Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština

Je šance na češtinu ?
30.8.2017 14:53:54

čeština
Šance je, není to beznadějné. Jednáme s BF, zda jako Deskofobie můžeme mediálně podpořit vydání Twilight Imperia. Zatím ještě nemohu řici více, ale děláme všechno pro to, aby TI4 v češtině bylo.

30.8.2017 15:40:05

Zase si musim rypnout
Medialni podpora bude urcite fajn, ale chce to hlavne dobrou prekladatelskou podporu v pripade BF.

30.8.2017 15:58:41

Ofiko překlad
No ... tak to by byla bombička. Držím palce ať to vyjde. Tahle hra mě hodně láká a kdyby byla v CZ lokalizaci tak bych neměl už nad čím uvažovat. A při pohledu na množství materiálu bych i odpustil, kdyby k tomu nevyšli další expanze v CZ lokalizaci :)

30.8.2017 16:24:55

Rizika
Kvalita překladu a případné expanze jsou známým rizikem, to je jasné, ale vše má své řešení a zatím se zdá, že tam prostor na dohodu je. Uvidíme v nadcházejících dnech.

30.8.2017 16:33:58

Belhoder
Mám úplně ty samé obavy. Kdyby se zázrakem BF povedlo udělat bezchybnou lokalizaci, věřím, že se to prodávat bude a sám bych do toho šel. Jakmile se zde začne řešit X chyb v překladu, tak vzhledem k ceně si myslím půjde procento kupujících rapidně dolů, včetně mě.

30.8.2017 17:57:33

Koupim
moc rád i s nějakou tou chybičkou. Co třeba systém předobjednávek, jako to udělali Rexici s BR. Tahle hra je klenot a stoji za ten risk.

30.8.2017 18:27:02 | Upraveno autorem (porovnej)

čeština
Hmm, pokud do toho BF půjde, tak si to zařazuji mezi nejočekávanější překlad, ze všech u nás zatím vydaných.

30.8.2017 18:27:14


mám předobjednáno EN verzi, ale pokud bude překlad, tak se jí pak určitě někde na ebay/bazaru zbavím a koupím přeloženou :)

30.8.2017 20:10:19

čeština
Pokud to vyjde v češtině, tak ihned kupuji.

30.8.2017 22:44:44

Tak už je nás tu 6
ještě tak 994 dalších a půjde to ;)

31.8.2017 06:29:20

marektomas98
Teď jsi uhodil hřebíček na hlavičku. Ta hra vypadá neskutečně luxusně a její hraní bude pořádný zážitek. Jenže kvůli dlouhé herní době, potřebě většího počtu kvalitních spoluhráčů (s nehráči si to asi moc nezahraješ) a velké komplexnosti se asi nedostane na stůl tak často. A kvůli tomu do ní spousta hráčů nebude chtít vrazit tolik peněz a radši si místo ní koupí 3 jiné hry, které budou hrát mnohem častěji. Za sebe si myslím, že na takovouto hru jsou Česko a Slovensko moc malé trhy.

31.8.2017 06:40:56

7
Odpočet hlásí 993

31.8.2017 06:56:39

8
..... 992 ....

31.8.2017 07:02:11

já to chci taky!!!
tudíž 991 =D

31.8.2017 07:04:10

České vydání
Nevidím moc šancí na české vydání. Hra je drahá, překlad nebude jednoduchý, herně je časově moc roztahaná, obrovská. No, zážitek určitě parádní, vypadá moc krásně, ale vydavatel by prodělal boty.
Šance prodat je pak jen na internetu za lepší ceny, jinak v kamenném obchodě za doporučenou bude asi neprodejná. Fajnšmekrů s toliko volným časem na zahrání jedné hry bude asi málo :-)

31.8.2017 07:30:59 | Upraveno autorem (porovnej)

počty a tak
Je potřeba si uvědomit více aspektů... Nemusíme počítat do tisíce, protože není nutné prodat celý náklad. Je potřeba mít jistotu, že se zaplatí alespoň nějaké prvotní přímé náklady. Už jsme to propočítávali a reálnější počet prodaných kopií v první vlně, aby na tom bf neprodělal gatě, je tak 130-150ks. A to už vypadá o dost reálněji ne? Vždyť jen unboxing DF vidělo první den na 1000 lidí. Je jasné, že toto není další Dobble či Krycí jména. Je to luxusní top hra pro nejvíc zapálené hard core hráče, pokud ale ti hru podpoří v prvních dnech nějaké předobjednávkové kampaně, tak mě to celé přijde reálné.

31.8.2017 07:51:49

Čeština
Já tomu šanci dávám.
Je to ikona. TI3 jsem rád, když vytáhnu jednou za rok, ale zbavuji se ho až teď. Chci TI4. Jsem ochoten si na češtinu počkat.
Pro mne je to věc, kterou chci mít doma ačkoliv, vím, že je to drahé a že poměr cena/výkon nebude tak dobrá jako u jiných her, které mám.
Pro FFG to byl srdcový projekt, na kterém nechtěli prodělat, ale ani jim moc nešlo o zisk, tak třeba dají dobré podmínky BF a realizace se dočkáme. Navíc, když to tady naznačuje někdo, kdo jim vidí do kuchyně...

31.8.2017 07:55:27

A než jsem to dopsal
je tu další příspěvek. :-)
Akorá by bylo fajn, kdyby to oznámili brzy. Než si valná část fanoušků pořídí AJ verzi. (vím, že ofiko až 4.Q, ale FFG občas dělá s termíny psí kusy, na jednu i druhou stranu)

31.8.2017 07:59:21

Cesky kupuju
Ja pockam na ceskou. Jestli vyjde, samozrejme kupuju. A jestli si ji nekdy zahraju vi buh, ale na policce ji mit chci.

31.8.2017 08:06:44

je to takove deskove ferrrari
Drahe, neprakticke, vetsinu casi trci nalestene v garazi, ale kdyz uz ho vytahnes tak je to jiiiiizdaaaaaa.... :-)

31.8.2017 08:08:36

130-150
Tahle čísla vypadají docela reálně. Ale já si zase říkám, že kvůli té herní době není možné hrát tuhle hru někdy odpoledne v pracovním týdnu. Tohle je hra, která vyžaduje, aby si hráči vyhradili prakticky celý den na jednu partii. A jelikož her vychází strašně moc a každému postupně přibývají nebo se obměňují, tak každá herní skupina se snaží těch her protočit větší množství. A právě kvůli té herní době se TI4 nedostane na stůl tak často jako jiné hry. A tady podle mě může překlad TI4 narazit. Spoustě hráčů se nebude chtít vrazit 4000 do hry, kterou za celou dobu, co jí budou mít, nevyndají ze skříně možná ani 10x. A jak už tu bylo napsáno, za tuhle cenu je hra v kamenném obchodě prakticky neprodejná. Takže ono i těch 130-150 kupců může představovat jistý problém.

31.8.2017 08:17:48

česky klidně předobjednám
pokud bude česky dostane se na stůl daleko častěji, neangličtináři ji nechtějí hrát, kazí jim to dojem ze hry a celkovou atmosféru.

31.8.2017 08:21:44

Číslo je relativně nízké
130 - 150 jsou relativně nízká čísla na hru, ALE. Hru bych také chtěl, ale po zralé úvaze, herní doba 4 - 8 hodin, je prostě strašně moc. Hraji káždou středu pravidelně, schází se nás mnohdy více než 3, ale 4 - 8 hodin prostě nemáme. Určitě je to parádní hra a vlajková loď celé sbírky. V tuto chvíli je vás asi 12, už jen 10x tolik a může se začít uvažovat. Překladu a vydání hry fandím, rád bych si ji zahrál, ale kupovat ji nebudu. Bylo by to zbytečné, šance je tu z pohledu spuštění nějaké předobjednávkové kampaně.

31.8.2017 08:32:53

Hlásím se taky....
Taky bych okamžitě koupil českou verzi...

31.8.2017 08:43:17

Mattricks a D.A.M.
Existujú hráči, ktorí majú 150 hier, a nemajú šancu si ich všetky zahrať pravidelne. Toto je jednoducho zberateľská vášeň a TI je vlajková loď hocijakej zbierky. Ja som presvedčený, že veľa ľudí si ju kúpi v domnienke, že čo ak niekedy, alebo len aby pekne vyzerala na poličke a mohol si ju občas vytiahnúť a pomaznať sa :D

Bohužiaľ s pribúdajúcou pracovnou vyťaženosťou, toto sa začína diať aj u mňa a z tých mojich cca 30 hier, som zo 5 ešte nikdy ani nehral a cca 10 je takých, čo som zahral 2-3x a to všetky hry nadobudnuté za posledné 2 roky - teda okrem androidu. Toto je ale proste klasika medzi zberateľmi... a prečo medzi také hry nemôže patriť aj TI? :)

31.8.2017 09:35:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Krycí Jména
Krycí Jména
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas