Tichu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Abacus Spiele
Fata Morgana Spiele
Autoři: Urs Hostettler
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

taktiky a obecny pokec

rád bych si tady s vámi o tom popovídal... protože spoustě věcem nerozumím
28.8.2011 22:10:17

drak?
Potřebuji nováčkům vysvětlit, k čemu je dobré, že silnej drak dá štych soupeři. Já si to vysvětluji tak, že si ho nechávám jako kontra proti fenixovi. Nebo, že se snažím dát štych frajerovi, který podle mne prohraje. Jaká je tedy zásadní fuunkce draka?

28.8.2011 22:12:00

drak
Jestliže můžu něco kecnout já, která Tichu vůbec neumím, tak:
Pokud vím, tak drak funguje stejně jako bomba v Haggis. Pokud vyhraju v Haggis štych bombou, předávám tento štych soupeři. To si vysvětluji tak, že kompenzuji soupeři ztrátu plynoucí z toho, že jsem použila nějaký mimořádný prostředek, abych se dostala k veslu. Jestliže v Tichu si bombové štychy beru a jen dračí štych se dává soupeři, tak bych si to jednoznačně vysvětlila jako kompenzaci soupeři za to, že mi náhoda přihrála tuto kartu, proti které neexistuje obrana.

28.8.2011 22:24:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
Drakem sice predas body souperi, ale sam se udrzis na stychu, navic muzes sopere pripravit treba o eso, kterym chtel zustat na stychu on;) Je to velmi dobra karta, pokud treba hlasis Tichu... Zakladni fnkce je tedy zajistit si ten stych, bez ohledu na to, ze posilas body souperi...

28.8.2011 22:31:16

ikri
Drak jde v Tichu pripadne bombnout;)

28.8.2011 22:32:16

Aha...
...ale štych vyhraný bombou se soupeři nedává? Tak proč sakra za štych sebraný drakem platím a za štych sebraný bombou neplatím? :)
Možná v Tichu je bomba poměrně vzácná, a musíš si ji trochu zasloužit, tj. dát dohromady potřebný počet konkrétních karet. V Haggis se to bombama jen hemží, takže se to musí nějak kompenzovat. A toho draka dostaneš, jak jsem pochopila, zadarmo, takže se hodí soupeři nějak vykompenzovat případnou ztrátu.

EDIT: Tedy ani ne tak případnou, jako spíš téměř jistou :)

28.8.2011 22:48:29 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Ano, bomby jsou v Tichu pomerne vzacne a stychy jimi sebrane si nechavas;)

28.8.2011 22:50:39

aneken a ikri
Jasný... už je mi to jasnější. Zní to logicky.

Pes: S tím se dá jenom vyjíždět?
Taktika: když je zřejmé, že soupeři v daný štych nechtějí hrát, vyplatí se si přihrávat mezi sebou se spoluhráčem, abych se zbavil karet?

28.8.2011 23:07:27

Elenistar
Ad pes: Ano.
Ad to druhe: Ty to vetsinou nepoznas. Obecny postup je neprebijet spoluhrace, pokud nemas na stychu zasadni zajem. No a kdyz neprebijes, nebudete si nic prihravat, bo se to vrati k vyjizdejicimu a ten stych sebere;)

28.8.2011 23:26:22

re
ad Drak: Jak píše aneken, velmi zásadní karta pro zahrání Tichu. Štych sebraný drakem se zpravidla dává soupeři, který
a) má výrazně více karet než druhý soupeř
b) soupeři, který se pravděpodobně dostane na tah později než ten druhý (např. když jednomu zůstává jediná karta, zřejmě nízké hodnoty

ad Pes: U něj platí pravilo, vyjet s ním zavčas, není nic horšího než když vám zůstane na ruce v poslední fázi hry, pokud hraju s průměrnými nebo slabšími soupeři, často jim ho posílám při rozdělování karet


ad Taktika obecně: Pokud máte dobrého spoluhráče a nechystáte se hrát Tichu, pošlete mu nejsilnější kartu (pokud vám neboří nějakou zásadní kombinaci), dobrý hráč umí s drakem či esem navíc uhrát opravdu hodně

29.8.2011 16:30:07

Jeste k psovi
Pokud clovek chce hrat Tichu a ma ho na ruce, je nejlepsi taktika poslat ho spoluhraci. Ten pak dela cokoli, aby se dostal na tah a pres psa poslal tichuhrace na stych;)

29.8.2011 18:47:38

Vybíráme z Bazaru

Caylus
Caylus
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas