Summoner Wars: Mistrovská sada

xxxxxxxxxo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Summoner Wars: Mistrovská sada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Colby Dauch
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozdíl v pravidlech ?

Chtěl bych se zeptat zda je nějaký rozdíl v pravidlech původních Summoner Wars a Master setu ?
27.5.2013 17:56:09

rozdily
Male rozdily tam budou. V MS jsou nove narody, ktere maji sva specifika (napr. zive ploty), jez se v pravidlech popisuji, a take jsme udelali nekolik miniaturnich stylistickych uprav v textu. Ty vsak jsou odhalitelne jen pri opravdu velmi peclivem cteni, na pravidlech jako takovych se nic nemeni.

16.7.2015 12:41:15

The Seer / Věštec , hrdina žoldnéřů
Ahoj , myslím že v překladu mají chybu u této postavy . Anglicky píšou : instead of attacking with the Seer, choose a player. if the Seer is adjacent to a Wall that the chosen player controls , look at the top card of the chosen players DRAW PILE . add this card to either the chosen players hand , DISCARD PILE or magic pile .
no takže tady když to použiju na protihráče , prohlídnu si jeho kartu z dobíracího balíčku a můžu ji třeba spálit tím že ji dám na odhazovací balíček . ale český pravidla říkají tohle :

místo standartního utoku vyberte jednoho hráče ( i sebe ). pokud Věštec sousedí se zdí bla bla bla podívejte se na horní kartu jeho ODHAZOVACÍHO BALÍČKU a dejte ji danému hráči do ruky , DOBÍRACÍHO BALÍČKU nebo magického balíčku.

myslím že v překladu přehodily dobírací baíček s odhazovacím balíčkem , což je celkem velký rozdíl , neboť v českých pravidlech je použít schopnost na soupeře k ničemu a já s ním můžu stát za zdí a dávat si karty do magickýho balíčku jak chci :D no a nebo se pletu . díky

13.1.2016 18:35:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Skat
V české verzi se stejně jako v anglické bere vrchní karta z dobíracího balíčku. Tady chyba není - tedy pokud nedošlo k nějaké změně při tisku, o které nevím.
EDIT: Aspoň tedy podle mých podkladů - předfinálních souborů k tisku to tak je. Nevím, co se kde změnilo.

Ovšem ve druhé části má Skat pravdu. Karta se má dát do ruky, do odhazovacího balíčku, nebo do magického. Nikoliv zpět do dobíracího.
Chyby jsme si nikdo až dosud nevšimli, prošla všemi síty. Omlouváme se.

13.1.2016 18:59:44 | Upraveno autorem (porovnej)

divny
já mám tedy u svého věštce napsané , že se mám podívat na horní kartu odhazovacího balíčku :D

13.1.2016 19:03:35

skat
Tak to nevím. Má být z dobíracího.

13.1.2016 19:14:01

...
Tak tady někde nevysvětlitelně opět zaúřadoval pověstný šotek, pacholek jeden.

13.1.2016 20:58:45

další
Pane Karel obávám se , že vás opět nepotěším . Opět u žoldnéřů je na malé přehledové kartě , kde je vypsán počet karet událostí napsané, že rozšířeného vyvolání má být jedna karta , ale v balíčku jsou dvě :D a magické posílení tam má být 3x a v balíčku je 2x . No a teď na zadní straně obalu celého balíčku žoldnéřů , kde je vypsán počet všech karet je napsané , že rozšířeného vyvolávání mají být 2 karty a magického posílení taky 2 karty, což odpovídá zastoupení v balíčku . a tak se ptám jestli je verze v balíčku 2x rozšířené vyvolaní a 2x magické posíleni správná . nikde jsem nenašel jak je to v anglické verzi . Děkuji.

14.1.2016 19:37:08

Zastoupení v balíčku
Na stránkách vydavatele jsem našel tohle:

Set Contents:
1 Rallul - Summoner
1 Etch - Champion
1 The Seer - Champion
1 Mundol - Champion
7 Apprentice Mages - Common
6 Stone Golems - Common
5 Rune Mages - Common
2 Magic Pulse Events
2 Channeled Summon Events
2 Wall Transference Events
2 Reform Stone Events
1 Fury of Godshome Event
3 Wall Cards

14.1.2016 20:00:34

aha
takže je to jak má být , jen na té kartičce přehledu je to jinak ale to není zase tak podstatné . děkuji .

14.1.2016 20:07:58

Vybíráme z Bazaru

The Court of Miracles
The Court of Miracles
Akt. cena: 520 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas