je to ameritrash ale plníš ukoly za body ( body = Euro ) . záleží jaké bodové rozhraní ukolů si nalosuješ, ale je to v tom velmi nevyvážené ( ukoly 8, 12 a 16 bodu + ke každému vedlejší ukol 3 - 5 bodu a pomocný ukol vždy 3(6) bodu) . Kdyby to bylo od základu pojato jako kooperativka a jiný herní systém tak by to bylo super, protože Zaklínač je terno, ale ne v tomhle podání.
Hrajeme hry jen ve dvou a to nám trvala hra 3h což je docela dost na to, že skoro nic se tam neděje.

Když to srovnám s eurem Settlers zrod imperia (stejný autor) tak Settlers jsou Bomba i atmosferické a po nějakých cca 100 hrach mě neomrzeli a chci si je zahrat kdykoliv je čas, to o zaklínači říct nemůžu.

5.8.2015 08:55:17

Odporúčam
... PC verziu. Možeš ju kedykolvek prerušiť, vypnúť, uložiť. Hudba je super, mapa krásna, mechanika hry rovnaká (na pár odchýlok). Ak s kamošmi dostanete chuť, prepojíte to na telku a fičíte jak sa vám zachce. a HLAVNE nemusíš nič rozkladať a potom pakovať do krabice a nezaberá (tá krabica) nikde miesto... navyše, viem si len ťažko predstaviť stôl, na ktorý by sa hra zmestila, čiže treba sedieť na zemi čo po dvoch a viac hodinách už je únavné). Osobne nie som fanda zavádzania mobilov a aplikácií do hier a doskoviek... ale v tomto prípade mám v hlave jasno. PC verziu som zahral na 5 questov už minimálne 25 X ... zatial čo stolovku som kamošov učil 2hoďky a potom sme šli radi na pivo ...

5.8.2015 09:32:45

...
Přesně, je to čistě mechanické, rozhodování sice ve hře je, ale je to takové to rozhodování ve stylu: máš dobrou věc nebo špatnou věc. Co si vybereš? Prostě hra tě tak trochu víc hraje a je to o to horší, že musíš hrát na body, kdyby to byla kooperativka jak píšou níže, tak díky dobré atmosféře a pěknému světu by to byla asi dobrá hra.

5.8.2015 09:37:18

...
Na vanoce jsme si poridili arkham horror v cz a nemuzu si pomoct ve srovnani se zaklinacem.

Zaklinac ma spoustu prevzatych veci s arkhamu, ale bohuzel jsou v zaklinaci nedotazene, nelogicke, nudne.
V zaklinaci je divne vsechno, karty setkani absolutne nemaji vliv na to v jake jste oblasti, jsu v kaer morhen a otocim kartu setkani a je na ni napsane - jdi do kaer morhem. Je to divne a nelogicke, lokace jsou tam jen kvuli stopam a ne kvuli atmosfere.


V arkhamu je 9 ctvrti mesta a kazda ma svoje karty setkani. Stopy se objevuji pouze na urcitych oblastech mesta dusledkem karty mytu. Hrani arkhamu je zabavnejsi byt pravidla jsou slozitejsi.

Pro me je zaklinac velke zklamani a podvod na fanousky knizni predlohy!

27.12.2015 11:41:34

doporuceny vek
Ahoj hrajete nekdo zaklinace s detmi? Na krabici je myslim od 14 let, coz mi prijde trocu moc:-)

15.9.2016 20:56:19

věk
Kluky s kterými jsem to v kroužku vytáhl hra bavila a to měli 10-12. Mají ale rádi fantasy, tak je bere cokoliv co má pěkný vzhled a můžou tam sekat nestvůry. U toho menšího věku vidím problém jen v tom, že je na kartách víc textu, který se děckám moc nechce číst (resp. chápat). Mechanismy ale pobírají v pohodě.

16.9.2016 14:15:13

Dojmy
Po čtyřech hrách (3x2 hráči, 1x4 hráči) říkám za sebe dobrý.

17.10.2016 13:25:14

Za mě trochu zklamání
Na to jak velký ta hra má potenciál už kvůli námětu, mě hra trochu zklamala. Zvláště pak je li založena především na sbírání lupiček různých barev většinou jen té jedné kdy u některých postav jako Marigold není problém ukončit hru během pár tahů, nejhůř je na tom asi zaklínač který je sice vybaven na boj s příšerami ale jinak těžce nestíhá pokud dovolíte trpaslíkovi nebo Triss se trochu vyvinout a stačí jedná karta duplikace tahů a zaklínač je nemá šanci dohnat. Na to že se ta hra jmenuje The Witcher je to zvláštní. Karty vyšetřování nikoho moc nenutí vyšetřovat v mnohých případech je to ku škodě Vám samým a pokud se bez ní obejdete je lepší to neriskovat výhoda u Triss můžete nahlížet do karet vyšetřování a dokonce ze dvou vybrat kterou dáte navrch a kterou na spodek. Hra je celkově nevyvážená a velice rychle se začne opakovat. Příběh v samotné hře nehraje žádnou roli a je jen lehkým doplňkem který ale hru nezachrání osobně doporučuji PC verzi skoro nic nestojí a člověka to tak nemrzí že vyhodil fůru peněz za hru kterou skoro nebude hrát nebo aspoň né tak často, na pár zahrání dobrý.

24.11.2016 13:20:00

Super zábava
Kdo nečeká souboj mozků, ale tématickou zábavu, tak se dočká. My máme vždy dobrou partu a skvěle se pobavíme. Hrajeme tedy vždy epickou variantu, což možná vyrovnává postavy a šance. Vyhrát může kdokoliv a o opakování nemůže být řeči.

14.4.2018 00:26:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Za me
je to takovy, jaky si k tomu clovek udela vztah. Manzelovi jsem to koupila, kamaradovi tp shodou nahod taky koupila manzelka, a nezavisle na sobe jsme si hru zamilovali. Nemuzu nic namitnout ohledne nedostatku jako napr nevyvazenost, a podle me to hodne zavisi na tom, jak rychle se dostanete k vylepsenim, ktera chcete(ono nektera jsou fakt dobra a nektera nanic), ale pokud s tim clovek pocita, a presto si to muze uzit - tak proc ne. My si to uzivame, je to nenarocny, hezky, podle me docela atmosfericky a obcas vtipny. I kdyz ne na kazdy vecer.

14.4.2018 12:14:33

Vybíráme z Bazaru

Tudor
Tudor
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas