nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Under the Lily Banners

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 300 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Ben Hull
Rodger B. MacGowan
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Třicetilá válka sužuje Evropu již celých 17 let. Císař uzavírá mír s říšskými stavy. Stále však proti němu postupují Švédové. A co víc, na stranu protestantů se přidává katolická Francie!

Taktická válečná hra ze série Musket & Pike od společnosti GMT Games, která nás zavádí do posledních let třicetileté války, tedy do tzv. švédsko-francouzské války. Hra obsahuje pět bitev: Rocroi, Freiburg, Mergentheim, Druhý Nördlingen a Lens.

Název této hry znamená "Pod prapory lilie", což hru dobře vystihuje, protože všech zahrnutých bitev se účastnila Francie, která má právě ve znaku lilii.

Hra je založena na stejném principu jako předchozí hry v sérii Musket & Pike. Základní pravidla jsou pro všechny hry série stejná, každá hra má vždy jen několik odlišností.


Příprava hry

Každá bitva má svůj hexový plán, na který se rozloží jednotky představované malými žetony. Je třeba seznámit se se zvláštními pravidly právě hrané bitvy.


Průběh hry

Hra je rozdělena na kola. Každé kolo se skládá z těchto fází:

  • fáze iniciativy: hráči rozhodnou, kdo bude hrát jako první,
  • fáze aktivací: postupně se aktivují všechna křídla obou armád,
  • fáze útěku: jednotky s prolomenou morálkou utečou,
  • fáze odstranění značek: odstraní se značky, které byly určené jen pro tento tah.

Činnosti, v nichž hraje roli prvek náhody, se řeší jedním hodem desetistěnnou kostkou, modifikováním hodu a vyhledáním výsledku v příslušné tabulce.


Konec hry

Hra skončí buď odehráním počtu kol určeného pro danou bitvu, nebo pokud je jedna z armád zničena/kapituluje. Vítěz se určí spočítáním vítězných bodů obou armád.

Autor: PavelT