Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 541x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak to baví manželky, přítelkyně ...?

Uvažuji o nákupu této hry, ovšem nevím, zda by se to líbilo manželce. Jaké máte zkušenosti? Díky.
25.9.2012 20:11:51

manželka
Mojí manželce se to líbí, ale ona je obecně hodně deskoherně pozitivní :o)

25.9.2012 23:22:46

dilema
Moje polovic si to taky velmi ráda zahrála: dal jsem jí na výběr mezi návštěvou Expendables 2 a partičkou Twilight Struggle, to jde pak samo. Obecně je moje děvče velmi neherní, ale u her jako je tato se jí nedaří zamaskovat, že jí láká téma a spousta historických detailů, protože má historii ráda. Díky tomu už ji mám mírně GMT načatou a věřím, že za takových třeba 18 let si zahrajem parádní partii SPQR nebo něčeho takového.

25.9.2012 23:57:00

moje
Na nedelnim deskohrani jsme se byli s pritelkyni podivat na predvadecku a rychlokurz TS. Myslel jsem si, ze se bude po deseti minutach otravene a znudene vrtet a ze pujdeme pryc...

Po pul hodine vysvetlovani mi rekla, ze to vypada super a ja cumel jak puk. Po skonceni predvadecky mi rekla, ze si v tydnu udelame jeden den volno od prednasek, pujdeme na Deskohrani znovu a budeme hrat jenom TS. To uz jsem neveril vlastnim ocim. :D Tema ji sice na rozdil ode me az tak nezajima, ale libily se ji na prvni pohled velke kombinacni moznosti a spousta rozhodovani v kazdem kole.

Jak to nakonec dopadne, to jsem tedy opravdu zvedav. Kazdopadne me osobne uz i jen ta predvadecka nejspis nalomila a hru si konecne poridim. Uvazoval jsem sice o koupi anglicke verze, jak uz mam u her ve zvyku, ale na prvni pohled vypada preklad tak dobre, ze rad tuhle bohulibou prekladaci akci financne podporim.

8.10.2012 20:53:25 | Upraveno autorem (porovnej)

DC

marte
A kdo tu předváděčku dělal a jak to vypadalo? Bylo to dobré??

9.10.2012 05:46:52

DC
Uff, jmeno ti nepovim, kazdopadne vysvetlovani mel na starost jeden z organizatoru, ktery pak i obchazel dva stoly, kde hrali ctyri nejvetsi zajemci uvodni hru. My jsme uz takhle v devet vecer nemeli dostatecne svezi mysl, tak jsme prvni hru nechali na pozdeji a sedeli u jednoho stolu jen tak na cumendu.

Jinak to bylo super, ta hra je vazne vcelku jednoducha, veskera slozitost je v kartach, mechanismy samotne jsou vcelku primocare. Bylo nas tam asi celkem deset, takze vsichni sedeli kolem jednoho velkeho stolu, kazdy videl a slysel.

Ja uz se nemuzu dockat uvodni hry. Wargames se mi moc libi, at uz tyhle strategicke karetni nebo zetonkove takticke, ale v mem okoli zadni fanousci nejsou a jeste jsem nenasel odvahu vyzebrat tady na nekom ukazkovou particku ASL nebo podobne lahudky. Takze aspon tak. :)

9.10.2012 08:45:53

Deskohraní
Tu předváděčku sem dělal já :))) TS sem míval svého času moc rád a snažil sem se své tehdejší nadšení do toho rychlokurzu předat.

Marte: Moc díky za pozitivní zpětnou vazbu !

22.10.2012 15:00:22

trohat
No to my děkujem. Po té neděli jsme ve čtvrtek přišli hrát znovu a hráli jsme jenom Twilight Struggle celých 10 hodin s jedinou 15 minutovou přestávkou na párek v rohlíku. :D Pro mě do té doby naprosto nevídaný herní zážitek. :)

25.10.2012 22:09:09

:)
Kdyz zena videla anglicky original, byl jsem odkazan do.. ehm. Ale porad tak nejak doufam, ze s cestinou a mym sarmem ji prinejmensim nalomim.

29.10.2012 07:57:41

vecerne hranie
tiez ozivujem tuto diskusiu, stale vaham, ci to nezostane v policke... pre mna je to velmi lakave, ale neviem sa rozhodnut - bude to aj zena hrat s chutou ? Ak mate pozitivne skusenosti, dajte vediet .

22.11.2012 11:09:54

to dedodusi
Vzhledem k tomu, že tady nikdo nezná tvoji ženu, tak ti těžko někdo na tvou otázku odpoví. Pokud jsem to správně pochopil, tak hru máš v poličce. Nebylo by tedy dobré si to s ní třeba zkusit zahrát ;)?

22.11.2012 11:57:40

dedodusi
Nikdy nevíš, dokud nezkusíš. Já z toho taky měl poměrně obavy a ta moje mi dávala dopředu jasně najevo, že to zkusí jen kvůli mě, ale teď hrajeme často spíš na moje přání, než na její. Jen doufám, že to není čistě její touhou mě v tom konečně porazit...:-)

23.11.2012 11:22:31

... baví...
Už to, že jsem já jako manželka koupila tuto hru manželovi jako dárek... Máme za sebou první hraní, no projela jsem to :-) ale těším se na pokračování. Bohužel jsme asi ne zcela přesně pochopili pravidla a zahráli hru s několika chybami, takže musíme pravidla ještě jednou prostudovat a s chutí se vrhneme do další hry...

13.2.2013 18:38:18

Manželka
Ja som zatial tu svoju ako tak presvedčil a mam slubene že si to so mnou zahra ale neviem kedy.Potom vam dam vedieť ako sa jej to pačili :-)

13.2.2013 19:25:41

Vybíráme z Bazaru

Puzzle Minecraft 1500
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas