Virgin Queen - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Virgin Queen a historie

Trošku mimo herní oblast, ale zato velmi k tématu:

Byla jsem v pondělí v Národním na opeře Gloriana od Benjamina Brittena, kterou napsal ke korunovaci současné královny Alžběty II.

Opera sama však pojednává o Alžbětě I. - panenské královně. Sama opera není dějově moc blízká hře, ale v programu psali opravdu zajímavá historická fakta. Nejvíc mě asi zaujalo, že Alžběta podle posledních výzkumů trpěla nějakým syndromem (ať už fyzickým, nebo psychickým - její otec jí koneckonců vraždil nevlastní matky, protože mu nedaly syny), takže si byla velmi dobře vědoma faktu, že nemůže mít děti. Proto se také nikdy nevdala a svoji ruku používala jako diplomatickou kličku, ke svatbě by však pravděpodobně nikdy nedošlo.

Jinak opera se vrátí na prkna ND v roce 2013, tak jestli vás zajímá jak Virgin Queen, tak Brittenova hudba, zkuste to spojit ;)
27.6.2012 10:53:51

to Elissa
spis vq a konkretni dejepisec. urcite se najde povicero velmi ruznych nazoru

27.6.2012 11:01:11

...
Jo, a opravdu mě pobavilo, jak je člověk deformován ;)
Když vévoda z Essexu zpívá árii, jak se chystá do Irska proti katolíkům, napadlo mě, jaký má stack limit a počet kostek na útok... ;)

27.6.2012 12:13:38

to Elissa
obvykle 'uz nehul' asi v tomhle pripade nepostaci (e;

27.6.2012 12:15:11

Dokument
ČT 2, dokument o královně Alžbětě :).

5.1.2013 20:16:54

Ecan
Strašná blbost.

6.1.2013 00:39:55

Havelock
Well, musím víceméně souhlasit. Čekal jsem od toho trošku víc, už jenom když v programu byly 3 hvězdičky.
Co už.

6.1.2013 00:54:47

Ecan
Viděl jsem pěkné ukázky, tak jsem si řikal: dozvím se něco víc. Dozvěděl jsem se jenom drby, pověsti a domněnky. Takovéhle bulvární historické pořady považuji za zbytečné. Stejně jako časopisy typu History (jestli si to nepletu s jiným), kde se člověk dozví, kdo měl údajně pletky s celým dvorem, kdo byl notorický alkoholik, kdo byl chronický hypochondr, že Hitler nepil kávu, protože ani s mlékem nebyla skutečně bílá a Goebels si rád oblékal růžové baletní šatičky s krajkou.

6.1.2013 01:19:38

Havelock
Přesně tak, taky jsem čekal něco seriózního a ne to, že Alžběta byla možná kluk (ale nikdo pro to nemá důkaz) a že možná nebyla panna (důkazy - svědectví jakéhosi námořníka, který tvrdil, že je její syn)?
Prosím, už ne, přístě něco z historie :).

EDIT: Opravení překlepů.

6.1.2013 01:53:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

7th Citadel (Kickstarter)
7th Citadel (Kickstarter)
Akt. cena: 2200 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas