WarCraft: Desková hra

xxxxxxoooo hodnoceno 151x (Seznam vlastníků)

WarCraft: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Bard - Centrum Gier
Devir
Fantasy Flight Games
PS-Games
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

kvalita

najde se zde nějakej zastánce téhle hry? Nebo alespon někdo kdo ji uplně neodsuzuje. Většinou když se někde o téhle hře objeví zmínka tak s ní i řada kritických reakcí.
Na BGG jsem si prošel komentáře zda je tam alespoň nějaká dobrá kritika a našel jsem, ale přišlo mi že obhájce to má hlavně mezi těmi co hráli počítačovou předlohu.
Sám hru mám, ale ještě nehrál a zatím sbírám odvahu, abych na to někoho nalákal, když to nětšina hráčů kritizuje.
Pomuže někdo najít nějaký plusy?
24.11.2009 22:34:04

no
Dobrý ohlasy na to nemám. Mám to i s datadiskem v Praze. Někdy se domluvím a zkusíme. Ve třech je to asi hloupý ale nevím a ve čtyřech na týmy by to možná šlo... no někdy to mužem dát a v záloze něco osvědčeného.

24.11.2009 22:40:00


no..
..ja Ti na to rad napisem nejake pozitiva!
0. je tu dolezity taky detail, ci mas k tomu expad, pretoze bez neho je to 100a1..vsetko nasledujuce sa tyka hry s expandom!..
1. PC som nikdy nehral a ani nebudem, takze som nestranny;)))
2. je to zabavnejsie a sviznejsie ako WOW, nech si mysli kto chce co chce! v partii hracov, co to vedia hrat je to fakt super, nie je to len o budovani zakladne a taktike na bojisku ale aj magia a rozne 'necakane' faktory;)
(netvrdim,ze je najlepsia hra svojho druhu, ale imho je moc fajn.. a prave mam pocit,ze som to uz dlho nehral a ze mi to chyba heh;)
3. daju sa vymyslat vlastne mapy a scenare(je v tom rozdiel!) a viem si predstavit aj kampane skrz viacero hier..
Pod expand som pridal nejake fotky, pozri,ak bude zaujem, mozem pridat dalsie vymyslane mapy..
osobne sa mi desne paci tato cast hry, vymyslanie a skladanie je namot;)
4. po nejakom case, ked sa naucis pravidla, zistis, ze sa daju do nich pridavat rozne finty, aby sa hra stala este zabavnejsou..tyka sa to nielen vymyslov okolo napr. teleportov, AI(!!!) ci speci vlastnosti artefaktov, ale aj suboj samotny si mozes urobit tak, aby to neboli take masakralne cistky,ked sa stretnu velke armady..a tiez pravidla okolo hrdinov a ich schopnosti sa daju pozmenit (moj oblubeny pimp je, ze pri resurekte hrdinu si hrac moze vybrat lubovolneho,teda aj ineho, ako si zvolil na zaciatku hry! to je fasa...a uplny masaker je, ked sa hrdina leveluje na multifrenika-odporucam!!..samozrejme treba vtedy respawny expovych priser;)
5.na zaciatku sa mozu dohodnut 'pravidla' okolo surovin podla toho, aky typ hry chcete hrat..to je tiez dobre, z casti to meni hru.
6. vobec nevadi,ze su figurky drevene-dobre sa ovladaju, sortuju do lajny, pokladaju a presuvaju;) imho to nevyzera az tak zle!

Zajtra mozme popri inom o tom hodit rec,ak padne, pripadne to vezmi so sebou:))
..sice to tu nemam, ale ak Ty ci niekto ano(s exp.),urcite si to rad zamastim..staci dat vediet;)

25.11.2009 00:03:43

..
nejak ma to zas 'delogovalo'..anyway dufam,ze aspon nejaka inspiracia pomoze, aby si to nezatratil uplne;) bola by to skoda,ked uz to mas..

25.11.2009 00:05:44

ele:
v troch to nie tiez nie je zle..das orkov (koli vyrovnanosti) ako AI..pozri napr. 'dobrodruzstvo v orcich horach' alebo 'ostrov orkov' .. v nich hrac musi dobit doupe orkov ako prvy, aby sa zmocnil artefaktu a nasledne ho dostat do svojho mesta-zakladne, vtedy vyhrava hru.
finta je, ze hrdina (ako jedina 'jednotka', co moze nosit artefakt) sa s nim nemoze pohybovat o 2, ale len o 1 pole, cize aj uprk s nim nie je prechadska zahradou, ked sa ho zvysni hraci snazia cestou ukradnut, samozrejme silou! ;)

..a plz. co je to ten datadisk?:)

25.11.2009 00:17:01

klopčik
dik - vlil si mi naději do žil, ale otom že je to dobré s rozšířením ani tak nepochybují. Spíš mě zajímalo jestli je to fakt takovej oprus ta základaní verze. Mám oboje, ale stejně mě zajíma jak je na tom ten samotnej základ.

25.11.2009 10:21:54

klopčik
dik - vlil si mi naději do žil, ale otom že je to dobré s rozšířením ani tak nepochybují. Spíš mě zajímalo jestli je to fakt takovej oprus ta základaní verze. Mám oboje, ale stejně mě zajíma jak je na tom ten samotnej základ.

25.11.2009 10:23:42

klopčík
To mě tedy taky. nevěřil jsem, že by to tak zábavné bylo. Počítejte se mnou, že to rád zkusím. :)

25.11.2009 12:26:20

klopčík
Když jsem si Warcraft pořídil, tak se mně líbil dost, rozšíření to pak samozřejmě ještě hodně vylepšilo. Do té doby to byl z mé zkušenosti ojedinělý herní systém. PC hru jsem hrál a řekl bych, že ji poměrně slušně kopíruje, takže to bylo je velké plus. Poslední dobou mám na hru docela zase chuť, takže do současné doby nelituji její pořízení. Také jsem minulý rok na měsíc vzal hru do školního klubu a kluci z ní po těch všech eurohrách byli nadšený. Dva z nich si ji dokonce hned pořídili a to zrovna ani hry nehrajou. Moje hodnocení je tak nízké, protože jsem samozřejmě od té doby poznal mnoho lepších her ,a protože Warcraft mám již ohraný. Je to třeba jako s Osadníkama, se kterýma když jsme začnali, tak to byla skvělá hra, kterou jsme mastili pořád a dnes už je to prostě nuda, která nenabízí žádné dobrodružství.

25.11.2009 16:59:04

Elenistar,klopčík
Tak jste mě navnadily že si to s váma rád někdy vyskouším.

25.11.2009 20:46:47

hehe
Přesně jsem věděl, že to budeš ty ten čvrtej :D

25.11.2009 21:16:52

re:
Aldomoro .. presne tak..vo svojej dobe to bola pecka, teraz je 'podobnych' hier dost, takze az tak nevynikne..(+ kocky vedia byt frustrujuce;) ale stale je to 'mila', jednoducha a 'viac prvkova' hra. ono postavit si nadupanu zakadnu skor ako super, aby sa dalo skor a efektivnejsie zautocit, je celkom kumst vsakze;)
tiez je celkom umenie vediet spravne vyuzivat magiu, hlavne zaciatocnici nemaju ten prehlad, kedy co a ako pouzit..preto su hlasky typu 'toto som chcel vtedy' alebo 'mal som este toto' celkom bezne..treba si tieto moznosti dost striehnut, aby cely ich potencial bol maximalne vyuzity! ;)
..ad obohratie, ak si myslel mapy/scenaria, urcite je velka vyhoda,ze sa daju tvorit vlastne, co sa o vela hrah povedat neda!! ja osobne som z oficialnych scenarov hral tusim iba 2 ;)
ak si myslel obohranie v tom zmysle, ze je kazda hra 'v podstate' o tom istom - tazit, budovat, vyrabat jednotky a bojovat-kockovat, tak to ano..ale to plati pre kazdu jednu hru imho;) hra je stale o tom istom, o com vlastna hra je;)


Ele, Kosi: urcite ideme do toho! Paladin je tiez naskakany,takze staci dohodnut termin ..aj ked mam dojem, ze najblizsiu dobu toho casu nikto nebude mat vela, pevne verim,ze sa skor ci neskor sfazujeme!!
takze: myslite na to:)

zahorduuuuu!!:))

26.11.2009 12:21:25

srdcový průměr
Tuhle hru mám moc rád, i když zrovna není nijak kvalitně vychytaná. Rád bych ji i hrál, ale v naší komunitě jsou už oblíbené jiné hry. Přeci jen, vytvořit armádu, poslat ji na soupeřovu armádu a která z nich vyhraje, vyhrává i hru...to není moc motivující

13.7.2010 17:19:52

to cerny vlk
dovlim si nesouhlasit
jednak od ceho jsou body nebo zadani nekteryhc scenaru??
a jednak po rozdrceni me armady jeden (a jediny prezivsi) muj letavec naboostovany kartou partyzansky dobyl souperovo mesto (e;

13.7.2010 21:32:31

to ndru
tak samozřejmě, jde to, ale použil jsem nadsázku...často to tak vnímají ostatní a moc se jim pak do hry nechce..a upřímně, radši si zahrajeme small world (SW) nebo summoner wars (SW :) )

13.7.2010 21:55:28

najhorsia investicia do deskovej hry
Aj ked som velky fanusik pocitacovej predlohy aj WoW, tuto hru rozhodne nedoporucujem kupovat nikomu. Vypracovanie je kvalitne, obrazky krasne a ma to aj atmosferu W3. Hra je vsak velmi nevyrovnana a to tak ze porazit elfov je v podstate zazrak. Rozsirenie vraj prinasa zmeny ktore hru vyrovnavaju, to som vsak len cital, ja sam mam len zaklad. Urcite do toho nechodte bez vyskusania.

30.9.2013 16:00:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Zajimavé.
Ja se u tehle hry vzdy bavim. Jedno jestli z rozsirenim, ruznymi homerules nebo jen zaklad.

30.9.2013 16:13:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Oathsworn - Into The Deepwood
Oathsworn - Into The Deepwood
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas