Tichu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 999 Games
Abacus Spiele
Fata Morgana Spiele
Autoři: Urs Hostettler
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra v šesti

Chápete někdo hru v šesti hráčích? Ať to počítám jakkoli, 56 karet se nedá vydělit šesti beze zbytku, furt přebývají dvě karty, co s nima?
23.5.2009 17:49:17

Dovedeme
No, jestli to nebude tím, že v šesti se přidává ještě další balíček (bez akčních karet). Čili 108 už dělitelné 6 je, ne?

23.5.2009 19:33:36

Cauly
Aha, super, díky! To jaksi v pravidlech opoměli zmínit... K tomu mě ale napadá další dotaz, s dvěma balíčky se pak dají dělat hrozné věci, funguje to tak, že lze složit bombu např. ze šestice kluků? :-)

24.5.2009 11:18:55

v šesti
No, já to v šesti nikdy nehrál, ani mě to moc neláká. Přece jen 2 vs 2 je ok.
Ale ohledně dotazu - v pravidlech je bomba ze 4 stejných karet (poker). Takže se přikláním k tomu, že z více karet určitě nelze vytvořit bombu.

24.5.2009 18:54:03

v šesti
Pravidla, co mám já, doporučují dva balíčky až od sedmi hráčů, a to ještě v jiné verzi hry. Neboli základní hra by měla být v šesti možná jen s jedním balíčkem. Kromě toho se ve verzi se dvěma balíčky mají jen některé duplicitní zvláštní karty vyndat, ne všechny. Suma sumárum, Caulyho rada nefunguje. Jak ovšem při hře v šesti naložit s počtem karet, to nevím. Buď nebudou mít všichni stejně, nebo se přebývající karty na začátku veřejně vyloží na stůl...
EDIT: V šesti hráčích mají dva o kartu víc než ostatní.

24.7.2013 10:28:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Talisman: Smrtonoš
Talisman: Smrtonoš
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas