Terra Mystica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Feuerland Spiele
MindOK
Autoři: Helge Ostertag
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Síla postav.

Nevím zda se to zdá jen mi - ale připadá mi, že některé z postaviček jsou výrazně posíleny, proti ostatním - namátkou, jak ma hrát takový Konstruktér proti Nomádovi respektive Čarodějnici ergo Alchymistovi. Totéž s Fakírem nebo Gnómem. Hm. Jak vyvažujete?? Díky EMan
1.6.2013 11:57:06

Síla půlčíků
Jak se vám jeví tenhle národ? Ve dvou snad ještě hráč za půlčíky neprohrál (odehráno minimálně 10 her s půlčíky). Většina výher je cca o 20 bodů a to s různými destičkami kol a samozřejmě rýč nedáváme na 5. a 6. kolo. Ve více hráčích jsem hrál pouze jednou v 5 a zrovna za půlčíky, od prvního do posledního kola jsem byl na tahu poslední, vykašlal se na kulty a vyhrál o 15bodů. Ostatní národy se zdají být vyrovnaný, i když za některý nás moc nebaví hrát a dostali se z krabice jednou nebo dvakrát.

15.6.2016 15:57:13 | Upraveno autorem (porovnej)

balance
Zrovna terra v základu je vybalancovaná až až. Jediní Temnojedi jsou silnější, ale jinak záleží na setupu, výběru ostatních hráčů, zkušenosti a zkušenostech ostatních hráčů. Pro ilustraci se podívej na on-line statistiku:

http://terra.snellman.net/stats/

popřípadě sílu jednotlivých národů

http://terra.snellman.net/ratings/

edit: v obou statistikách jsou půlčíci podprůměrní - statistika z cca 30.000 her - to už jistou vypovídající hodnotu má...

15.6.2016 17:32:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Dražba
Pro větší variabilitu i vyrovnanost doporučuji dražbu, která je popsaná v pravidlech rozšíření. Náhodně se vylosuje tolik národů jako je hráčů a pak se draží vítěznými body o právo výběru. Na stůl se tak dostanou i méně oblíbené národy a (domnele) silnější národy začnou s bodovým handicapem.

16.6.2016 08:44:12

Vybíráme z Bazaru

Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Velbloudí dostihy CZ - jako nová, nesehnatelná!
Akt. cena: 1099 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas