Temné Znamení - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Pravidla jsou online... chopí se toho někdo?
Jinak jdu na to ;) (Rune Age zatím počká ;))
2.8.2011 07:42:26

link
http://new.fantasyflightgames.com/ffg_content/Elder%20Sign/support/Eldersign-rules-of-play.pdf

2.8.2011 07:42:43

pravidla
eee tak nějak jsem si říkal, že bych si to přeložil O:)

2.8.2011 08:26:12

...
Už mám 4 stránky :)))

2.8.2011 09:56:40

Errata
Právě jsem přidal Caulym upravená pravidla do pdf.

Koukněte na to a co se nebude líbit opravím.

19.8.2011 10:04:53

karty
Budete překládat i karty? Jinak mám otázku, nevíte jestli je někde na netu databáze karet nebo aspoň card list, díky moc.

18.9.2011 20:00:50

Neoficiální FAQ
Jen sem kopíruji odkaz z Prvních dojmů od Pulyluxe na neoficiální FAQ na BGG. Vřele doporučuju pročíst před první hrou + další posty v tom vlákně, které se věnují např. tomu, jak funguje speciální abilita Shubb-Nigorratha, speciální abilita Mandy, jak se vyhodnucuje posun hodin jako postih za nesplnění tasku atd.
http://www.boardgamegeek.com/thread/691023/elder-sign-faq

19.9.2011 12:48:46

easy to miss
přesunuto...

20.9.2011 13:16:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Otázka
Když neuspěji při plnění cíle, tak se mohu soustředit nebo zvolit, že mi pomůže jiný vyšetřovatel když bude na stejné kartě. Tomu rozumím, ale nechápu, jak je to myšleno s hodem symbolu " zděšení " a plnění Terroru..

Znamená to, že když v půlce plnění cíle hodím špatně a na kostce se objeví symbol, tak hned vyplním terror efekt?

21.9.2011 10:11:55

žolík, žeton stopy
Prosím, za kolik symbolů pátrání lze žolík použít? Předpokládám že za jeden...

Jak je to s přehazováním kostek, v Mortheho pravidlech je jasně že můžu jednu nebo vícero. Tady se psalo že jednu nebo všechny. Můžu přehazovat i v muzeu, je to tak?

Díky...

21.9.2011 10:15:24 | Upraveno autorem (porovnej)

sszgsa
Myslím si, že tenhle efekt nastane pouze v případě, že se ti nepodaří dkončit dobrodružství. Takže když v něm selžeš a máš někde na kostkách terror, tak se ten efekt projeví, jinak ne.

Možná kecám, už si to z toho překladu moc nepamatuju, ale myslím, že je to takhle.

Edit: Aha tak jinak - Pokud hodíš a z kostek nejsi schopný poskládat žádný cíl a padl terror, tak se projeví terror efekt.

21.9.2011 10:17:09 | Upraveno autorem (porovnej)

rach
žolík odpovídá jednomu pátrání

S tím přehazováním je to takový zapeklitý. V originále stojí:
After any roll to complete a task, a player may spend one of his Clue tokens to re-roll any or all of the dice in his dice pool before determining if he has completed any tasks on the Adventure card.

Já to chápu jako jakékoli kostky dle své volby, dokonce i všechny můžeš přehodit.

21.9.2011 10:29:57

...
hmm a koukám, že mi tam při optimalizaci acrobat vytrhal některý symboly doprčic, to budu muset zkusit vygeneravat s jiným nastavením =(

21.9.2011 10:40:20

rach
Příklad přehozy: Po hodu 6 kostkama se ti třeba 2 kostky hodí na plnění tasku, takže za 1 Clue žeton můžeš znovu hodit 1,2,3 nebo všema 4 kostkama, který se ti nehodily.

21.9.2011 10:47:16

to Morthe
"any or all" znamená některé nebo všechny, takže si myslíš správně, že můžeš přehodit libovolný počet kostek dle vlastního výběru. Přesně jak říká Odulin.

21.9.2011 11:04:00

Kadaver
Uf jsi mě uklidnil... od toho kiksu v překladu Descentu mám trochu problém důvěřovat svému překladatelskému úsudku, takže váham i nad věcma, co by mě normálně nerozhodily.

21.9.2011 12:17:05

terror efekt
prosím, je to tak, že pokud hodím a nesplním cíl a padne mi na kterékoli kostce terror tak už nesmím přehazovat a musím se podřídit textu terroru z karty mýtu? A nebo po vyřešení terroru můžu pokračovat? (samo pokud to jeho formulace vyhovuje)....

Díky

21.9.2011 13:04:58

rach
Ano, pokud nesplníš task a padne ti nějakej terror na kostkách, tak musíš vyřešít terror efekt na kartě dobrodružství nebo i případně na mytos kartě. Potom se každopádně musíš rozhodnout, zda zkusíš pokračovat v dobrodružství nebo failneš dobrodružství.

pravidla strana 7

21.9.2011 13:21:54 | Upraveno autorem (porovnej)

to rach
Když se Ti hodem nepodaří splnit žádný task (nebo první task v pořadí v případě dobrodružství s pevným pořadím tasků) a nepoužiješ na přehození nebo otočení kostek nějakou vlastnost (clue token, vlastnosti některých vyšetřovatelů, apod.), pak se musíš podívat, jestli Ti alespoň na jedné z kostek padl terror. Pokud ano, musíš provést terror efekt uvedený na kartě dobrodružství, které podstupuješ, plus případný terror na právě aktivní Mythos kartě. Po provedení tohoto efektu normálně odložíš jednu kostku z neúspěšného hodu a můžeš se snažit plnit dobrodružství dále (stejně jako by Ti terror nepadl).
EDIT: Odulin mě předběhl, už to není na stará kolena takové, jak to bývalo :-)

21.9.2011 13:22:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Odulin, kadaver
Díky. Čtu pravidla potřetí a nějaké kousky ještě do sebe nezapadly. Hru budu mít až zítra, už se těším...

21.9.2011 13:28:27

Kadaver
(Offtopic)
Odulin dnes nemá ve firmě vedení a žádnou pevnou ruku nad sebou, takže tu zevlim:) a stále se peru s myšlenkou, že to nevydržim a konečně rozbalim balík s Gears of War a Elder Sign, kterej tu na mě od rána čumí;)
(/Offtopic)

21.9.2011 13:28:38 | Upraveno autorem (porovnej)

to Odulin
Tak rozbaluj, pomazlit se je třeba, vždyť je středa :-)
Navíc jsou to obojí sólovky a Ty tady raději zevluješ na Zatrolkách? Hanba Ti!

21.9.2011 14:14:28

Kadaver
:) Rozbalit bych mohl, ale možná bych se pak doma setkal s jemně nakyslim ksichtem u pritelkyne, protoze rozbalovani je nas takovej malej rodinej ritualek, takze se premaham a proto tu zevlim a jeste na posledni chvili prochazim GoW pravidla, abych se nezdrzoval doma;) No a stredu jsem si doma udelal vcera, aby byl dnes "klid" na hry:)))

21.9.2011 14:23:25

kouzla
Ahoj, po první hře nemám jistotu kdy mohu použít svoje kouzlo.

Na začátku tahu je mi to jasné, hodím všema zelenýma a jednu schovám pro strýčka příhodu (i jiného hráče). Pak úkol plním bez této kostky nebo ji použiju ke zkompletování úkolu. Ale mohu například použít kouzlo po prvním selhání a odložení jedné kostky?

Dá se pomocí kouzla schovat i jiná než zelená kostka?

Díky

23.9.2011 13:32:04

rach
Kouzlo lze použít vždy před jakýmkoli (tvým) hodem. Kostku lze z kouzla odstranit tak, že ji použiješ ke zkompletování úkolu. Pokud ji nepoužiješ ty, čeká na kartě, dokud ji ke zkompletování nepoužije jiný hráč. Kouzlo je tím pádem tak trochu dvousečné, protože ho používáš před hodem a musíš na něj vždycky po hodu jednu kostku (v případě kouzla s 2 políčky umístíš 2) umístit. Může se pak stát, že zakouzlíš "špatně" a bude ti na kartě kouzla tvrdnout symbol, který zrovna třeba nikdo nepotřebuje. Ano, dá se schovat jakákoli kostka.

Pozor, pokud se například objeví karta se zámkem červené kostky a ty tu červenou máš na kouzlu, pak se kostka z kouzla přemístí na zámek a kouzlo se discardne.

23.9.2011 13:55:32 | Upraveno autorem (porovnej)

nejasnost
Failing to Complete a Task
When a player fails to complete a task and at least one of the
rolled dice produced a terror result, he resolves all Terror
effects on the Adventure card as well as any on the Mythos card
currently in play (see “Resolving Mythos Cards” on page 9).

Ešte som nehral, ale tomuto celkom nerozumiem:
To znamená, že Task nesplním, keď pri hode poslednou jednou kockou na nej padne Terror alebo aj vtedy, keď mám napr. ešte tri kocky, ale už je jasné, že Task nesplním a padne Terror?

Dík :).

23.9.2011 14:25:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warfighter: The tactical special forces 4.edice
Warfighter: The tactical special forces 4.edice
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas