Vinohrad - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání s VINHOS

Může někdo, prosím, porovnat s VINHOS? Zábavnost, náročnost, délka hry, znovuhratelnost, hratelnost ve 2 lidech?

Mimochodem je tato hra dobře hratelná v 5 a 6 lidech? Veliké díky za názor.
25.2.2017 09:03:24

srovnání s Vinhos
Vinhos je trochu náročnější na hraní, variabilita je podobná. Ve Vinhos máš každý kolo jiný počasí a navíc na začátku se odstraní dva regiony z osmi. Také máš přesně daný počet kol (6 a máš 2akce na kolo) a přijde mi to víc hardcore obecně.
Viticulture má zase akční kartičky, kartičky vinné révy, kartičky objednávek a celkově působí tak odlehčeněji a má lepší "flawor".

Ve dvou lidech jsem jednoznačně za Vinhos, kdy ve Viticulture je hlavní problém absence bonusových polí a strašná volnost ve výběru pořadí hráče - "wake up chart" (i když varianty pro dva jsou popsány v diskuzi níže) a některá akční karty ztrácejí na významu (efekty "za každého soupeře")

Nutno říct, Vinhos jsem více než ve dvou nehrál (ve více bude horší pohyb po políčkách s akcemi, kde musíš platit, když už tam někdo stojí a peněz máš právě tak akorát). Oproti tomu Viticulture jsem hrál i v 5ti a musím říct, že mi to přišlo super, skoro bych řekl, čím víc lidí tím lepší.

A hlavně nesmí být prázdná číše!!!

25.2.2017 13:36:11

Vybíráme z Bazaru

Cestovatelé Jižního Tigridu
Cestovatelé Jižního Tigridu
Akt. cena: 30 €
Končí za: 7 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas