Terra Mystica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Feuerland Spiele
MindOK
Autoři: Helge Ostertag
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

časová souslednost - teraformace

další problém, který se mi nezdá být dořešen v pravidlech a často na něj narážíme. Mám 2 rýče a použiji je k teraformaci 2 polí každého za 1 rýč. Problém je v tom, že jedno z polí je vedle budovy a druhé už ne. Ale když zároveň hned postavím budovu na přilehlém poli, tak druhé teraformované pole se nachází rázem vedle budovy. Podle mě to je špatně a tah by měl proběhnout v následující časové posloupnosti: 1) teraformace 2 polí, kdy obě musí být v sousedství vlastní budovy. 2) stavba usedlosti na 1 z nich. Vidíte to někdo podobně a nebo to hrajete jinak?
14.5.2013 09:54:55

teď naposledy
jsme to hráli právě tím prvním způsobem, tzn. teraformace -> postavení domečku -> teraformace na doteď nesousedícím poli. Jestli je pro jednu nebo druhou variantu opora někde v pravidlech, FAQ nebo jinde, to netuším.

14.5.2013 10:35:11

nedriv teraformace, pak stavba
Na BGG je o tom rada diskusi. Vysledek je, ze nejdriv teraformuji a kdyz teraformuji dve policka, pak obe musi byt v sousedstvi (staci neprimem) stavajicich budov. Az pote na jednom z tech policek smim stavet.

14.5.2013 11:00:04

kahy, kew
V pravidlech je to výslovně uvedeno. Nelze v rámci jediné akce napřed stavět a následně teraformovat. Str. 10 vpravo uprostřed.

14.5.2013 11:07:39

tož to jsme to hráli blbě
:))

Pro doplnění: ta diskuze, kde autor vylučuje pořadí akcí teraform -> stavba -> teraform, je tady: http://www.boardgamegeek.com/thread/960614/spades-again-again

14.5.2013 12:10:19 | Upraveno autorem (porovnej)

kew
Většinu diskusí jsme při práci na českém vydání pečlivě procházeli a snažili se závěry zapracovat.

14.5.2013 13:20:11 | Upraveno autorem (porovnej)

upřesnění
Ale v pravidlech je psáno, že teraformovat lze jen jedno pole (kromě výjimky), tedy nelze teraformovat dvě sousedící pole najednou, pokud se nejedná o již zmíněnou výjimku.

15.12.2013 18:40:33

Vybíráme z Bazaru

Toulavá kamera
Toulavá kamera
Akt. cena: 230 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas