Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 541x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Karta č. 100

Chtěl jsem se zeptat jak je to s touhle kartou když ji zahraji jako událost tak mohu soupeři darovat 6 VB a nebo nemusím a hra okamžitě končí ale kdo vyhraje? Ten kdo má více VB nebo hra končí remízou? Díky za odpovědi
18.7.2013 10:52:38

pozor...
Ne že "můžeš" ale musíš(!) odevzdat protihráči 6 bodů. Hra pak okamžitě končí a vítězem je ten kdo má po této operaci více bodů.

Karta se používá

a) Pokud má hráč náskok ale má strach že by závěrečné bodování vyznělo v jeho neprospěch.

b) efektní sebevražda...

c) už ho to nebaví...tak ať to už nejak skončí ;)

18.7.2013 13:57:09

ještě jeden dotaz
Díky za info už je mi to celkem jasný ale v textu na kartě je napsáno že poté co věnuji soupeři 6 VB tak můžu (ale nemusím??) ukončit hru bez bodování takže hra může normálně pokračovat dál ne?

19.7.2013 00:47:41

Re
Výňatky z textu na http://twilightstrategy.com/2013/01/07/wargames/:

Note that you are permitted to trigger Wargames without giving up the VPs and ending the game. If you do so, the event is removed from the game.*

(Pamatuj, že máš dovoleno zahrát Wargames bez darování bodů a bez ukončení hry. Pokud to uděláš, karta je odstraněna ze hry.*)

S čímž ještě souvisí:

*Keep in mind that if you trigger Wargames at DEFCON 3 or higher, you do not remove the event from the game, because its prerequisite was not met. But you do remove it from the game if you trigger it at DEFCON 2 and choose not to give the VPs.

(*Pamatuj, že pokud tuto kartu zahraješ při DEFCONu 3 a více, neodstraňuješ ji, protože nebyly splněny její přepoklady. Ale odstraníš ji v případě, že je DEFCON 2 a nedaroval jsi VB.)

Takže z části máš pravdu. Nejprve se rozhodneš, zda ukončíš hru nebo ne. K tomu slouží to slovíčko may/můžeš. Když se rozhodneš že ne, tak ani nedaruješ body. A jestli je DEFCON 2, pak je karta odstraněna.

19.7.2013 01:17:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Re
Tam mi uteklo to slovíčko můžeš u ukončení hry...Ale moc nechápu proč by někdo 4bodovou kartu používal na tímto způsobem. Jedině aby kartu vyřadil ze hry a nehrozilo tak její zahrání soupeřem. Jenže je to karta z konce války a nehrozí že by se rozdala znovu. Jedině pokud by ji vytáhl z odhazovací hromádky pomocí hvězdných válek...Hmmm....Zajímavé :) Tohle na TS miluju!!! ;)

19.7.2013 07:25:31

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Druhá edice LCG + Rozšíření
Hra o trůny: Druhá edice LCG + Rozšíření
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas