Valor and Victory

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Valor and Victory  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: (Web published)
Autoři: Barry W. Doyle
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ats

Jak tisknout mapy

Chci se zeptat jak tisknete mapy, mně se to prostě na ten papír nevejde. Takže skládací na dva díly. Má někdo jinou zkušenost?
7.6.2011 15:17:23

Joe

ats
Je to skôr na A3 myslím, alebo potom ako hovoríš, 2x A4. Sám som ju ešte netlačil (chystám sa v budúcnosti), takže uvidím...

7.6.2011 15:34:34

na dve a4
Ja som najskôr tlačil na jednu A4, s tým, že som pri tlačení musel nastaviť zmenšenie rozmerov (fit to page), aby sa to vošlo. Ale treba si dať potom pozor a rovnako tlačiť aj žetóny, inak si budú na mape prekážať.

Nedávno som mal chuť znovu si zahrať a už som chcel aj poriadne urobiť mapy, tak som si pdf otvoril v grafickom programe (Gimp), rozsekol mapu na dvoje a vytlačil na dve A4.
Lepenie už tak dobre nevyšlo a na prvej vidieť (ostatné ešte nemám), že je z dvoch dielov. Ale zase som si v tom gimpe zväčšil trochu jej rozmery :)

7.6.2011 16:04:55

jedna A4
ja se s tím celkem dlouho mordoval a nakonec to tisknul na jednu A4 s tím, že velikost byla přizpůsobená podle delší strany... bohužel už si ale nevzpomínám, jak jsem to nastavoval a že to byl celkem porod. nicméně velikost na hraní celkem dostačovala a moc se mi tam žetony netlačily...

7.6.2011 19:04:56

som

rozhodně a3
Ahoj, já si zatím tiskl jen ty mapy ze starter kitu, ale rozhodně doporučuju tisk na a3 (uznávám, že mám vyhodu - a3 máme v práci). A jelikož je to starter kit a nepočítám u něj s navazováním map, nechal sem si je u tiskaře nalepit na karton potažený plátnem. Vypadá to velice luxusně - fotky nahrávám.

8.6.2011 06:20:46

Výroba
Ahoj všem.
Dneska jsem si hru celou vyrobil, byl to zápřah ale mám to komplet na stole.
Ještě zbývá zabrousit otřepy na žetonech a možná lak.

Hrací desku jsem vytiskl na A3, zalaminoval do samolepícího lamina a nalepil na karton. Udělal jsem to trochu větší, průměr políčka mi vyšel na 3,7cm. Chtěl jsem abych mohl udělat větší žetony.

Žetony:
Neměl jsem samolepící A3 tak jsem musel zkopírovat vždy určitý počet obrázků v PC na A4
(vycházelo to 7x5 obrázků). Vytiskl jsem na samolepku a nalepil na 2mm karton.

Říkal jsem si, políčko mám změřený tak udělám žetony 3,5cm a bude to akorát, jenže mě nedošlo že i tak budou v rozích žetony přečnívat. A teď co s tím.
Že bych se pustil znovu do výroby 400 žetonů to po mě nemůže nikdo chtít.
Buďto to nechám nebo ještě trochu zvětším pole mapy. Na té A3 tam byla vůle ještě asi tak 2,5cm. To by dělalo asi 2mm na jedno pole. Další možností co mě napadla je to vytisknout na samolepící velkoformát aby to sedlo. No uvidím.

Přidal jsem do obrázků nějaké fotky ale zatím nejsou vidět.

Já se snad ještě do těch nových dílů mapy pustím.. :-/.

som, kde jsou ty Tvé fotky?

18.1.2013 23:18:26 | Upraveno autorem (porovnej)

som

SCOUT
Díky za připomenutí :), píšu si do diáře!

21.1.2013 07:51:44

som
To děláš dobře :).
Jsem zvědavej jak to máš zmáklý.

Tak už jsem Tě s obrázky předběhl :)

21.1.2013 16:50:46 | Upraveno autorem (porovnej)

To Scout
A můžu se zeptat na kolik tě to vyšlo. Právě taky propočítávám jednotlivé varianty a různě kombinuju (mapy jinak, žetony jinak)...dle kalkulací jsem kolem 2000 za komplet

22.1.2013 19:44:24

Ha-kiss
Já to moc nepočítal, každopádně tisk jsem neplatil. Jinak na žetony jsem použil lisovanej karton 2mm ze skladu co byl na vyhození. Do nákladů, mohu započítat lepidlo 3M za 450,- kterým budu lepit mapy na karton, protože to přesahuje velikost A3.
Zbytek práce..

22.1.2013 21:15:05

som

Ha-kiss
Můžu se zeptat, jak, kde, na co a čím to bude tištěno, že to vyjde na tolik peněz? Uvědomuju si, že mám výhodu v tisku grátis, takže nemusím mít dobrou představu ..

23.1.2013 06:21:31

Náklady
také o této hře uvažuju a náklady by mě také zajímaly.

Ha-kiss,
kde a na co máš v plánu tisknout? Jaký formát?

23.1.2013 08:07:18

Náklady
Pokud má Ha-kiss v plánu, jako jsem vyráběl já, zvětšovat mapy nad velikost A3 a bude jich dělat min 12 kusů tak už se to na "velkoformátu" v ceně někde odrazí. To nemluvím, kdyby to nechal tisknout rovnou na "samolepku".
Další tisky jednotek na samolepky A3 také něco dají a nevím na co je má v plánu lepit - karton, PSH apod.
Ještě sehnat nebo vyrobit nějakou lepší krabici a vymyslet potisk..:).

23.1.2013 08:34:55

som

Scout
co je PSH?

Jinak asi máš pravdu - 12x A3 po cca 50-60 = 600 - 720 a to máš jen cenu za tisk map (cena je z místního copy centra)...

Nemyslím si ale, že má velký význam zvětšovat ani plán, ani žetony - podle mě to přehlednost nezvýší a navíc, když si porovnám velikost žetonu ASL a V&V už tak je to (V&V) obr. Pokud se mi podaří, přihodím i fotky s porovnáním velikostí žetonů a hexů pro obě hry.

23.1.2013 09:00:34

pro SOM
PSH jsou tenke plastove desky, treba ruzne informacni nebo zakazove znacky jsou z nich delany, treba tady se to da za par supu poridit

http://www.stromprop.cz/eshop-k135-23-plastove-tabulky-bez-potisku

23.1.2013 10:48:33

Díky KarlosCZ
2mm široká by mohla stačit na žetonky, ne?

23.1.2013 12:03:01

tisk
No tisknout to chci na samolepku v grafickym centru. komplet tisk zhruba za 1800 a hodlám to trochu zmensit. jako zatim jsem koukal jen do jednoho grafickyho centra co tiske velkoformatove samolepky, nekoukal jsem po konkurenci z jinych mest.

23.1.2013 15:03:05

mapy
jo a pocitam to s 20 mapama co jsou na http://www.valorandvictory.com...ale jsou vsechny treba?

23.1.2013 15:04:32

som

mapy
myslím, že nepotřebuješ - mapa je dána scénářem a záleží na tom, jak budeš hrát - pokud se zaměříš na boje v evropě, nepotřebuješ pacifik a naopak, Doporučuju projít scénáře, které Tě nějak oslovili a uvidíš, jaké mapy pro ně potřebuješ. Navíc si myslím, že neí problém kdykoliv dotisknout další ...

23.1.2013 19:35:55

výroba
No, V&V bude u mě větší hra ale myslím si, že to není na škodu. Délka pole je 52cm.
Na druhou stranu, kdybych neudělal větší žetony tak bych viděl optimální velikost kolem 45cm.
Co se týká PSH tak z něho teď stavím kabinu na RC Truck je to dobrej materiál.
U další hry o něm vážně uvažuji na žetony. 2mm bude akorát.
S mapama souhlasím se somem. Já zatím vytiskl 12 kusů mimo pacifik.


24.1.2013 13:12:31

Výroba
Když jsem zkusil vytlačit jeden arch s jednotkama na A4, tak mi velikost žetonů přijde dostačující. Ale je fakt, že s žetonovkama žádnou zkušenost nemám.

Napadá mě ještě jeden dotaz.
Scoute - popř. někdo další, čím PSH desku rozdělit na tak malé čtverečky? Nikdy jsem s tímto materiálem nepracoval.
Díky za radu.

24.1.2013 19:32:40

mapy
Tak tisknout si to nechám v té velikosti co to jde stáhnout. A jelikož to bude jen 12 map a všechny jednotky, tak by tisk mohl být o dost levnější...zhruba něco málo přes 1000. Nechal bych to jako velkoformátovou samolepku.
A ještě takový dotaz. Není tam těch jednotek hodně? V jakém scénáři je třeba 36 normálních jednotek, nebo 24 lehkých kulometů?

24.1.2013 23:06:24

som

Ha-kiss
Ad množství jednotek - předpokládám, že ty jednotky "navíc" jsou pro budoucí hry - jelikož jsou mapy modulární a tvorbě scénářů se meze nekladou, dá se např. předpokládat, že nějaký "šílenec" vytvoří scénář s monstrbitvou (historickou nebo i smyšlenou) s tisíci jednotek :)

Jinak já mám připraveno pár scénářů, které tu doporučil Joe, k tomu mapy (celkem 4 ks) a základní sadu žetonů jednotek i sadu herních žetonů a až to všechno zhraju, budu pokračovat v tisku dál. Moje zkušenost je totiž taková, že čím víc si hru vymazlím, tím míň ji pak hraju. Takže doporučuju postupovat podobně - když nic, nemusíte vypláznout "statisíce" najednou :).

25.1.2013 08:05:38

Výroba
som byl rychlejší musím souhlasit.

Mysak: PSH se při použití v modelařině řeže přes pravítko odlamovacím nožem a jde to dobře. Pravda, že elektrická řezačka pro výrobu žetonů by byla nejlepší.

26.1.2013 17:37:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Robinson Crusoe - Nové - ťuklé
Robinson Crusoe - Nové - ťuklé
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas