Summoner Wars: Války Vyvolávačů

xxxxxxxxoo hodnoceno 310x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars: Války Vyvolávačů - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kdyby to bylo česky...

Tentokrát tu máme závažné téma. Po poměrně dlouhé době se otevřela možnost vyrobit českou verzi. Má to podle vás smysl? Budete ještě hru hrát? Byli byste případně ochotni pomoci s překladem? A co název? Ponechat nebo počeštit? Díky za všechny nápady a připomínky.
18.3.2014 16:24:45

pogo
Delaji k tomu Plaid Hat nejakou podporu? Kity na turnaje? Mistraky? Co vsechno by se prekladalo?

18.3.2014 17:42:50

Nazev
Nechal bych Summoner Wars. Pripadne k tomu dopsal cesky ekvivalent, ale toho anglickeho nazvu bych se nevzdaval.

18.3.2014 17:43:46

já to vidím jako krok správným směrem,
chtěl jsem koupit tu velkou krabici a postupně domu počeštit karty, takle nevím, zda nepočkám na českou verzi. Mě ta hra baví
Překlad bych nehrotil, pod tímhle jménem je to zaběhlé a tak bych to tam nechal s tím, že klidně může být nějaký český "dovětek"
radši bych rovnou viděl ten masters set, ale chápu, že je to náročný krok za dost peněz.
Nedočetl jsem ještě celou diskuzi okolo toho na dž, ale vesměs tam s klukama souhlasím.

18.3.2014 18:37:04

název a tak dál....
Název hry je dle mého zažitý...jen u zasvěcených. Určitě nechat originál a český výklad. Každopádně je to hra přístupná širokému spektru hráčů i nehráčů. Tahle hra v rodném jazyce by udělala hodně radosti. Nebráníme se proto žádné pomoci.

18.3.2014 22:02:47

sycek
Tak ja bych zkusil odpovedet mene optimisticky, byt si nemyslim, ze bych byl schopen rict neco, co uz nevite.

Mne ta hra vzdycky lakala a uz jsem ji mel asi dvakrat v kosiku (tedy MS), ale nakonec jsem ji vzdy vyhodil, protoze jsem se nebyl schopen prenest pres jeji vzhled. Omlouvam se, ale ta hra je proste oskliva, resp. pusobi jako fantasy hardcore, coz muze byt jeji plus, anebo i minus. Osud RftG je myslim znam a nevim, zda se neobavat podobneho. Hra ktera je vzhledove a tematicky zamerena na uzce vymezenou skupinu hracu, pritom svym vnitrkem vypada az prilis abstraktne s hafou rozsireni a slusnou deskou az ve "tretim" rozsireni... Navic pri svem "stari" se obavam, ze ji vsichni ti, co po ni pokukovali, uz davno maji a ti co ne, by zase spise ocenili jako prvni MS. Nevim, strasne bych chtel rict, ze je to skvely a jdete do toho, ale obavam se, ze hrozba osudu dobyvatelu visi ve vzduchu jako Damokluv mec. K tomu asi treba pripocitat konkurenci, kde je hlavne tematicky Tash-Kalar, pak LotR.
Jinak bych hlasoval spis pro prelozeny nazev, minimalne i z toho duvodu, ze angl nazev prohlubuje dojem zacilenosti na milovniky fantasy.
Toto musi byt opravdu tezke rozhodovani, drzim palce at se rozhodnete spravne a preji hodne uspechu, byt ja se temer jiste ke kupcum nepripojim.

P

19.3.2014 02:43:00

prebio
Co máš na mysli s RftG? Ta hra je perfektní a slaví spoustu úspěchů i v dnešní době. Asi ale narážíš na to, že nakonec Dobyvatelé vesmíru skončili v Levných knihách za 99,-? Nevidim do celé situace, ale vnímám to spíš tak, že to Albi přepísklo s nákladem. Samotnýho by mě zajímalo, proč to dopadlo takhle.

19.3.2014 04:27:07

Havelock
Jj, tak jsem to myslel. Jinak souhlas, obě velmi dobré hry, karetky, bohužel obě bez "zámezí" ve velmi dobře známých světech (jako je LotR, dračák apod.) a přitom tématicky velmi úzce vyhraněné, s tím že Summoner Wars má ještě nehezký design. Prostě mně tam ta paralela okamžitě naskočila. Ale doufám, že se pletu :-)

19.3.2014 07:57:40

tash kalar
je úplně něco jinéhu, rozhodně nekonkuruje summonerům
master set by byl samozřejmě nejlepší

19.3.2014 10:56:42

Co by se překládalo...
Vize je taková, že na začátek jeden Starter Set: Elfové proti Orkům, plus asi 4 boostery a možnost samostatné koupě pevného plánu.
Pro příští rok další boostery a také master set, aby se postupně objevily všechny balíčky.

O možné turnajové podpoře nevím, obávám se, že od menších vydavatelů se takových věcí obvykle nedočkáme.

20.3.2014 15:40:42

to je bomba
nemůžu se dočkat, turnajově hrát nechci

20.3.2014 16:30:12

držím nám palce...
je to sice p.d, ale pokud se vize zvizí, od dvou kousků vám pomůžu.

20.3.2014 16:57:24

Vybíráme z Bazaru

První Marťané
První Marťané
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas