Válka o Prsten (druhá edice)

xxxxxxxxxx hodnoceno 185x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten (druhá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Devir
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Red Glove
Autoři: Francesco Nepitello
Marco Maggi
Roberto Di Meglio
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Väčšia mapa pre epické hranie -

Uvažujeme nad nasledujúcim "kickstarterom":

1. Zakúpiť oficiálnu zväčšenú mapu Anniversary Edition 88x128 cm
2. Kvalitne ju zoscanovať
3. Nechať vytlačiť na bannerovinu
4. Urobiť 3D modely základných horských pásem spolu s 3D modelmi všetkých pevností

Menší problém je pri nákupnej cene tej oficiálnej mapy, hľadáme preto záujemcov, ktorí by nás podporili. Už pri počte 10 ľudí by sa cena mohla stlačiť pod 20 Eur na osobu (odhadom, cenu profi scanu a tlač banneru ešte nemáme zistenú). Išli by ste do toho niekto?

"Backer" by získal

1. Mapu WotR vytlačenú na bannerovinu 88x128 cm (ukážka pre porovnanie klasickej a zväčšenej verzie: http://geekandsundry.com/wp-content/uploads/2016/06/WOTR001_WOTR011_Comparision.jpg
2. Zľavu 25% na 3D print Mountain projectu (ukážku je možné vidieť tu: http://www.deskozrout.cz/topic/8149-vaecsia-mapa-pre-epicke-hranie-kickstarter/#entry153733)

Viem, že WotR je asi už staršia hra, ale nedávno sme si ju zahrali v plnej verzii a je to proste nadčasová pecka, asi ako celá tvorba Tolkiena... Deadline si musíme stanoviť do konca tohto týždňa, pretože musíme stihnúť kúpiť tú oficiálnu mapu - nie je isté, či sa k nej ešte dostaneme. Záujemcovia prosím píšte do tohto vlákna. Ďakujem za záujem.
7.5.2018 20:43:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Mapa
Linku pokazilo, ale mapa by bola z Anniversary WoTR edicie, velkost je 125% oproti povodnej. Z miniaturok sa planuje spravit kazdy velky stronghold a hory, pripadne ak vyjde cas aj ostatne "props" - male strongholdy (mesta) a pod.

7.5.2018 20:48:25

Mapa

Svoji Collector's Edition jsem prodal, ale ta vetsi mapa mi chybi, takze bych do toho sel a asi bych rad vyuzil i slevu na 3D modely.

7.5.2018 21:11:28

Mapa
Ešte detail, asi dôležitý: celé je to určené výsostne na vylepšenie hrania WotR majiteľom oficiálnej kópie hry, nie je to projekt zameraný na akýkoľvek finančný zisk, prípadný backer zaplatí skutočne iba nákladovú cenu. V stredu skúsim vyzistiť, koľko by stála tlač.

7.5.2018 21:29:50

respekt
Tak o takovou vychytávku bych zájem určitě měl. Mám rád tuning her. A tohle na stole bude vypadat určitě moc hezky. Ještě by to chtělo nějaký insert a krabičku. =)
Jak to máte vymyšlené s časovým harmonogramem?
______________
aka WantonDuke

7.5.2018 21:32:55

Parada

Ja sa pridavam. Zaujem mam tiez.

7.5.2018 21:37:06

Super
Zájem určitě mám :)

7.5.2018 22:19:59

Časový harmonogram
To je dobrá otázka. Záleží na tom, ako rýchlo zoženieme mapu. Scan a tlač by nemuseli byť časovo náročné. Aby boli čo najnižšie poštové náklady (Zásielkovňou na dobierku to bude asi najlepšie), bude treba poslať naraz mapu aj 3D výtlačky. No a tam neviem dať zatiaľ relevantný odhad, Wlko to zatiaľ projektuje. Možno to predsa rozdelíme na 2 zásielky, zvlášť mapa, verím, že v júni by to mohlo byť, a potom 3D výtlačky, iba pre tých, ktorí o ne prejavia záujem, azda september-október? Netuším. Ideme do toho s nadšením, možno to všetko bude rýchlejšie, ja sa už neviem dočkať, kedy to bude na stole a zahráme! :-)

7.5.2018 23:13:29

3D vytlacky
Ako pisal Peco, 3D vytlacky by boli niekedy v jeseni, jednak navrh a nasledny print navrhu zabera vela casu, nehovoriac o tom ze casto printy remodelujem, lebo sa mi nieco znepaci, alebo chcem nieco spravit inak. Finalny mam zatial len Argonath, na 80% je dokonceny Minas Tirith, Helms Deep a White mountains (pohorie medzi Rohanom a Gondorom) na ktory su tieto 2 pevnosti prilepene. Rozpracovana (20%) je hora osudu a zaklady Orthanku. Mozno sa Vam to zda dlho, ale momentalne som na to sam ;-)

8.5.2018 06:04:06

ou
Caute chlapci, ja by som do toho siel.. ale najprv, kolko by to stalo vsetko all in aspon cca?

btw: nebudu tie hory v sektoroch zavadzat?

aha ja tela.. cca 20€.. tak ratajte aj so mnou!!

8.5.2018 07:50:25 | Upraveno autorem (porovnej)

OK
Taky mám zájem, ale celkem rád bych viděl víc těch 3D modelů...

8.5.2018 08:47:34

mountain project
Na kolik by pak vysel? A mam doma 1.edici, byl by nejaky problem s kompatibilitou?

8.5.2018 13:22:56

Juj
to vypada dobře. Na kolik vyjde pak ten kompletni 3D set ?

8.5.2018 18:42:25

Set

Neviem odhadnut, podla mnozstva veci, odhadujem ze kompletny pojde cez 80e bez zlavy. Je to len hruby nastrel podla mnozstva prace.

8.5.2018 19:21:27

Fajne
Taky bych šel do toho.
Edit: Je pravda, že už mám pevnosti z BGG a ty jsou dělané na retailové měřítko. A mám je kompletně namalované. V praxi by to znamenalo, že bych je musel ve velké míře nahradit 3D modely od wlciny. Ještě to tedy musím promyslet, zda do většího plánu jít. Napsal jsem na BGG sickdaveovi, zda je možné doobjednat i ta pohoří a za kolik. Tak dám snad do pátku vědět.

8.5.2018 20:41:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Odpoved pre Mejlo
Ahoj, vec sa ma tak, ze vsetky 3D modely by som robil na vacsiu verziu mapy. Na malu verziu to nevojde tak pohodlne a na niektorych miestach kde su strongholdy (Helm's deep napr) uz nevyjde armada. Kompatibilita WoTRv1 s mapou je 100%. Je to vlastne len zvacsena mapa, ktora vyzera krajsie (a samozrejme aj zaberie viac miesta na stole). O 3D modeloch pre mensiu verziu zatial neuvazujem. Je mozne ze niektore budu aj pre tu mensiu, ale viem urcite ze napr Minas Tirith proste na nu nevojde tak aby vyzeral pekne a s nejakymi detailami.

9.5.2018 07:31:00

přidám se
Ahoj, taky bych se přidal.
to wlcina: Pro inspiraci - už několik let "stojím ve frontě" na modely
https://boardgamegeek.com/thread/773232/middle-earth-strongholds-now-available-order

Někde tam je tuším i diskuze o kompatibilitě stará/nová/CE verze mapy - vypíchlé rozdíly ve tvaru území, hor (rozdíl ve velikosti snad není potřeba zmiňovat)

9.5.2018 07:53:42

bannerovina
Jak to drží rozložené na stole? Nekroutí se? Máte už doma něco podobného - jak skladujete? Zaujalo mě to, ale nejdřív musím přeměřit stůl, jestli bych se tam vůbec vešel, protože klasická deska může trochu přečuhovat, ale tohle předpokládám ne:)

9.5.2018 09:16:22

bannerovina a modely

Ahoj. Skvely napad. Nad niecim podobnym som rozmyslal uz aj ja. Cize isto by som mal zaujem o mapu aj 3D modely.

9.5.2018 12:19:03

Update
Ahojte,

v prvom rade vďaka za záujem. Pre istotu si spisujem zoznam ľudí, ktorí ste zatiaľ nezáväzne napísali, že by ste do toho išli:
Froggery
Kulashaker
Zizzo
Daggo
stOKYi
Azalin
Mejlo
Siaron
saiwer
DUBino
Herald
Matthius

Mám pre nás všetkých pozitívne, ale aj negatívne správy.

1. Oficiálna zväčšená mapa 2nd edition je už vypredaná.
2. Ako backup solution máme pripravené dve varianty:
2a. Nascanuje sa bežná mapa 2nd edition vo vysokom rozlíšení a zväčšíme ju - nevýhodou môžu byť rozdiely v proporciách napr. boxov na karty, stupnice, kresby, atď.
2b. Wlko je ochotný rozbaliť svoju Collector's edition mapu, ktorá je v podstate mapou 2nd edition ale aj s bonusom - elfským písmom. Toto by bolo úplne najmega riešenie, ale musíme to ešte doladiť, lebo chápem, že Wlko musí byť nejako kompenzovaný.
3. Žiaľ cena tlače na bannerovinu (480 gramov na meter štvorcový) je 20 Eur za meter bez DPH, v našom prípade (88x128 cm) by to vyšlo až na 27 Eur, čo je brutalita. Hľadám alternatívu, zatiaľ som narazil na stránku, kde ponúkajú porovnateľný materiál za 7 Eur meter
4. Scan je lacný, to nikto ani nepocíti, vedia ho urobiť v kvalite 600 dpi
5. Tubus na takúto mapu by stál do 5 Eur

Nasleduje tento postup: urobíme s Wlkom scan a úpravu pred tlačou. Dáme vytlačiť vzorku, ktorú nafotíme a ukážeme Vám ju. Odhad je stále 20 Eur na osobu, v tom by bola mapa, tubus, poštovné. Verím, že by sme do konca júna mali vedieť toto zrealizovať.

3D modely bude robiť Wlko postupne v poradí Biele a Mlžné hory, spolu s pevnosťami, ktoré k nim sú priľahlé, takže Rivendell, Moria, Lorien, Orthanc, Helms deep a Minas Tirith. Potom bude na rade Mordor s Horou Osudu, Minas Morgul, Čiernou bránou a Barad Dur. Neskôr potom ostatné pevnosti a pohoria bez pevností a nakoniec settlementy. Odhad celkových nákladov na 3D projekt bude ale asi žiaľ nad 100 Eur na osobu, avšak každý sa rozhoduje sám, čo bude chcieť zobrať. Postup projektu bude priebežne zverejňovaný a kto si zaplatí poštovné, môže dostávať priebežne aj modely.

Zatiaľ to nevieme lepšie zabezpečiť, držte palce. Dík moc.

9.5.2018 16:53:12

Pro inspiraci...
Pro zájemce...

https://www.etsy.com/listing/610312579/set-for-war-of-the-ring?ref=shop_home_active_1

10.5.2018 11:37:49

pecovarhy Update
Díky za info, za mě zatím palec hore! :)

10.5.2018 19:41:09

Pecovarhy
Ahoj, za tu cenu bych se taky pridal, super projekt!

11.5.2018 07:07:15

co je nového?
Dnes jsem konečně rozbalil krabici a zahráli jsme si první hru. Nadšení bylo tak velké, že jsme se hnedka dívali po jubilejní edici - škoda že je vyprodaná. =(
O to víc však vzrostl zájem o tento projekt. Tak nás zahlcujte informacemi. Je nějaký posun?
______________
aka WantonDuke

13.5.2018 22:42:26

Update
Posúvame sa nečakaným smerom. Máme možnosť, aby nám grafik nakreslil custom mapu Stredozeme pre účely tohto WotR projektu. Keďže je zahltený prácou, dohodli sme sa, že do 3-4 týždňov mi pošle návrh časti mapy, aby sme si to premysleli, či do toho ideme. Cez víkend som mu ukázal 3 mapy - 1. edíciu WotR, 2. edíciu WotR a mapu Middle Earth od Tolkiena. vysvetlil som mu, čo je potrebné uchovať pre účely hrania (hranice, farby národov, rozmery regiónov medzi Minas Tirith a Minas Morgul atď), ale že by som bol rád, keby vedel urobiť nejaký prienik aj s originál mapou Stredozeme. Vznikol by nový originál a určite by preň nebol problém dopísať tam aj elfské názvy, ako je to napr. v Collector edícii. Navrhol som mu, aby urobil mapu na rozmer 100x150 cm.

Ak by to aj nevyšlo, stále máme backup scan a zväčšenie mapy 2. edície, alebo dokonca scan Wlkovej Collector edition mapy.

Kontaktoval som Lorda Pupka na DŽ, je ochotný pre nás vytlačiť tie mapy, čo je super. Hľadám aj možnosti v Bratislave, všetko je ešte otvorené.

Treba už nejako vydržať, aj ja by som to mal najradšej už na stole... :-)

14.5.2018 10:24:03

3D modely

Fuha teda za tie modely to je dobra palka. Ak budu hotove, budu k dispozicii aj .stl subory?

15.5.2018 09:46:17

Vybíráme z Bazaru

3D pořadače na mapové dílky a hexy - Euthia all in
3D pořadače na mapové dílky a hexy - Euthia all in
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas