Virgin Queen - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ed Beach
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

menší státy

Zdravím, mám dva dotazy k menším státům:
1) ve scénáři kampaně mají politickou kontrolu nad Skotskem Francouzi. Jaké jednotky zde ale mohou budovat? Z počátku totiž skotské jednotky tvořit nemohou (dokud není Skotsko aktivováno) a své řádné jednotky ani žoldnéře zde taky nesmí dělat, jelikož to není jejich domovské oblast
2) Anglie dobude nad Francií území Skotska a získá tam politickou kontrolu. Událostí na kartě dojde k aktivaci Skotska a tu vyhrají Protestanti. Co se stane s Anglickou politickou kontrolou Skotska? Musí přemístit své jednotky a ztratí politickou kontrolu nad Skotskem, nebo zde zůstane ale tím vstoupí do války s Protestanty?
22.8.2017 19:04:23

menší státy
ad1) jelikož je od začátku hry Francie spojencem Skotska, tak může Francie hned ve Skotsku verbovat skotské jednotky. Zřejmě sis to popletl s jinými menšími státy, kde se čeká, až je někdo aktivuje.
ad2) tady je to trochu komplikovanější.
Pokud získají Protestanté, díky události na kartě č.20 ,,Výřečný velvyslanec", jako spojence Skotsko, tak již jen to Skotsko, co z něj zbylo. Může se tedy stát, že pokud před tím Anglie dobila celé Skotsko, tak nezíská Protestant žádné území.
Pokud ale získají Protestanté, díky povinné události na kartě č.74 ,,Vzpoura Skotské šlechty", jako spojence Skotsko, tak všechna dobitá území musí Anglie (nebo jakýkoliv jiný okupant) opustit a vrátit Skotsku.
V obou případech může Anglie vyhlásit zdarma válku novému spojenci Skotska, tedy v tvém příkladě Protestantům.
Pokud by ovšem Anglie a Protestanté byli spojenci, tak nemohou Angličané vyhlásit válku.

23.8.2017 11:04:55

menší státy
OK, to se mi zdá jako jako logické vysvětlení. Dík

24.8.2017 14:16:32

Vybíráme z Bazaru

Warhammer 40k, First Strike, Starter Set
Warhammer 40k, First Strike, Starter Set
Akt. cena: 585 Kč
Končí za: 14 hodin

Offcanvas