nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Tacship

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: neuvedeno
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština:
Vydavatelé: SFSFW
Autoři: Jon M. Tuffley
Rok vydání: 1992
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Tacship je hra, ve které jde o souboje vesmírných stíhačů a jejich stavbu. Chcete si vyzkoušet souboje Viperů a Raiderů, X-Wingů a TIE nebo jiných stíhačů? S trochou dobré vůle lze pak sáhnout právě po Tacship - tato jednoduchá hra umožňuje bodově hodnocenou tvorbu charakteristik strojů, sama není vázána na žádné příběhové pozadí a přímo se nabízí k nejrůznějším úpravám pravidel.

Konstrukce stíhačů

Každý stroj je charakterizován svou odolností, výkonem motoru, “štíty”, lasery/zbraněmi mířícími přímo vpřed nebo umístěnými na otočných věžích a množstvím závěsníků, na které lze namotnovat řízené střely, miny nebo klamné cíle. Každý z těchto prvků má nějakou bodovou hodnotu, takže v rámci stanoveného limitu lze vytvořit jak obratný a elegantní stíhač, tak i těžkopádného obrněného behemota, který se ježí zbraněmi.

Příprava hry

Jako herní plocha může posloužit hexové pole, případně i prostý povrch stolu. Hráči se pak dohodnou na množství a druzích použitých stíhačů, případně na specifických vítězných podmínkách, vyplní záznamy svých lodí, rozmístí jejich miniatury/žetony na herní ploše a mohou hrát.

Průběh hry

Jednotlivé lodě se dostanou na tah v pořadí podle iniciativy pilota. S výjimkou stíhačů, kteří jsou v závěsu za soupeřem.

V rámci svého tahu loď:

  1. může odjistit rakety/miny/klamné cíle
  2. může změnit rychlost (v závislosti na výkonu motoru)
  3. musí urazit celou vzdálenost danou její rychlostí, v průbehu této cesty může měnit směr (pokud jí zbývá dostatečný výkon) a může střílet v kterémkoliv okamžiku a fázi pohybu.
  4. může odpálit rakety nebo uvolnit miny/klamné cíle

Toto pokračuje, dokud nejsou lodě jedné strany vyřazeny ze hry, nebo dokud není dosaženo podmínek pro konec dané hry.

Autor: Longshanx