Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 199x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kampaň na Startovači

Vedlejší vlákno s češtinou je už hodně rozsáhlé a tak jsem si dovolil založit nové vlákno o kampani na Startovači.

Podpořili jste? Podělte se o číslo :)

Co říkáte na "Stretch goaly"?

https://startovac.cz/projekty/twilight-imperium-cz/
12.9.2017 20:43:40 | Upraveno autorem (porovnej)

číslo 20
Povedlo se mi dostat do TOP 20, i když jsem musel uspávat děti :)

Už dříve bylo řečeno, že tam žádné extra bonusy mající vliv na hru nebudou, takže v tomto směru asi žádné překvapení.
Doufám, že dojde i na ten podrobný videonávod. Osobně bych oželel plakát (a i tu placku) a měl radši videonávod (tím nechci na DF nijak tlačit, jen vyjadřuju svůj názor).

12.9.2017 20:47:30

datum vydání
Mě teda překvapilo datum vydání - už leden 2018 :-O. Tjo to budou mít překladatelé, korektoři, výrobce a přepravce kalup...

Jo a až 7 jsem byl proto, že jsem měl malej limit na kartě... :-)

12.9.2017 21:00:55

Mě taky
Mě taky překvapilo datum vydání :D

Těším se na ten plakát a na ten videonávod, jenž bude dobrý pro hráče, kteří budou v MHD na cestě ke dvoumetrovému hernímu stolu :)

12.9.2017 21:06:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Duirin
Já taky uspával děti.
Žena na mě: ,,Proč jsi tak nervózní a nepomůžeš mi? Myslela jsem, že si uděláme hezký večer.'' Já v duchu: ,,Už ho mám.''

12.9.2017 21:11:04

Podpora ano
Já jsem podpořil, ale protože jsem platil převodem, budu mít číslo až zítra. Ačkoli na něm nezálí, záleží na té podoře.
SG dobré, jsou v rámci možností vydávajících.

12.9.2017 21:13:38

Nějak nerozumím poštovnému :(
Dole se píše:
550 000,- Vydání Twilight Imperia čtvrtá edice v češtině od vydavatelství Blackfire! Hru dostane každý ze startérů jeden měsíc před oficiálním uvedením hry na trh. Poštovné zdarma v rámci ČR i SR a dodání do ledna 2018.

Přitom jsou 2 verze podpory. Jedna za 3749 a druhá za 3899 (to je ta s poštovným)?!?!

Já to chápu tak, že dle pravidel Startovače, pokud se nevybere 550 000Kč, potom projekt končí a všem se vrátí peníze viz https://startovac.cz/jak-to-funguje/

Nějak mi to nevychází :) Neměla být jedna za 3749 a ta měla mít poštovné zdarma?

12.9.2017 21:18:52 | Upraveno autorem (porovnej)

miragent
Pobavil si me. Ja taky uspaval a klukovi rikam hezky hajej ja si jen oskocím a prijdu... A tatíííí co to delas muzu se jit podivat a sermoval mi rukama na klavesnici musel jsem opravovat číslo karty a jak jsem to odeslal teprve jsem sel v klidu číst pohádku a v duchu se tetelil blahem... tak už to jede...

12.9.2017 21:26:08

Bary
No, není to asi úplně šťastně napsané.
Ale předpokládám, že je to myšleno takto: Buď si to člověk vyzvedne za 3749, nebo to dostane domů za 3899. Ale ani k jedné částce už se nebude nic přičítat, žádné poštovné (nevím, jak na Startovači, ale na Kickstarteru je běžné, že se k ceně hry pak dodatečně přičítá ještě poštovné, někdy až po skončení kampaně).

A ano, platí, že když se nevybere 550 000, tak se projekt neuskuteční a přispěvatelům budou vráceny peníze.

12.9.2017 21:27:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Bary
Hele všiml jsem si, že někdo poslal i 4 tisíce. Obecně beru, že jedna cena bez poštovného s vyzvednutím v obchodě a druhá s poštovným, které je stejné jak v rámci ČR, tak na SK

12.9.2017 21:28:07

za 1,5 hodiny
Vybralo se 100 tis. (bez 23 Kč). 26 startérů.

12.9.2017 21:31:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Kubis + Duirin
Ano, neni to stastne napsane :(

Diky dvoji moznosti si prihodit to chapu stejne, ale pote je ta veta o tom, ze si za vice nez 550 000 muzes "odemknout" dopravu zdarma za a) naprosto zbytecna nebo b) je zbytecna ta odmena za 3899 (puvodne tam nemela byt, protoze dle te vety melo byt postovne gratis od 550k pro prispevatele, ale nakonec se domluvilo, ze postovny chceme, ale zapomneli jsme smazat tu vetu dole).

At plati a) nebo b) uz se nedozvime a veskrze je to jedno ;)

12.9.2017 21:42:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Bary
Taky mě to zarazilo,někdo to po sobě nečetl.
Nedává to smysl.

12.9.2017 22:11:25

20%
Tjo tak začátek není nejhorší - jsme na 20% a to jsou zahrnuty asi jen platby kartou ne převodem...

Snad se nevyčerpali všichni zájemci...

12.9.2017 22:34:12

číslo
Tak jsem se konečně dohrabal k počítači a hned taky přispěl. Pokud se nepletu, jsem má můj příspěvek číslo 29 a z celkové částky je aktuálně vybráno 20%.

Teď bude potřeba o tom informovat co nejvíc lidí - v naší skupině o tom vědí všichni, pokud se nepletu (ověřím na příští seanci :). Tajně taky doufám v nějakou marketingovou podporou ze strany BF...

12.9.2017 22:42:28

numero 32
Před pěti minutami... A už nejsem poslední:)

12.9.2017 23:13:53

Bary, Kubis, Bastacka - poštovné
Ráda bych přispěla do diskuse o poštovném a uvedla vše na pravou míru. I když už to tu bylo vlastně řečeno a pochopili jste to správně. První částkou, 3749,- si startér objedná hru TI a vyzvedne si ji osobně na některém z výdejních míst. Druhá odměna za 3899 je objednávka hry s doručením domů (PPL) a náklady na dopravu jsou již zahrnuté v této ceně.

Když bude projekt úspěšný, každému bude dodána hra tak, jak si objednal. V tomto odstavci s milníky zmínka o "poštovném v ceně" byla již jen zdůrazněním toho, že k odměnám se již poštovné připočítávat nebude a cena je konečná. Zdálo se nám to srozumitelné, ale co člověk, to pohled na věc:) Omlouváme se za vzniklé nejasnosti a doufám, že jsem vše vysvětlila srozumitelně.

13.9.2017 06:45:52

poštovné
Žádný problém , jen chaos dělají slova "poštovné zdarma" a poštovné 150 kč.
Když si vyberu hru s poštovným 150kč ,tak očekávám ,že bude stejné i po ůspěšném ukončení kampaně. :+))

13.9.2017 06:57:51

@KáčaDF
Tu zmínku o poštovném zdarma v tom odstavci s milníky bych být váma odstranil. Je to fakt matoucí.

13.9.2017 07:44:24

Postovne
No, stacilo by to prepsat, jak tady pise Kacka, na POSTOVNE V CENE... A matouci by to byt prestalo

13.9.2017 07:53:46

Slušný rozjezd kampaně ...
... druhý den ráno splněna třetina. Jen aby nevystříleli munici první den skuteční fandové a pak už to bylo slabší.

13.9.2017 09:39:48

poštovné
Upravil jsem popisek tak, aby tolik nemátl. Díky za postřeh.

13.9.2017 10:31:48

poštovné re:
upřímně....mate mě to furt :)

Sekce je nadepsaná: "Co můžete v kampani odemknout" (čili chápu to jako bonus navíc co člověk získá, když kampaň přesáhne v tomto případě 550k)

Otázka: Jak si můžu odemknout poštovné, které je zahrnuto v ceně?
Odpověď: Neodemknu si ho, musím ho zaplatit, pokud nemám možnost vyzvednout v obchodě.

Můj názor je, že ta věta by tam vůbec neměla bejt, páč o poštovném rozhoduje výše příspěvku a ne celková výše vybrané částky na startovači.

Dole při doručení do SK je zmíněno, že je potřeba si to připlatit, tam je to cajk.

Ale to je jen drobný detail.....a konec off topic ;)

Hlavně ať to těch 550 přesáhne!

13.9.2017 10:42:30

Prihozeno
Tak do boje o prvni misto jsem se samozrejme nezapojil jelikoz jsme meli seanci s Eclipse, ale prihozeno nyni. Tesim se!

13.9.2017 10:45:39

poštovné
Ještě jednou a zřetelně :-) Za poštovné si po skončení kampaně nijak připlácet nebudete, je zahrnuto v ceně hry. A nezáleží, zda budeme posílat po ČR či odešleme na Slovensko.

Já myslím, že informace "poštovné zahrnuto v ceně" je zcela jasná a má tam své místo. Když ji smažu, tak zase budou lidé špekulovat, kolik bude stát poštovné a jak a kdy ho budou platit. Proto na více místech zdůrazňuji, že pokud si koupíte hru za 3 899,- (DPC). Poštovné už v tom budete mít zahrnuté.

Zkusil jsem k tomu prvnímu bodu dopsat "Základní cíl kampaně", možná pak bude více patrné, že tohle je ten první a nejzákladnějí milník, který v podstatě znamená realizaci projektu za daných podmínek.

13.9.2017 11:05:50

re: poštovné
"Když ji smažu, tak zase budou lidé špekulovat, kolik bude stát poštovné a jak a kdy ho budou platit."

Nebudou, protože je to zcela zřetelně napsáno v části "Odměny".

13.9.2017 11:11:45

Vybíráme z Bazaru

SAN FRANCISCO nové ve fólii + samolepky!
SAN FRANCISCO nové ve fólii + samolepky!
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas