Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 498x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je nějaká šance, že vyjde česky ?

10.9.2010 22:33:40

Docela po Talismanu pokukuji...
Není šance, že by vyšel česky? Když teď BF vydava AoE, Arkham, Wowko... talisman ma taky hodne silny jmeno a urcite by se hodne prodaval. Jen bych rad slysel nazor napr. Michala z BF, jestli neco neplanuji. Jinak casem asi poridim anglicky.

10.9.2010 22:36:20

to oplprokop
No moc bych na to nesázel, navíc v tuto chvíli už vyšly 4 rozšíření, 5 se chystá a předpokládám že minimálně 2 velké ještě budou (mapa má volné 2 rohy).
Na druhou stranu je angličtina v talismanu hodně jednoduchá a vetšína karet s ehraje odkrytě (kromě kouzel a ty jsem přeložil a jsou ke stažení).
Je to jediná hra, kterou je ochotná moje žena hrát v angličtině.

10.9.2010 23:23:11

oplprokop
Také by mě strašně moc zajímalo, co připravuje BF pro česká vydání.
Hlavně, aby se mi trefili do vkusu :-). Dost nerad bych si koupil hru v angličtině a potom by ji vydal BF česky. Zas takový pracháč nejsem, abych si hru potom ještě jednou v české verzi kupoval.
Narozdíl od tebe (Talisman) bych dal přednost Desccentu, Dungeonquestu nebo Runewars, ale každá hra od FFG v češtině má obří šanci se dostat na můj wish-list.

11.9.2010 06:50:41

all
Ja si IMHO myslim, ze Talisman by se prodaval mnohem lip, nez zatim vsechny vybrane hry WoW, AoE a Arkham. Prece jenom ho zna fura lidi a na aukru se drazi za velky castky. Me by jako jednoducha anglictina problem nedelala a vetsine kamosum snad taky ne. U Arkhamu to byl pro me ale docela problem. Myslel jsem si, ze umim anglicky docela dobre, ale v Arkhamu jsem u nekterych karticek hodne tapal a pak to neskutecne degradovalo hru. To asi zapricinilo, ze me Arkham nejak moc nenadchl.

12.9.2010 19:27:50

preklad
Jen jsem pro jistotu psal na BF a Talisman CZ stale v planu nemaji ...

11.3.2013 09:00:14

blackfire
Pokud se jich ptám, tak stále tvrdí, že se s prodejkou Talismanu nedostanou pod 1500 a toho se bojí, prý je to drahé na masovku.
Já osobně za cz talisman lobuji od té doby, co ho ffg převzali.

11.3.2013 11:07:02

Pepsson
Kedze po vydani by ludia zrejme pytali rozsirenia a (ne)rychlost BF vydavania rozsireni je dobre znama, tak sa nedivim ze do toho nejdu. Na druhej strane mozu zasa tvrdit ze to nemaju v plane vydat a za par mesiacov to ohlasia.

Inymi slovami, radsej by som sa spolahol na amatersky preklad (ak bude niekto ochotny ho spravit) ako na BlackFail.

11.3.2013 11:07:26

Klaymen
A o kolik to ma vic komponent nez treba Arkham? Myslim ze Arkham ma vic karet a ostatnich veci a prodava se max za 1000. Navic Talisman ma vetsi zakladnu, urcite by se dobre prodaval. No, asi koupim original a za par mesicu si holt budu vycitat...

11.3.2013 15:37:42

Peppson
Vyzera ze Talisman ma este menej komponentov ako AH (aspon na pohlad, neobtazoval som sa pocitat to).

Talisman:
Game Contents (for Fantasy Flight Games Revised 4th Edition):

1 Large 6-fold Game Board (slightly revised)
Revised 4th Edition Rulebook
14 Character Cards with matching plastic character figures
104 Adventure Cards
24 Spell Cards
28 Purchase Cards
4 Talisman Cards
4 Toad Cards with matching plastic toad figures
4 Alignment Cards
6 Six-sided Dice
120 (40 each) Strength, Craft, Life Counters (8 large and 32 small plastic cones in each set)
36 Fate Tokens (cardboard)
30 Gold Coins (plastic)


Arkham Horror:
Components (Revised Printing):

1 Rule Book
1 Game Board
1 First Player Marker
5 Dice
16 Investigator Sheets
16 Investigator Markers
16 Plastic Investigator Stands
198 Investigator Status Tokens:
56 Money Tokens
35 Sanity Tokens
35 Stamina Tokens
48 Clue Tokens
24 Skill Tokens
189 Investigator Cards:
44 Common Items
39 Unique Items
40 Spells
20 Skills
11 Allies
35 Special Cards:
8 Retainers
8 Silver Lodge Memberships
8 Bank Loans
8 Blessing/Curse Cards
3 Deputy Cards
8 Ancient One Sheets
20 Doom Tokens
179 Ancient One Cards:
63 Location Cards
67 Mythos Cards
49 Gate Cards
60 Monster Markers
16 Gate Markers
3 Activity Markers
3 Explored Markers
1 Terror Track Marker
6 Closed Markers

11.3.2013 16:53:00

Talisman
Ked na to tak pozeram a ked vezmem do uvahy to co napisal Jarmuk ("tak stále tvrdí, že se s prodejkou Talismanu nedostanou pod 1500"), tak I call bullshit, BF.

11.3.2013 16:55:36

Talisman CZ
Jistě už o tom víte, jen upozorňuji pro pořádek, kdyby někdo nevěděl. Zde na Zatrolenkách je k dispozici kompletní překlad Talismanu 4 Edice s pravidly a přelepkami všech karet i hracího plánu, jen si s tím musíte chvilku pohrát...

11.3.2013 19:15:07

reakce
Ptal jsem se na vyhled do budoucna, pro rok 2014 talisman v planu neni. To neznamena ze pro rok 2015 to nebude. Prelepky jsou fajn, ale...

12.3.2013 13:22:33

cena lokalizace
Ciste teoreticky tam muze hrat roli i licence...

12.3.2013 14:44:31

cz verze
Ja si myslim, ze cz verze se nedockame. Ke vsemu mi to prijde zbytecne, anglictina je v Talismanu na velice lehke urovni, nic sloziteho. Ke vsemu je vse prelozeno..

12.3.2013 17:44:16

Gardan
No, to je pravda ale kdyz to chces hrat jako rodinnou hru s malyma detma a nebo rodicema, tak by se komplet ceska verze hodila. Navic, herni plan, kde je text, sice prelepis, ale vypada to divne. BF jsou divny

14.3.2013 16:31:27

Cz je proste Cz
Pepson to shrnul naprosto presne. Talisman me nadchnul, ale kvuli detem, rodine a prilezitostnym navstevam neanglictinaru do anglicke verze nepujdu. Nad ceskou bych vubec nerozmyslel, i kdybych mel pustit o nejakou tu kacku vic.

14.3.2013 22:10:19

cartas
Chápu tě. Talisman je pro mě srdcovka a i když vím, že u nás v češtině těžko vyjde, přesto jsem si ho koupil. Mám barevné přelepky v češtině k jednotlivým kartám, karty mám obalené a přelepený též hrací plán. Vypadá to velice dobře, jen mě to stálo navíc asi 300 Kč a nějaký čas na práci. Ale určitě nelituju.
Jsou prostě hry, které na našem malém trhu těžko kdy vyjdou v našem mateřském jazyce a je mi líto si je nikdy nezahrát. Taky mě docela baví si pak jednotlivé komponenty v češtině zpracovávat. Nikdy nepřestanu obdivovat mravenčí práci lidí zde za Zatrolenek, kteří nám stále umožňují překlad jak pravidel, tak ostatního herního materiálu. Za to jim patří mé neskonalé díky...

15.3.2013 00:00:10

prozření
Donutili jste mne se nad tím zamyslet a vyšlo my. že jsem vlastně rád, že nebude česky, to by mne zrujnovalo - znovu koupit vše v češtině, navíc jsem na talismanu opravdu vyrost, začínali jsme s polskou verzí, nyní mám anglickou a tu starou cz jsem nechal bráchovi. Jen jsem mu k tomu dodal upgrade pack kvůli figurkám. Hrajem v angličtině i s dětma a nemám problém, i když anglicky moc nezvládám.
Můj rekord je s 5-ti letou holku až do konce, jen jí to ba maximálně ve třech, jinak trvá moc dlouho, než přijde na řadu.

15.3.2013 09:57:09

cartas
S trochou stesti sezenes i dnes Talisman v cestine od Altaru a cena nebude moc rozdilna od te za kterou se prodava Talisman od FFG.

15.3.2013 11:48:49

4.edice česky
Mno, já 4.edici koupil teprve nedávno a tak mě nadchla, že jsem se dal do překládání. Už i pro to, aby to mohlo hrát více lidí neangličtinářů. :)
Kdo má zájem, zde najdete jednoduchý rejstřík veškerých karet + přeložený návod do češtiny v pdf.

http://xsinanetu.cz/talisman

Stránka je responzivní, takže hezky čitelná i na mobilu. Stačí jedno načtení a dále nepotřebujete internet k prohlížení.
Návod je ale veliký, tak ten doporučuju stáhnout+vytiskout.

Snad vám to pomůže :)

Xsi

10.12.2014 21:01:46 | Upraveno autorem (porovnej)

4. edice česky
Plánuje Blackfire :-)

10.12.2014 23:04:27

nic na plat
Je to marný, je to marný, je to marný... Že raději neděláš něco užitečnějšího...

11.12.2014 08:02:51

PM

V češtině vyjde do konce roku
slyšel jsem od slečny v jednom obchodě v Nuslích kde prodávají deskové hry že v češtině ho budou mít naskladněný těsně po vánocích..
Na druhou stranu nevím, možná z nostalgie vytáhnu starou verzi od Altaru kterou mám, ale myslím že mi víc vyhovovala volnost v Runebound než chození dokolečka v Talismanu :)

12.12.2014 18:31:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktualizace informací
Zdravím,

moje děti už se nemůžou dočkat české verze. Nemáte nějaké aktuální informace? Nedají mi pokoj :).

27.2.2015 14:30:58

aktualizace
Podle hrajeme.cz a jejich zebricku pripravovanych veci to bude uz v breznu :)

27.2.2015 14:35:30

Vybíráme z Bazaru

Magic: Alara basic land set 2
Magic: Alara basic land set 2
Akt. cena: 30 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas