Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 543x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

systém bodovania

Zdravím,
hru Studená vojna mám už vyše polroka a zatiaľ sa mi podarila odohrať iba 3 hry s bratom(obidvoch nás táto hra chytila, ale momentálne brat kvôli škole nemá na to čas), potom som si pozeral rôzne diskusie, stretégie, príklady hier, len sa mi nezdala jedna vec - bodovanie - konkrétne kontrola oblasti. Doteraz som to hral s bratom tak, že pokiaľ máš v regióne prítomnosť, dominanciu, aj kontrolu a tvoj súper nič, potom sa ti spočítavajú body za prítomnosť, dominanciu, aj kontrolu.- príklad: som zssr, a v strednej amerike mám vplyv v mexiku, v guatemale, v kube, v paname a protihráč za usa má vplyv v salvadore...podľa nášho bodovania majú prítomnosť obidvaja, dominanciu má zssr, a taktiež kontrolu má zssr, preto má 8 bodov + 3 body za kľúčové krajiny + 2 body za susedstvo mexika a kuby s usa = 13 bodov pre zssr .............. no podľa bodovania na internete som sa dovtípil, že pokiaľ máš prítomnosť, dominanciu aj kontrolu, platí iba to najväčšie, čiže máš iba kontrolu, čiže by som mal dostať iba 10 bodov..................ktoré bodovanie je správne?
PS: čo som hral s bratom deluxe verziu, tak 2-krát som bol američan a raz soviet a všetky tri hry vyhral američan-čo je nezvyk (supervelmoc si vždy dražíme za žetóny vplyvu)
vďaka za odpoveď
20.8.2013 14:55:18

odpověď
Hráli jste to špatně. Získáváš body za svou nejvyšší dosženou pozici. Takže pokud máš v oblasti kontrolu, dostáváš body za kontrolu + všechny klíčové země. A samozřejmě od nich se odečtou body soupeře.

20.8.2013 15:17:52

ts
preco je nezvyk ze vyhra american? podla mna na tom nieje nic divne. Mam odohratych vela partii (vacsinou bez drazby nazaciatku) a je to tak pol na pol. Vacsinou aj tak vyhra skusenejsi hrac. A ak hrate na drazbu a american na zaciatku dostane body naviac tak je to pre neho slusna vyhoda. Ohladne bodovanie si uz dostal spravnu odpoved.
Je super ze vas hra bavi. Len pekne trenujte..... :)

20.8.2013 22:29:10

Vybíráme z Bazaru

Nemesis: Lockdown + Stretch Goals (KS)
Nemesis: Lockdown + Stretch Goals (KS)
Akt. cena: 3099 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas