Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Běží nám posledních 5 minut utkání přátelé, domácí právě inkasovali a prohrávají o gól. V tomto zajímavém fotbalu provádí rozehrávku brankář svým odkopem. Pozor, domácí trenér hází 6 a to je opravdu skvělé přátelé. Morisi odkopává míč, nahrává Gabrinimu, ten lehce tečuje na Björglünda, ten přihrává dopředu volnému Sheanovi, od něj se míč odrazí k Brklocovi, Brkloc střílí a je to góóól vážení přátelé. Hostující gólman OLO neměl vůbec žádnou šanci, poněvadž stál na opačné straně brány...

Tak takhle to nějak vypadá při hraní deskové hry StreetSoccer.

červené mužstvo žluté mužstvo

Role  hráčů:

Jednotliví hráči představují tzv. trenéry mužstva a k pohybu míče nebo hráče využívají hod kostkou.

Popis komponentů:

Jedná seto jednoduchou a nenáročnou hru, jejímž námětem je fotbal. Je tedy pochopitelné, že hrací plán tvoří fotbalové hřiště, které se skládá ze šachovnice 6 x 10 polí, kdy každé pole je odlišeno jiným odstínem zelené barvy. Hra tedy obsahuje hrací plán, míč , který představuje světlé kolečko, hráče, ukazatele skóre a času. Všechny komponenty jsou ze dřeva a každé mužstvo má 5 hráčů včetně brankáře. Mužstva jsou červené a žluté, rovněž tak ukazatele skóre. Míč je ze světlého dřeva, ukazatel času tvoří šedé kolečko a pak je tu dřevěná kostka.

Co všechno hra obsahuje

Průběh hry:

Rozestavění hráčů provede trenér mužstva a po té hodí začínající hráč kostkou. Přitom si může vybrat, zda pohne některým hráčem, příp. brankařem anebo míčem. Ve hře není dovoleno pohnout dvěma hráči zároveň anebo hráčem a míčem současně. Lze však míč přihrát na dalšího hráče a pomocí tzv. teče, poslat míč dál.

Pohyb hráče je možný jen v kolmém směru, tedy doleva, doprava, vpřed nebo vzad a při pohybu pouze hráče, lze měnit směr i několikrát po sobě. Pohyb míče je možný všemi směry, tedy i úhlopříčně. Během pohybu míče, lze jednou změnit jeho směr o 45 st. Tedy při přímém směru lze pohnout s míčem úhlopříčně, při úhlopříčném pohybu, lze změnit směr míč rovně.

Při střele na bránu, nemůže již soupeř přesunout brankáře. Míčem nebo hráčem lze pohnout o tolik polí, kolik padlo teček na kostce. V případě, že míč doputuje až do brány, zbytek teček propadá.

Po vzájemném vystřídání se v tazích se posune ukazatel času o jedno pole speed, tedy o 1 minutu.

Rozehrana hra-17.minuta-cerveny vede

Závěr:

Celé utkání se hraje na 25 kol, tedy 25 minut.  Vítězem je hráč, kterému se během této doby podařilo vstřelit více gólů. Pakliže je stav nerozhodný, vítězí hráč, který vstřelil první gól. Někdy se může stát, že utkání skončí remízou a proto je dobré dát odvetu.