nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Turbo Rally Card Racing

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, závodní, dětská hra
Čeština:
Vydavatelé: (Self-published)
Autoři: Alex Ramsey
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Turbo Rally Card Racing je karetní závodní hra, ve které je cílem každého hráče (závodníka) projet cílem závodu jako první.

Příprava hry

Před začátkem hry je nutné vytvořit tratě pro každého hráče. Tratě jednotlivých hráčů musí být stejně douhé (obsahovat shodný počet karet). Tvar trati je čistě na vaší fantazii. 

Trať vytvoříte tak, že budete za sebe pokládat karty tratí lícovou stranou dolů. Všechny tratě musejí směřovat k jednomu cíli. Závodníci mohou startovat vedle sebe nebo každý z jiného místa a směřovat tak k cíli uprostřed herní plochy.

Nakonec si všichni hráči umístí své závodní vozítka před první kartu jejich tratě (závoďáky-autíčka nejsou součástí hry, takže budete potřebovat nějaká z vlastních zásob).

Průběh hry

Hra probíhá na tahy, ve kterých se hráči střídají.

V každém tahu hráč nejprve otočí kartu, která leží před jeho závoďákem a poté se podle jejího typu pohne nebo vykoná určitou akci. Každá karta tratě znamená jedno pole, takže například Skokánek 3 vás ihned přemístí na třetí kartu za touto kartou.

Konec hry

Hra končí ve chvíli, kdy poslední z hráčů projede cílem. Vítěz získá trofej. Je doporučeno hrát na pět závodů, na jejichž konci se určí celkový vítěz podle počtu trofejí.

 

Počet hráčů

Počet hráčů není vyloženě nijak omezen. Minimální počet jsou samozřejmě 2 hráči, ale maximální počet závisí jen a pouze na tom, kolik herních balíčků máte. Pokud máte základní balíček s turnajovým rozšířením (cca 100 karet), pak například při hře 10 hráčů bude každý hráč mít trať dlouhou 10 karet. Při hře 2 hráčů bude zase každý hráč mít trať dlouhou 50 karet. Ale hra samotná vám dovoluje si počty libovolně upravit.

Rozšíření

Ke hře je dostupné rozšíření, které nejen že zdvojnásobí počet karet tratí, ale přináší do hry i prvek překvapení. Každý z hráčů dostane na začátku hry za každých 7 karet tratí ve své trati 1 RPM kartu. Tyto karty hráči drží skrytě a mohou si jimi pomoci nebo někomu uškodit. Kdykoliv je otočena karta trati, ale před tím, než je proveden daný pohyb, mají všichni hráči možnost zahrát svou RPM kartu, která ovlivní současnou kartu. Hráči se těmito kartami mohou přebíjet, až se nakonec provede určený pohyb. RPM karty můžete získat i na trati nebo umístěním na bedně vítězů.

 

Zajímavost o financování a vydání hry

Tato hra byla zafinancována pomocí Kickstarteru. Všichni, kdo přispěli, obdrželi svou kopii či Print&Play verzi a o dalším vydávání se neuvažovalo. Nakonec bylo vydáno 100ks (prodávají se na Amazon.com) s příslibem, že jestli se prodají, zavede se seriová výroba.

Autor: PatrikBolas