This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 484x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra ve více hráčích

Zdar všem. Někde na mne vyskočilo že hra je doporučována hlavně pro jednoho až dva hráče. Ptám se tedy jak je to s hratelností ve více lidech? Kdo máte v jakém počtu vyzkoušeno a vaše dojmy? Díky.
27.9.2017 23:11:39

Solo
Hra je primárně koncipována jako solo, při hře více hráčů se jen střídají v postupném vykonávání akcí - takže něco jako: hráč 1 rozdělí jídlo, hráč 2 vybere kdo půjde v noci ba průzkum a kdo zůstane doma, hráč 3 vybere lokaci průzkumu,...

Jednoduché, ale kupodivu vcelku funkční. Hráči se mohou radit a debatovat, ale dotýkat se herních komponentů a tedy i udělat finální rozhodnutí může jen hráč na tahu. A takhle se to točí pořád dokola.

Zatím hráno jen ve dvou, ale za mě super. Střídání nevadí, všichni hráči hrají zároveň za všechny postavy a tak s napětím čekáte, co se stane i v tahu jiného hráče. Při hře ve více lidech bych asi neviděl problém. Atmosféra rychle zhoustne a pak už ani člověk nevnímá, kdo je vlastně na tahu.

28.9.2017 08:19:24

---
Zatím jsem hrál maximálně ve 3 a bylo to skvělý. Přijde mi, že v jednom hráči právě člověk ani moc tu atmosféru nevnímá a bere to hodně mechanicky. Ale právě reakce různých lidí na události, tomu dávají tu sílu. V solo hře by člověk hned udělal nějaké rozhodnutí, ale když má kolem sebe další hlasy, které mají různý morální názor, tak začne pochybovat. Například jsme při prohledávání narazili na situaci, kdy bandička ožralů znásilňovala nebohou holku, rozum velí to nechat být, protože neozbrojený a sám člověk evidentně nemá šanci. Ale kvůli vzniklé debatě jsme to přeci jen zkusili. Výsledek vám asi vyprávět nemusím :), ale dopad na příběh hry to mělo enormní.
Myslím, že ještě ve 4 to bude dobré, šest už bude nesmysl (i v pravidlech je psáno, že hru ve velikém počtu doporučují jen hodně zkušeným hráčům).

28.9.2017 11:27:41

Solo vs vice hracu
Doporucuji ve vice hracich. Optimalni jsou tak 3. Solo je to dobry, pri vice hracich se lepe vymysli strategie. V 6-ti lidech (nemam vyzkouseno) se uz udava ze pokud nejsou hraci zkuseni, tak se to tahne

6.11.2017 14:31:30

Vybíráme z Bazaru

Tortuga 1667
Tortuga 1667
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas