Twilight Imperium 3rd Edition

xxxxxxxxxo hodnoceno 62x (Seznam vlastníků)

Twilight Imperium 3rd Edition - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Christian T. Petersen
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

OPTIONAL RULES (zejména space mines a leeders)

Ahoj, chystáme se na první hru. Poradili byste, jaké z vaší zkušenosti používáte optional rules? Máme i obě rozšíření a chceme toho hrát co nejvíc.

Zejména mě zajímá:
1. Doporučuje nebo deporčujute používat vesmírné miny? Proč?
2. Shock troops?
3. Mechanized units?
4. Sabotage runs proti War Suns? Hrajete to i na flag shipy?
6. Vyplatí se hrát s leeders nebo to spíš tu hru kazí?

Mercenaries na poprvé vynecháme.

Díky moc za odpovědi!
15.11.2012 15:03:14

Do prvni hry
Miny ne, vec navic a stejne na ne zapomenete
2,3,4 bych hral, neni to nic sloziteho.
Leadery hrajeme, ale do prvni hry je vynechte. Jen byste porad koukali co ktety umi a zas tolik toho neprinaseji, aby to za ten chaos v prvni hre stalo.

15.11.2012 15:10:59

4
Na flagshipy ne, flagship neni hvezda smrti :)

15.11.2012 15:11:52

re
Souhlasím se sydem.
Ještě bych zvážil možnost hrát na Distant suns (jestli se nepletu a jmenuje se to tak), jde o žetony "překvapení" na planetách a ve druhém rozšíření i ve volném vesmíru. Mám tyhle překvápka rád, pravidlově nic složitého, jen se při otočení žetonu podíváte, co dělá.
Proti tomuto pravidlu raje fakt, že zvlášť na začátku můžou efekty jednoho hráče nepěkně zbrzdit a jiného naboostovat. Ale kdo tvrdil, že vesmír je fér, že? ;-)

15.11.2012 15:43:52

jeste neco
A vy ty miny hrajete v normálních hrách? Pripadne vyuzivate je casto?
Distant suns hrát budeme, to je jasný. Chceme to vyzkoušet co nejvíc, abychom vedeli, co nam bude vyhovovat do priste.

Nejsou ty leeders unbalaced? Mne prislo na prvni glance, ze admiral a lepsi nez treba scientist.

A pak se chci zeptat, kdyz budeme hrat s druhou sadou Strategickych karet z SE, neni secondary ability Byrokracie lepsi nez primary? A nebude ve hre nejak prilis malo akcnich karet? Na to jaky jich je balik... Jako ta secondary abilita je super, ale nikdo si podle mne nebude brat tu kartu v prvni rade, protoze se mi zda k nicemu.

Navic upravuje se nejak ta byrokracie kdyz se hraje varianta Age of Empires?
Moc diky za predesle odpovedi!!!


Pripadne, jestli jeste hrajete s option Facilities?

15.11.2012 16:03:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Sweet
My s minama většinou nehrajeme, ale když jo, tak na ně většinou zapomínáme. To samé je s facilities. Je to jednoduchá a užitečná věc, ale vzpomeň si na to v zápalu hry :)

Leadres unbalanced? I rasy jsou unbalanced, takže bych na to nebral moc ohled. IMHO nejsou nijak zásadní a je to takový pěkný fluff než něco, co láme hru.

My hrajeme pouze s druhou sadou strategických karet a akčňáků je podle mě tak akorát. Primárka byrokracie možná nevypadá skvěle, ale je v pravý čas velmi silná, můžeš totiž zaskórovat dva objectivy za kolo, což ti dá pěkný boost ve VP. Uvidíš sám během hry. S Age of Empires nehrajeme, právě pro to, že se nekombí s bureaucracy. AoE je doplnění hry bez rozšíření. Shattered Empire vychytalo mouchy základní hry a tak tato varianta už podle mě není potřeba. Ale to jsou jen mé názory, uvidíme, co poví ostatní.

15.11.2012 20:26:50

re
Já leadry nějak extra neprožívám, hrozně se na ně zapomíná, to mi přijdou lepší mercenaries...

16.11.2012 08:28:47

Sw
Tak leadery nikdy, neosvědčilo se nám to. Miny vždy, protože jsou velice snadno použitelné a přestože většinou nic netrefí, tak někdy dokáži šťastným zásahem pěkně vytočit, hlavně když sejmou carrier :-) Navíc si nikdo třeba nedovolí, nechat poletovat cizí cruiser semenící miny blízko svého prostoru...

Facilities hrajeme také, hlavně proto, že jedno z našich vlastních OR trochu mění galaxii, aby obsahovala menší množství planet a byla tedy chudší, protože vesměs chyběla touha dobývat ekonomicky cenné světy, protože všichni měli zdrojů dost...

Shock Tr. - nejedeme, pač oni stejně brzo padnou...

Sabotage Runs - teoreticky hrajeme (proti WS), ale v reálu to nikdo nepoužije, protože je to spíše taková sranda...

Tanky vždy


12.2.2013 16:49:33 | Upraveno autorem (porovnej)

1.8.2013 14:40:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Re:
1) Hrajeme na ně, ale moc často se nepoužívají. Je dobré je vysadit třebas v systému, který chceš udržet a máš dost zdrojů. (Megator, artefakt, Home) Šance zásahu je 20%. Fajn je, že se hází na každou loď zvlášť, takže si soupeř nemůže zásahy dát do fighterů. A pokud zasáhne Carrieru, která veze 3 tanky a 3 pozemní, tak to potěší :D Ale viděl jsem to hrát jen párkrát. ČlovĚk na to zapomíná stejně jako na kolonie a rafinérie.
2) Proč ne? krásné je, když ti přijde na ruku HoupsEnd, dáš si na něj artefakt a pak tam každé kolo dáváš Shocky.
3) Určitě, není jediný důvod proč ne.
4) Hraje se to, ale pravděpodobnost, že to vyjde je tak malá, že se to nevyplatí. Pokud máš hafo fighterů a soupeř má ve war sunu jednotky, tak se to může zkusit, ale ještě jsem to neviděl nikoho udělat. Pokud by na mě soupeř zahrál akční kartu, že si nemohu zásahy dávat do fighterů, tak bych to zkusil.
6) Ty nehrajeme. Většinou se akorát někde zapomínají :D

Měl bych otázku ohledně minových polí. Může hráč vyhodit více polí v jednom systému? Hází se i za fightery?

1.8.2013 14:40:56

Vybíráme z Bazaru

Gloomhaven: Lví chřtán + DESKA POSTAVY 2x
Gloomhaven: Lví chřtán + DESKA POSTAVY 2x
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas