Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice)

xxxxxxxxoo hodnoceno 489x (Seznam vlastníků)

Talisman: Dobrodružství meče a magie (Čtvrtá edice) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
ADC Blackfire Entertainment
Devir
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Hobby Japan
Pegasus Spiele
Autoři: John Goodenough
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

dotazy na pravidla

Follower Mercenary - Musím mu platit každé kolo nebo stačí jednou, jak ho vezmu k sobě a pak vždy v kole které si vyberu (očekávám bitvu - zaplatím, neočekávám nebo nemám peníze - nezaplatím)?
11.2.2010 17:45:06

re:
hrajem to tak, že na začátku, když ho beru do party :D - a poté když očekávám bitku :)

11.2.2010 18:36:01

mula
Když mám dvě muly, můžu nést 12 předmětů?

13.2.2010 18:17:04

re:
ještě se nám to nestalo, ale nevidím důvod proč ne, prostě sebou máš dvě muly, které ty předměty nosí ...

13.2.2010 18:34:36

Seils
no mě se to právě nezdá. Podle reálu v tom taky nevidím problém, ale Talisman se podle reálu moc řešit nedá :). Já jsem třeba dneska hrál za zloděje, takže bych si mohl nakrást 4 muly a nést 20 předmětů? Mě se to moc nezdá

13.2.2010 18:49:06

Beholder
Tak mulu si ve vesnici nepořídíš ne, tak pokud narazíš na trh ... to je pak malá šance ...

13.2.2010 19:15:26

Seils
ajaj, mulu si vlastně nemůžu ve vesnici koupit. Hmm, tak asi teda můžou nosit 2+ muly věci navíc...

13.2.2010 19:20:20

ad Thief a kradení
Na kartě zloděje je že když navštívím Market, Market Day nebo Village, tak si můžu vzít jednu kartu z Purchase deck zadarmo. A teď záleží jestli prostě beru cokoli z Purchase decku nehledě na to co jesem navštíl a nebo musím brát v úvahu to co jsem navštívil a co tam lze koupit.

13.2.2010 19:25:29

Beholder
Nejdůležitější pravidlo talismanu .... zformuluj otázku tak, aby se na ní dalo odpovědět ANO nebo NE ... hoď si kostkou 1-3 je ANO a 4-6 NE :D

13.2.2010 19:36:26

ad Thief a kradení
tak jsem tento dotaz našel na BGG a je to tam 2:2 na názory :), ale já se kloním spíše k tomu, že můžu ukrást cokoli z purchase decku nehledě na to kde stojím. Protože já navštěvuji vesnici a ne kováře. Proč bych nemohl někomu ve vesnici ukrást mulu, která mu stojí u domku nebo vor, který má zaparkovaný u řeky :). Takže moje teorie nakrást 4 muly a nést 20 předmětů je docela reálná, takže pořád nevím jestli to jde nebo ne :), na BGG jsem to na prvních 20 stranách fora nenašel a dál se mi už hledat nechtělo :)

13.2.2010 19:38:38

Beholder
No řekl bych to tak .... že zloděj by tedy mohl ukrást vše za balíčku předmětů ... (ještě mrknu jak je to v mé německé verzi, ale až budu na koleji) ... a každý může mít i stejné společníky, protože pokud se nepletu - není to zakázáno
...osobně se mi ale líbilo víc to, že zloděj může ukrást jen předměty od kováře - ale pravda karta postavy mluví jinak

13.2.2010 19:41:55

Seils
no je tam visit village a ne visit blacksmith, jak říkám prostě jsi ve vesnici a můžeš tak cokoliv komukoliv ukrást nehledě na tom co prodává kovář :)

13.2.2010 20:00:15

Beholder
No, vždyť říkam, že s tebou souhlasím :) ... ale hold ani nikde snad není psáno, že nesmíš mít stejné společníky ... no zloděj hold silná postava ... ale ve více lidech si ty krádeže spoluhráči nenechají dlouho líbit :)

13.2.2010 20:16:06

Seils
jo však jo, já jen že jsi psal, že bys preferoval, kdyby zloděj kradl ve vesnici je to co má kovář...

13.2.2010 20:21:13

Beholder
no tak já bych to preferoval, protože by to odstranilo třeba tenhle problém .... kdybych to ale měl hrát tak se držím pravidel, takže tvé varianty .... schválně zítra večer mrknu na tu moji verzi ... ale je to jedno ... mě se ta hra prostě líbí a tohle nějak tak neřešim :)

... jinak koukám že si to pomalu můžem psát do osobní pošty :D

13.2.2010 20:36:23

Gain life
Teprve ctu pravidla a narazil jsem na nejasnost. Kdyz je nekde napsano gain life, tak muzu jit nad ten pocatecni pocet zivotu...zvysi se mi ten pocet zivotu naporad? Jako ze se zvysi muj maximalni pocet zivotu? Napr. zacinam se 4 zivoty, postupne si zvysim zivoty na 6, potom mi klesnou napr na 2; muzu se pak lecenim dostat na hodnotu 6

22.9.2010 15:23:28

Gain Life
Ne, nezvyšuje se napořád, maximum, které můžeš získat léčením je pořád rovno počáteční hodnotě životů.

22.9.2010 15:28:43

Assassin
Máme trošku nejasnost u speciální schopnosti assasinate - je jasné, že pokud vrah zaútočí na jinou postavu(protihráče) může tuto schopnost využít. Jak je to ale u soubojů na líznutých adventure kartách? Tam se to bere jako že líznutá povora zaútočila první a schopnost assasinate nelze použít? Nebo lze schopnost uplatnit na úplně všechny souboje ve hře, kromě těch kdy na vraha zaútočí někdo jiný z protihráčů?

10.10.2010 12:03:28

ještě assassin
... a zapomněl jsem - život o který připraví assassin jinou postavu si může přivlastnit ? Za chvíli by to z něho udělalo v podstatě neporazitelnou postavu, tak doufám že ne.

edit 20,10 (díky Die :- ) ) - tenhle problém vyřešen - život si nepřivlastní, jen jsem si špatně vyložil překlad. Takže zůstává ve vzduchu jen přechozí otázka. Ale při testu ve hře nám logičtěji připadalo využívat schopnost assassinate jen při PvP soubojích. Díky.

10.10.2010 13:14:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Lenka

mula
Už si přesně nepamatuji pravidla, protože jsme to hráli po delší době... Ale my to hrajem tak, že sám si můžeš nést max. 5 předmětů a když máš mulu, můžeš jich mít kolik chceš, mula toho přeci unese hodně... :) pokud prostě neznáš přesně pravidla, tak si hraješ podle sebe... ale záleží na domluvě a hlavně s tím musí být obeznámeni všichni...

17.10.2010 18:09:24

fresko

mula
v základní verzi je, že pokud máš mulu, můžeš nést kolik přemětů chceš... v nějakém rozšíření je, že si to můžete ozvláštnit tím, že mula může nést např. max 8 předmětů - takže fakt záleží na domluvě...

17.10.2010 21:40:23

mula
Ohledně muly jsou pravidla naprosto jasná - pomocí muly můžeš nést až 8 předmětů namísto šesti. Nekonečný počet předmětů byl ve druhé edici a i pak se to změnilo s příchodem Rozšíření. Nicméně pro 4. edici platí výše řečené.

18.10.2010 09:19:26

Par dotazu...
Tak po prvni hre bych mel take par dotazu k pravidlum.
1) Trosku me zmatli nasledovnici. U weapons je jasne recene, ze lze pri boji pouzit jen jeden napr. mec. Jak je to u followers? Take jeden nebo vsechny, ktere chci? Mel jsem klasickeho a temneho jednorozce a k tomu valecneho kone. Jednorozci kazdy pridavaji +1 k sile a umeni a valecny kun pridava pri boji hodnotu umeni k sile. Predpokladam, ze hodnota umeni (craft value) je hodnota vytistena na karte postavy a nepocitaji se tak countery ziskane behem hry. 2) Pokud se ma v regionu tahnout adventure karta, tak se tahne jen tolik karet, kolik chybi do vyznaceneho poctu v souctu s kartami jiz na regionu otocenymi. Pokud je v regionu Place karta napr. Marsh ci Market, tak tyto karty mi zabranuji tahnout adventure kartu, pokud se ma tahnout jen jedna (Draw 1 card)? Nuti me tak hra jit do nebezpecnejsich regionu, kde se tahne vic adventure karet...
3) Ditching - zbavovani se karet. Odhodit karty na region mohu kdykoliv tzn. i behem faze tahnuti adventure karet. Pokud mam trebas tahnout tri kartu, mohu dve odhodit, tim zvysit pocet karet v regionu a tahnout nasledne jen jednu adventure kartu do celkoveho poctu tri v regionu? Pochopil jsem to spravne? Lze to take udelat az v prubehu tazeni karet? Tahnu jednu, nasledne dve odhodit. Predpokladam, ze se nejprve tahnou adventure karty, pak se seradi dle svych encounter cisel a postupne vyhodnocuji...

25.9.2011 17:07:52

sydo
Pomoci muly osm predmetu namisto CTYR.

25.9.2011 17:08:58

SHaitan
K těm tvým dotazům:
1) Pomocníků můžeš mít kolik chceš, jejich počet není omezen. U toho koně by to mělo být přesně tak jak říkáš.
2) Jak píšeš, jakákoliv karta, která už v regionu leží se počítá do celkového počtu adventure karet
3) Pře tažením například tří karet můžeš dvě odhodit a potom dobíráš pouze jednu kartu. Musíš nejprve odhodit a potom dobírat a tebou odhozené karty již nemůžeš v tom samém tahu sebrat.

25.9.2011 17:31:32

...
Diky diky...
Jeste me napada jedna vec. Pokud mam v souctu sily zabitych protivniku sedm a vice, MUZU nebo MUSIM si ihned tyto trofeje vymenit za bod sily navic? Pokud bych zabil silnejsi monstrum a presahnul rekneme o pet bodu tech potrebnych sedm, tak je vyhodnejsi pockat si na slabsi monstrum s nizsi silou. Ztrata by pak byla minimalni... stejne tak i u umeni.

26.9.2011 10:58:43

Vybíráme z Bazaru

Escape the Dark Castle
Escape the Dark Castle
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 8 dnů

Offcanvas