Warhammer Quest: Silver Tower

xxxxxxxxxo hodnoceno 7x (Seznam vlastníků)

Warhammer Quest: Silver Tower - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze?

Zdravím,
neví náhodou někdo, zda má v plánu nějaké vydavatelství hru vydat v CZ lokalizaci?
8.3.2017 16:03:41

CZ verze...
Na českou verzi můžeš zapomenout. Kolik lidí, si myslíš, že by si to teď cca rok od vydání koupilo v češtině?

Kdo o ni měl zájem, tak už ji má v EN, příp. ji hraje s někým, kdo anglicky umí.
Kdo ji kupuje jen kvůli figurkám, tak je mu jedno, v jakém jazyce to je.
Pravidla jsou psána jednoduchou angličtinou, popisy událostí už trochu obtížnější angličtinou.

Bohužel český trh je pro lokalizaci tohoto typu (deskových) her od GW dost nerentabilní - průměrná cena 3000 Kč, kupců málo. Lokalizace v DE, IT, FR, ESP nejsou problém, ale CS jo :-o.

Tuším, že kdysi byl přeložen do češtiny starter kit WH Bloody island (?), ale nevím, jak moc dobře se prodával...

9.3.2017 21:18:34

Plánuji...
... nákup této hry a rád bych rozjel překlad hry do CZ v grafice. Hledám někoho, kdo má se hrou zkušenosti, případně něco přeložené. Angličtinou úplně na úrovni nevládnu, tak budu potřebovat píchnout neby zkonzultovat některé věci. Když se najde překladatel, tak by to bylo úplně nejlepší.

11.4.2017 00:11:21

Ták
Hra je doma, karty naskenovány. Pomůže někdo s překladem?

21.4.2017 19:17:37

Preklad
Tak neviem či bude na ten preklad úroveň mojej angličtiny stačiť a či budem mať na to čas (dve malé deti), ale pokúsiť by som sa aspoň o časť mohol.

23.4.2017 19:27:51

Překlad
Podle mě bude stačit přeložit základní pravidla heslovitě, protože co jsem koukal na videa ( začal jsem si překládat tak nějak sám ), tak tam jsou jednoduché mechaniky. Klíčová bude kniha příběhů a karty ( těch je 2x 18 kusů ) + jako základ referenční karty.

24.4.2017 09:11:47

Překlad...
... už je rozjetý. Našla by se dobrá duše s dobrou znalostí CZ a koukla se nám na korektury? Největší překlepy odladil Word, ale přesto.

6.5.2017 12:17:05

Nu...
... tak už máme v grafice karty postav a pokladů. Nechce nám s tím ještě někdo píchnout? Apeluji hlavně na lidi, kteří hru hráli a vědí jak co funguje. Jestli vse klapne, budou v PDF i pravidla.

25.5.2017 04:34:32

Takže...
Tak jsem sem poslal karty postav v grafice. Další materiál bude postupně přibývat, tak jak ho budu stíhat zpracovávat. Nakonec jsem udělal životní rozhodnutí a zaplatil jsem profesionální překlad. Překladatelka je na 90%, zbývá pár stran z knihy dobrodružství. Pravidla se mi nepodařilo přenést do PDF v grafice a komunita nepomáhá. Až je pročtu celá, rád bych k textu přidal alespoň ikonky, aby to nebyl pouhý text ve Wordu, ale co jsem četl, tak jsou pochopitelná. Bohužel jsem ještě hru nehrál, tak je můj názor subjektivní a věřím, že se časem doladí.

27.9.2017 12:34:08

...
Dneska jsem hrál s malou první scénář. Sice se to anglicky dalo, ale za české - zejména flavor - texty budu opravdu vděčný. Jsem zvědavý jak to dopadne.

@.

1.10.2017 17:28:01

Překlad
ManlyGuy zaplatil překladatelku? Co takhle tu cenu trochu rozmělnit? Kolik to stálo?

1.10.2017 19:23:34

:-(
Bohužel karty postav stále visí u adminů. Dnes jsem dával do grafiky karty setkání, ale zejména pravidla musí ještě projít korekturou a sladěním. Zkusím do středy dotáhnout karty setkání ( místností ) a přes víkend udělat referenční tabulku. Na těhto kartách se asi změní minimum. Maximálně názvy.
Pravidla už má člověk sběhlí ve světě Warhammeru a co hru má a hrál. Věřím, že to dopadne dobře, jen to chce ještě trošku času. Toho textu je tam dost a nerad bych to odfláknul, i když chybám se asi nevyhnu.
Trošku mě mrzí, že neumím v PDF a retušovat přes 30 stran pravidel a druhy sesit, vkládat do nich text by zabralo hodně času. Asi to vyřeším wordem.
Jinak pokud budete chtít překlad podpořit, tak počkejte až z toho něco začne lézt a nekupujete zajíce v pytli. Já sám to platím překladatelce po částech, mám rodinu a omezený rozpočet. Karty předmětů bych taky mohl asi nahodit, nepředpokládám, že se na nich něco změni, takže zítra. Snad si pak admini všimnou.

2.10.2017 20:23:25

Překlad...
...téhle hry rád podpořím a snad se pár lidí ještě našlo aby to pro tebe a tvůj rozpočet nebyla taková rána :-). Počkáme tedy až to tu bude a něco spácháme. A díky moc...

2.10.2017 20:28:05

Díky...
... za podporu. Takovej vítr do plachty by si přál leckterý námořník. Deadline jsem si dal do Vánoc mít vše podstatné v grafice. Samotná pravidla v hrafice budou asi později, ale vytáhnu z toho karty nepřátel a udělám z toho jednotlivé listy. Ono se to bude pak i lépe hrát. Zbytek obou sešitů nechám ve wordu, volně ke stažení na ZH a kdo si pak počká na grafickou stránku, ten se nakonec dočká. Jen je to mravenčí práce.

2.10.2017 21:21:38

Hmmm...
U karet postav jsem našel překlep, ale v originálu je to už opraveno, tak počkám, až to admini schválí a hnedle to updatuji. V názvu Zkázonoš mi chybí "K". O:-)
Karty předmětů jsou také nahrané a čekají na schválení. Zatím si to netiskněte, budu rád za vychytání překlepů a tak. Moc by tam toho být nemělo, ale jedny oči to nevychytají.

3.10.2017 10:19:35

Ukázka z překladu
Legenda o Stříbrné věži
Ať už byli polapeni, přinuceni silou nebo vlákáni do Stříbrné věže, je jen jedna cesta, kterou mohou šampióni odejít. Musejí si proklestit cestu skrz ďábelské zkoušky, obludné obyvatele a smrtelné pasti, aby se zmocnili fragmentů Vyvolavačova pravého jména. Pouze mocí těchto zlověstných slabik může být démon poražen. Vítězní šampioni mohou buď zabít svého trýznitele, nebo od něj mohou vyžadovat mocnou výhodu.
Bylo jen málo darů, jejichž propůjčení bylo mimo dosah moci Vychrtlého Vyvolavače, od nekonečného bohatství a moci až k bohům a k nejhlubším tajemstvím skutečnosti.
Ať už byla jejich volba jakákoliv, ti kteří se vrátili ze Stříbrné věže živí, už nebyli stejní, a osud na nich těžce spočíval navěky...

4.10.2017 16:21:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě...
... se bude text ladit.

4.10.2017 16:25:29

Vybíráme z Bazaru

Válka v říši divů - Insert
Válka v říši divů - Insert
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas