Střelené kachny

xxxxxxxooo hodnoceno 301x (Seznam vlastníků)

Střelené kachny - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Albi
Amigo Spiele
Gigamic
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

první dojmy

jsem si o víkendu zahrál tuhle karetku poprvé s 5 letým synovcem a jsem rád že jsme si ji pořídil. Přestože nejde o žádné hráčské orgie tak oba dva jsme se u toho dobře bavili a radost v jeho dětských očích, když mi mohl zastřelit kačenu nebo se schovat za živý štít byla obrovská. Nakonec jsme to hráli asi 5 hodin a už teď je jasný co bude chtít dělat příště až se zase potkáme. Velkým finále pak bylo když na rybníčku zůstaly naše dvě kachny a kombinace karet na ruce mi neumožnila nic jiného než si odprásknou vlastní kačenu. Ten smích slyším ještě teď.
31.7.2010 12:37:46

opravdu zábava
S touto hrou mám podobné zkušenosti. Dokáže rychle zabavit velké množství lidí. Na dlouhou dobu se může stát zábavou pro malé děti. Stejně tak to může být na dvě, tři hry zábava i pro dospělé. Všichni proti všem, týmová hra, možností je více. Hráli jsme v různém počtu hráčů různých věkových kategorií. Vždy to byla legrace.

1.10.2010 11:40:11

ad Kachny
Hru mám taky doma, ale mám dojem, že jsou tam v mnohém nedotažená pravidla. Například jestkiže už nemám žádnou svoji kachnu (a už jen škodím) nebo mám třeba už v balíčku jen jednu svou kachnu a chodí mi do ruky karty, které vyžadují nějakou akci s mou kachnou (Leháro, Chvátám, Turbokachna, Živý štít). Jestliže takhle nemůžu zahrát žádnou kartu co mám v ruce, tak si můžu ve svém tahu vyměnit jen jednu kartu a když i ta nejde zahrát, tak se dostanu úplně mimo hru, když se to opakuje po několik kol, tak se už pak hra stává nudnou, protože nemůžu už nic dělat a jen koukám. A můžu říct, že v případě, že mám opravdu už jen jednu kachnu a hraje víc hráčů, tak se to stává poměrně často.

1.10.2010 12:02:58

to Kren
A proč nehrajete skrytě? Tzn., že si každý vytáhne jednu kartu a tu má před sebou, takže jen on ví za jakou kachnu hraje. A jelikož by pak karty které se hrají pouze na tvoje kachny byly k ničemu (páč by každý věděl za jakkou barvu hraješ) tak můžeš hrát všechny karty na všechny kachny jako kdyby text na kartě byl "hraj na libovolnou kachnu".

1.10.2010 14:28:07

to Adalpo
No jo, to ale zase není ono, když chceš někoho konkrétního osolit :). Nehledě na to, že při skrytém hraní se stejně brzy přijde na to kdo je kdo podle reakcí, když někomu odstřelíš jeho kachnu.

1.10.2010 14:58:59

Kachny
No já tuto hru mám doma dva roky a je to fakt zábava a odreagovačka. Nic složitého a je u toho sranda. Já bych se v těch pravidlech zase tak nepitval. Není to žádná hra, která by byla pro nějaké "super hráče" a proto se k tomu musí tak přistupovat. Ve hře je čistě o oddych, zábavu a srandu a to tato karetka nad míru splňuje.

1.10.2010 18:08:57

to kren
Můžeš si vytvořit home rule, že třeba pokud nemůžeš zahrát žádnou kartu, tak namísto jedné karty můžeš zahodit libovolný počet a dobrat do tří. Ale nás to nikdy nějak extra neomezovalo.

1.10.2010 18:23:36

problémy?
Myslím, že přesně tato hra nabízí možnost upravit si k obrazu svému:-) Jak jsem psal, je zde mnoho možností, které lze kombinovat.
Pokud už někdo nemá kachny a jenom škodí, přijde mi právě dobré, že jeho možnosti jsou omezené tím, že nemůže spoustu karet zahrát. Měl by být rád, že ze hry nevypadne úplně:D
Hru je potřeba brát jen jako odreagování. Poté bude fungovat perfektně:-)

1.10.2010 19:30:33

hm
Souhlasím s tím, že v mnohém jsou pravidla nedotažená a skrytá hra je vymyšlená vůbec docela podivně, myšleno tak, že strašně brzy člověk přijde na to kdo je kdo. Přesto je to podle mě zábavná hra která zabaví jak malou tak velkou skupinku lidí. Pokud člověku navíc nevadí upravování pravidel k obrazu svému nevidím důvod proč si pár svých pravidel nepřidat.

10.4.2011 00:01:35

dojmy
Tak jsme zase po čase vytáhli tuhle karetku. Nevím, jak často se stane, že člověku nejde karta, ale nám se to nestává tak často. A když má člověk smůlu na karty, tak s tím holt nic neudělá. Ale to je i u jiných her. Netvrdil bych tedy, že jsou pravidla nedotažená. A pokud hráč už nemá žádnou kachničku na rybníku, je jen dobře (jak se píše v pravidlech), že nevypadne úplně, ale může se "mstít".

Opravdu povedená oddychovka se spoustou legrace.

26.12.2012 12:17:12

to Mysak
Nedotažená je tato hra v tom smyslu, že pokud už tam nemám žádnou svou kachnu a mým cílem je jen škodit, tak je problém, že je tam většina karet, které vyžadují nějakou akci s mou kachnou a jestliže už žádnou svou nemám, tak tyhle karty pro mne ztrácí jakýkoli smysl. Jestliže mám plnou ruku takových karet a mohu vyměnit jen jednu, tak se často dostávám úplně mimo hru a nemám šanci provést žádnou "škodící akci".

26.12.2012 12:49:38

to Kren
my sme si to doma upravili tak že ked už nehráš môžeš aj tieto karty zahrať na lubovolnú súperovú kačičku :)

26.12.2012 13:01:49

to Balorok
My to tak hrajeme i když máme ve hře i svoje kachny. Děláme to kvůli tomu, že vždy hrajeme skrytě a bylo by dost okaté je moct používat jenom na svoje :) A musím říct, že je to tak mnohem zábavnější, než když každý ví, s jakou barvou hraje.

26.12.2012 19:28:33

kren
Hrajem to přesně tak, jak říká Balorok. Dokonce jsem si dodneška myslela, že je to v pravidlech i uvedené :) Karty cílené na mou kachnu používám prostě na libovolnou.
Jinak nám se spíš často stává, že jen šoupeme kachnami tam a zpět a pořádná karta nikde, takže už to ani nehrajem. Je to spíš party hra, když je nějaká infantilní nálada :) Jinak nám to moc nefunguje.

EDIT: Tak pravidlo libovolné kachny je uvedeno v té skryté variantě. Automaticky jsme si to vztáhli i na mstící hru. Jinak by to nemělo smysl.

26.12.2012 19:30:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlastné karty.
Som si stiahol niekde nemecké karty , preložil vytlačil a bola zábava.

7.9.2016 14:10:12

Vybíráme z Bazaru

Zima mrtvých: Cesty osudu
Zima mrtvých: Cesty osudu
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas