Twilight Imperium (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxxo hodnoceno 207x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 480 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Dane Beltrami
Christian T. Petersen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Twilight Imperium vs Eclipse

Ahojte,
Nájde sa niekto, kto by dokázal popísať hlavné rozdiely medzi TI4 a Eclipse ? Tieto hry mi prídu veľmi podobné, nielen herným vesmírnym prostredím ale i systémom.
- Vizuálna stránka – Eclipse „šedá hranatá“
- Systém vylepšenia technológií a lodí
- Boje
- Systém akcií
- atd.
Zaujímalo by ma to, nakoľko s TI nemám doteraz žiadne skúsenosti. Eclipse ma veľmi baví pre jeho „jednoduchosť“, vyváženosť a rýchlosť /počet herných kôl/, s rozšírením je to dokonalé.
Deskovky hrám už 30 rokov /počítajúc ČNS v MŠ/ a nakoľko zrejme vekom strácam úsudok, stal sa zo mňa čistý deskomaniak /ale to sme tu asi zrejme všetci, aj keď to možno niektorí nechcú priznať/ - TI4 CZ kampaň som podporil nielen z dôvodu „epickejšieho“ zážitku, ale hlavne z princípu dobrej veci /Díky Petře za energiu a vynaložené úsilie/, tak som zvedavý, na čo sa mám pripraviť a tešiť.
14.9.2017 07:50:04

rozdiel
toto je na celý elaborát, môžem ku tomu napísať "Recenziu", ale v jednoduchosti. Sú to dve hry z rovnakého vesmírneho prostredia. Princíp majú tiež rovnaký, hrá sa na víťazné body (okrem iného :) ). Aj eclipse aj TI môžeš vyhrať bez jediného výstrelu resp. konfliktu so susedmi. No aj napriek tomu, sú to hry, ktoré poskytujú úplne iný herný zážitok. Najväčší rozdiel je v epike. Záleží od toho čo hľadáš, ak chceš epický zážitok na niekoľko hodín, tak potom TI. Pravidlovo by som povedal, že eclipse je dokonca zložitejší. TI má niekoľko základných pravidiel a ináč je všetko napísané na strategických kartách a na kartách rasy. V eclipse sú boje oveľa zložitejšie (vychádzajú z komplexného vylepšovania si lodičiek), kým v TI sa iba hodí kockami a pozerá sa kto ma na aké číslo zásah.

Ale ako vravím, záležitosť vie byť oveľa komplexnejšia, na nete je po máriu porovnania. Sa mi zdá že ja som kedysi dávno niečo zmienil v vo vlákne ku hre, Exodus proxima centauri.

Raz sme hrali tak, že po 10 hodinovom TI sme si dali Eclipse, a musím skonštatovať, už to nikdy nespravím, celkom to dehonestovalo Eclipse :) Predsa len riadna epika a také poloeuro je sakra rozdiel (no aj tak mám eclipse radšej).

14.9.2017 08:17:16 | Upraveno autorem (porovnej)

TI4
TI4 je to iste ako TI3 a youtub je plny detailnych recenzii a porovnani predsa :-) Ta hra nie je novinka, len revised verzia

14.9.2017 10:11:51

Vybíráme z Bazaru

Valley of Tears - ve fólii - zásilkovna v ceně
Valley of Tears - ve fólii - zásilkovna v ceně
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas