Viticulture - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ / Dojmy?

Netušíte jestli to chce někdo u nás vydat?

Tématicky je mi to hodně blízké, spojení vína a Agricoly si nemůžu nechat ujít, ale mám pocit, že i v zahraničí se to nepohybuje v moc velkých objemech a stojí to docela pálku..

Pak mě samozřejmě zajímají i jakékoli dojmy, jaké je to ve dvou apod., snad to někdo dost pohaní a zviklá mě, že to vlastně mít nemusím, ale moc tomu nevěřím:)
1.3.2016 13:16:18

dojmy po prvej hre
Agricolu mám veľmi rád, najmä ten tlak na zabezpečenie jedla (hral som to viac ako 50x)

A minulý týždeň sa mi podarilo zahrať si v trojici na jednej akcii aj Viticulture s rozšírením Tuscany (hrali sme asi 4 moduly z 12) na extended board (novej doske s rozšírenia, kde sú už 4 ročné obdobia, nielen leto a zima). Musím povedať, že v trojici to bolo časovo tak akurát znesiteľné (asi 2 hoďky aj s vysvetľovaním pravidiel), ale aj pri použití 4 asi najzásadnejších modulov mi hra prišla pomerne nenáročná na rozmýšľanie (nebolela ma hlava z toho) a hralo sa to veľmi príjemne a pohodovo. Sem tam sme sa vyblokovali, ale aj tak bolo kopec možností ako zbierať body.

Neviem ale, ako by to bolo vo dvojici, kde je asi väčšia šanca na blokovanie políčok a veľkým panákom sa dá využiť len 1 akcia za rok (kolo). Sám som bol z toho nadšený, ale bez Tuscany by ma to asi nebavilo tak veľmi a s Tuscany to vyjde okolo 90-100€. A za toľké peniaze mi to zas nestojí. Takže som nešiel ani do aktuálnej dražby tu na ZH: http://www.zatrolene-hry.cz/bazar/30574/

1.3.2016 13:50:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Viticulture Essential Edition
Pro mě 10/10, nejlepší workerplacement zatím, všechny baví. Dobré v jakémkoli počtu a dokonce i výborný solitér.

1.3.2016 14:02:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Taky Essential Edition
Mám doma Essential Edition (která má pár kousků z Tuscany ) i Tuscany. K Tuscany jsme zatím nedošli, ale to EE je hodně dobře vymyšlené. Je to hra, kterou když po několika týdnech vytáhnete, tak se nemusíte dívat do pravidel, jasné, jednoduché (streamlined), ale je tam o čem přemýšlet...

Není to pro super-hardcore worker-placementisty, ale pro běžné hráče je to podle mě hodně dobré...

1.3.2016 18:50:23

drazba
acedrak: do te jsem nesel, protoze to neni essential, tak by to vyzadovalo jeste nejakou investici, kazdopadne je to drahe dost, normalni workerplacementy stoji min:)
Tak diky.. moc jste mi nepomohli :D

2.3.2016 12:44:05

Pecka

Hral jsem zatim jednou a jen zaklad, ale je to fakt super, desne prijemnej WP. Kdyby to tu nekdo vydal, tak jasnej must have. V anglictine to domu nechci, protoze je tam dost karet s textama a to by nezvladali :( .

19.3.2018 20:25:50

Překlad
Vlastním verzi Essential Edition a je tady k tomu kompletní překlad. Co se koukám na obrázky, tak to vypadá stejně jako základ. Trochu peněz navíc a můžete hrát v češtině ;)

19.3.2018 22:49:37 | Upraveno autorem (porovnej)

ofiko CZ vydání
stejne by me zajimalo, jestli by se toho neujal treba Mindok/Albi/Blackfire

ta hra je fakt pecka :)

20.3.2018 11:55:11

Pecka na druhou
Tak jsem to zas parkrat hral (presneji receno EE), jednou i s rozsirenim a musim rict, ze je to fakt uzasna hra. Kdyz to srovnam s jinymi hrami od SM, ktere mam doma (v cestine) - tedy Scythe a Euphorii - tak musim rict, ze se mi z tech trech libi uplne nejvic (ac ty obe mam rad) a opravdu nechapu, proc se toho tady nekdo nechopil.

Je to desne prijemny WP a ma to taky krasne neokoukane tema a atmosferu, oproti zminenym dvema hram je to treba daleko snaze uchopitelne pro rodiny nebo holky, pritom je to hra prinejmensim na srovnatelne urovni. Kdybych za stejnou cenu mel dnes vybirat mezi Scythe a Viticulture, zvolim asi Viticulture, byt by vyhrala jen o chloupek pred Scythem. Jenze problemem je mnozstvi textu na kartach a - co si budeme namlouvat - doma delane karty jaksi nejsou uplne to prave, takze zatim budu zavidet kamaradovi jeho Viticulturu v anglictine a budu doufat, ze o tenhle prekrasny kousek zavadi nekdo treba z Albi a vyda ho cesky :( . Protoze pokud o tohle nekdo zavadi, neverim, ze si ho to neziska ;) .

5.6.2018 09:28:52

No tak! Chopte se toho někdo!

Já po tom taky pokukuju, ale v angličtině to nechci. Bejt to lokalizovaný, tak to beru z fleku...

5.6.2018 13:36:31

Českou verzi taky beru
jojo, byt to cesky, tak nevaham. Moc prima pohodova hra, ale na rodinne hrani mi ta anglictina vadi.

5.6.2018 13:59:46

CZ !

.

5.6.2018 14:19:44

..
V te hře je dohromady asi 10 vět stále dokola, tohle překlad snad ani nepotřebuje, ale jestli je tu takového zájem tak to naskenujem a přeložím

5.6.2018 14:22:23

Jaké je to v 6?
A jaké je to v 6 hráčích, jsou tam velké prostoje aneb čeká hráč dlouho na tah?


14.1.2020 12:57:39

Jaké je to v 6?
A jaké je to v 6 hráčích, jsou tam velké prostoje aneb čeká hráč dlouho na tah?


14.1.2020 12:57:40

lamkal
Já jsem hrál nejvíc v pěti a už tam ten downtime byl dost nepříjmeně cítit. Samozřejmě taky záleží s kým hraješ.

14.1.2020 14:05:39

Se divím, že to CZ nikdo nevydal, a už asi ani nevydá. Na Dice Toweru to dávali dost vysoko mezi nejlepší WP vůbec, ale v originále bych si na to netroufal.
- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

19.4.2021 20:58:37

Jonash
Neboj se toho. Hraju s mužem neangličtinářem a jediné, co jsem musela udělat, bylo vytisknout cca 80 kartiček (5 x A4) ze zdejších souborů a vložit je do obalů před originál karty. Pravidla jsem přečetla já, ale když tak jsou zde taky. Hra je fakt parádní.

19.4.2021 21:34:52


Pravidla jsou přeložený, karty taky takže se není čeho bát, ale rozhodně doporučuju hrát s rozšířením Tuscany EE.

19.4.2021 21:52:31

Nevíte, jestli bude docházet k nějakému reprintu?
Už dost dlouho je to všude nedostupné

19.4.2021 22:27:34

Vzhledem k tomu, že je ve vývoji nové rozšíření,tak bych čekal že bude i dotisk.

20.4.2021 06:43:12


Všetko je dostupné priamo od stonemaier games posielajú z UK. Bez problémov
https://store.stonemaiergames.com/

20.4.2021 07:51:23

RM

Semtam mají tuto hru ve fantasyobchod.cz, předminulý týden měli 3 kusy, jeden se mi podařilo ukořistit..

20.4.2021 08:24:53

No z Británie už objednávat nechci.
Před měsícem jsem odtamtud objednal nadšeně hru, která i s poštovným vycházela o 600,- levněji než u nás a po 3 týdnech od objednání mi přišel mail, že mám zaplatit 22 Eur CLO.
Takže jsem čekal měsíc na hru, kterou jsem mohl mít za stejnou cenu druhý den doma :) A bylo to přibližně za stejnou cenu, jako je ta Viticulture z ofiko obchodu. Takže raději počkám, jestli se neobjeví zde někde u nás, než za ní platit 2500,-

20.4.2021 12:43:53

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Settlers: Vládcové Severu (CZ)
Akt. cena: 360 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas