This War of Mine: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 484x (Seznam vlastníků)

This War of Mine: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jakub Wiśniewski
Michał Oracz
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotaz na lidi s osobni zkusenosti


predem se omlouvam za spam - rad bych si udelal pod stromecek radost, ale nevidel jsem, nehral ani nepotkal nikoho kdo by hral, tak hledam i zde.

mam rad tema, mam rad nekonfliktni coop, temne a depresivni mechaniky a i ty kostky si jsem vědom, zajima me pár kokrétních dotazu na ty, co mají osobní zkušenost:

- jak moc je to opakovatelně hratelné? nebude tam dost prvku, ktere proste z prvních her budu vedet jak delat? poradili si s tim autori nejak, aby nahodilost byla nevypocitatelna?

- jak moc je otravne "veleni jednim vsemi postavami" - mam z toho pocit, jako by to byl soliter nekolika hracu, umele narvany do jakoze kooperace. je to dobre domyslene v tomto bodu?

moc díky a krasne krabice pod stromečkem přeju
17.12.2017 22:06:46

Môj dojem

Ahoj,

Hral som jak solitér tak v 4 hráčoch, a vo viacerých hráčoch bola vždy celkom živá diskusia čo majú postavy urobiť. Takže v počte hráčov by som problém nevidel. Opakovaná hratelnosť si myslím, že je vysoká pretože kariet udalostí je dosť a niektoré sa ešte riadia hodom kocky osudu, takže nie vždy čítaš rovnaký príbeh. Ak máš rád pribehove hry, tak by som neváhal ani minútu.

Laco

17.12.2017 23:02:56

Pridám sa...
K tejto hre by som povedal, že treba pristupovať nie tak, že chcem vyhrať a vtedy je všetko ok, ale je potrebné užiť si príbeh, ktorý vytvorí. A ten príbeh je vždy iný, fakt iný.

Áno, odohral som zatiaľ len 4 hry. 2 výhry (1 úplná, 1 pyrhova) a 2 prehry. A je aj pravda to, že 2 príbehy s knihy príbehov sa mi už stihli zopakovať, ale nejako veľmi mi to nevadilo, pretože celkový príbeh, ktorý daná partia vytvorila bol vždy diametrálne odlišný a daná pasáž do neho vždy zapadla iným spôsobom.

Čo sa týka opakovateľnosti hrania - tak tomu napomáha to, že máš dve mapy domu, ktoré sú diametrálne odlišné a okrem základného hrania (3 úrovne obtiažnosti) máš ešte dva špecifické scenáre.

Čo sa týka toho, či budeš vedieť čo a ako robiť: No, ja postavím vždy ako prvú posteľ, ale potom som v každej hre postavil vždy iný nábytok a v inom poradí a inak som prehľadával dom. Táto hra nemá podľa mňa takú jasnú stratégiu - áno, sú princípy, ktoré vedú k lepšiemu hernému výsledku, ale tie musíš aplikovať vždy inak, lebo situácia sa vždy veľmi mení.

Čo sa týka velenia jedného človeka 3-4 postavám: tam nie je žiadny problém, je to ako hocijaký iný workerplacement, kde máš viacero robotníkov. Akurát tu je každý unikátny a tak je občas lepšie niekoho poslať na špecifickejšiu úlohu. Ale inak to vôbec nekazí herný zážitok.

Čo sa týka počtu hráčov - ja som to hral najviac v dvoch a aj podľa BGG je 1 a 2 najlepšie. Dá sa to podľa mojich rôznych skúseností hrať v pohode aj v troch, ale treba si uvedomiť, že každý hráč ti hru pretiahne časovo odhadom a pozorovaním o ďalších 50-60%. Čiže podľa mňa problém v počte hráčov nie je v tom, že by sa hra nedala ovládať, ale že každé rozhodnutie sa stáva neúmerne dlhé.

18.12.2017 09:10:18

diky za rychle reakce
zdravim a dekuju,

to, co píšete je zhruba co jsem pochopil ze čtení pravidel, tak holt to muzu brat pribehove jako dejavu o tom, ze kdyz pomuzu tamtomu chlapkovi z nesnazi, vsechny nas postrili, a kdyz ne tak od nej chytnem tyfus ;) ok

doplnkova otazka: ty barvy co jsem videl na kartach si vybiram ja jako hrac, nebo je mi barva karty prirazena nejakou mechanikou? predpokladam ze podle toho vyberu nit pribehu, takze je to 5 moznosti plynouci z takove karty. cekal bych ze to nemuzu ovlivnit, ale pošle mě tam kostka, protoze to prave zvyšuje znovuhratelnost (ikdyz vim ze modra je dobra, nahoda mi ji nemusi prihrat)

diky, Lukas

18.12.2017 13:58:58

...
Ahoj,

je tam balíček karet, kdy každá karta zobrazuje práívě jednu barvu. Z tohoto balíčku si máš táhnout vrchní a ta ti určí, kterou "nit" budeš číst.

Jinak někde v pravidlech je i seznam, co která barva reprezentuje. Jedna z nich označuje např. ty nejvíc brutální příběhy. Je na tobě, jestli kartu s touto barvou do balíčku dáš, nebo ne...

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky.

18.12.2017 14:34:44

farbya a karty
Tie karty vlastne nahrádzajú 5 strannú kocku :D a sú to karty, lebo (aspoň myslím) 5 stranná kocka neexistuje a preto, že sa dajú čierna a červená karta vyradiť. Tieto dve vlákna totiž predstavujú drsnejšie príbehy (pozor, nie vždy to pre teba musí dopadnú horšie, ako to pochopili týpek v jednom gameplayi na internete).

A neberieš si vždy vrchnú, ale vždy to zamiešaš a jednu si vyberieš, takže sa môže stať, že vždy vytiahneš rovnakú farbu.

Okrem toho čísla príbehov sú takmer na každej karte v hre. Čiže príbeh na teba môže vyskočiť odvšadiaľ a naozaj málokedy sa dostaneš k niečomu rovnakému - najčastejšie to asi hrozí pri lokáciách, kde predsalen pri prehľadávaní v rovnakých lokáciách je väčšia šanca naraziť na rovnaký príbeh. Ale aj keby, tak je to len 1 z 15-20 príbehov na ktoré počas hry narazíš.

18.12.2017 15:11:11

Prázdny žetón

A ináč včera som popísal svoj prvý prázdny žetón :) menší spojler

18.12.2017 15:56:01

Vybíráme z Bazaru

Gustav Adolf the Great
Gustav Adolf the Great
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas