Star Wars: Rebelie

xxxxxxxxxo hodnoceno 221x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Rebelie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte někdo odehráno už víc partií? Jaké to je? Klady a zápory a tak...
13.7.2016 15:30:59

Odehrány tři partie
Dvě za Rebely jedna za Impérium.

Jedna v "začátečnickém" módu, dvě v plné palbě.

Je to jednoduché CDG (míněno že princip hry není složitý, karty nemají "body" jen "eventy", každý hráč má svůj vlastní balík a základní pohyb je řešen použitím velitele bez karty), kde je počet zahraných karet chytře regulován počtem velitelů, kterých na jedné straně přibývá, ale které na druhé straně není dobré/možné využít ke hraní karet všechny.

Vizuálně je hra téměř dokonalá. Moje nejoblíbenější figurka je Tie fighter, ale krásné jsou všechny, rozestavěná Death Star je luxusní.

Jedinou stinnou stránkou provedení jsou žetony velitelů, které se př zasouvání do podstavců hrozně ničí. Přitom díky použití prstenců, které značí různé efekty získané kartami, se průběžnému sundávaní a nandávání nelze vyhnout.

Hra byla vždy zábavná a napínavá. Podle mého se v ní obvykle neodehraje moc velkých bitev. V hrách za Rebely jsem vše směřoval k jednomu, či dvěma velkým střetům, které rozhodly.

Příběhově mi trochu nesedí, jak si Rebelové vítězství vysedí. Jejich úkolem je se co nejdéle skrývat. Samozřejmě plnění misí jim pomáhá ten čekací čas zkracovat, ale s ohledem na omezení počtu splněných misí v jeden okamžik a relativně krátký herní čas je to nevede k nějaké velké aktivitě.

Také mi trochu vadí, že velitelé trochu splývají, i když akční karty by tomu měly bránit. Prostě jsem zvyklý, že takový Grand Moff Tarkin v SW LCG je krutopřísný. Tady tolik strachu nenažene.

Otázkou je i znovuhratelnost, protože já si nedovedu představit, že bych si dal základnu jinde než na Tatooine.

Nicméně pokud se nebude hrát od rána do večera tak je to vynikající jednoduché CDG pro dva.

14.7.2016 02:05:07

Stereotyp
Mám odehrány čtyři hry, jednu za rebely a tři za impérium a trochu se bojím nastupujícího stereotypu. Přijde mi, že ta hra je fakticky pořád stejná. Rebel si sice může dát základnu pokaždé jinam, ale jinak je průběh hry fakticky pořád stejný.

Když to ale člověk nebude hrát každej den, ale třeba jenom jednou, dvakrát do měsíce, tak by to asi mělo být v pohodě.

15.7.2016 13:01:06

stereotyp
Ahoj, nějak jsem nepobral z čeho ten možný stereotyp pramení. Ve hře je málo možností co dělat? Hru vyhrává u každé ze stran jedna strategie? Hra se vyvýjí pokaždé podobně a dochází ke stejným situacím, které rozhoduje např. kostka? Jaký je ve hře podíl náhody? Rozhoduji se mezi touto hrou a Robinsonem, sice spolu nemají tyto hry podobné asi nic, ale mohl by někdo napsat svůj čistě subjektivní názor, která hra je lepší? Díky.

15.7.2016 16:46:48

Subjektivní názor
Rebellion je lepší než Robinson. Ale bojím se, že Ti to moc nepomůže ;)

16.7.2016 14:31:26

chilly
Pomohlo, dík.

16.7.2016 20:00:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Stereotyp
Imperiální hráč má v podstatě jenom jednu strategii, musí se rozletět do celý galaxie, dostat se na každou planetu a najít základnu. Takže vlastně pokaždý hraje úplně stejně.

A rebel zase pořád jenom čeká, až mu přijdou nějaký dobrý mise, aby mohl splnit svoje objectives. Za rebely mi to přijde takový živější, protože rebel aspoň může nějak uzpůsobovat svoji strategii podle toho, kam dal základnu a jaký má objectives. Imperiál žádný objectives nemá a neví, kde základna je, takže jede pořád to samý.

Ale jinak hra je to super a vždycky si ji rád jednou za čas zahraju. Vzhledem k její dýlce to ani není hra na každej den :)

16.7.2016 21:31:08

Stereotyp
Ano, Impérium hledá, Rebelové plní mise.

Nicméně i tak je dost variant přístupu k věci.

Impérium může spoléhat na přesuny, ale také může rozšiřovat svůj vliv, používat špehy atd.

Rebelové zase mohu jít těm misím naproti, díky akci, která umožňuje šoupnout jednu ze dvou karet mísí na spodek balíčku.

17.7.2016 00:51:11

IN

Re
Predpokladam, ze co se cilu tyce a misi pro leadery tak si opet udelalo FFG velky prostor pro rozsireni.

17.7.2016 09:34:21

Rozšíření
Upřímně, neřekl bych. Obsažení velitelé pokrývají dost možností v rámci stanovených mantinelů. Navíc, ale pravda nejsem expert na SW, jsou tam všichni alespoň trochu zásadní protagonisté původní trilogie.

Nové karty misí, by se zapracovávaly ještě hůře. Dělí se totiž do tří úrovní, a jak je hráč za rebely nabírá, dostává se k vyšším.

Přidáním nových karet by se tento mechanismus rozhodil - zpomalil.

17.7.2016 11:03:23

ničení velitelů
Zatím odehrané 3 hry 2x rebelové 1x impérium. Stereotyp jsem zatím nepoznal. Vzhledem k různým protivníkům jsem si základnu schoval vždycky na Hoth a pokaždé to vyšlo i když po druhé jen tak tak. Řekl bych, že impérium má dvě možnosti, rozlízat se co nejvíc po galaxii a karty skoro nepoužívat nebo tahat probe cards jak divej a jít na jistotu. Za mě skvělá hra. Je pravda, že velitelé jsou při umisťování do stojanů náchylní k poškození, ale pokud je člověk při tomto manévru opatrný nemělo by se to stát. A při nasazování a sundávání prstenců velitele z podstavců nevyndávám. Spíš mi přijde, že na poškození jsou náchylný figurky. Už jsem musel slepovat jednoho rebel troopra a jedno AT-ST vždycky se jim ulomily nohy.

19.7.2016 14:37:02

Rozšíření
Tak pokud to dělal Konieczka, tak je to přece dokonalá hra, která rozšíření nepotřebuje.

19.7.2016 17:17:32

Dojmy
Tak po první hře musím za mě říci, že super. Sice první hra v rámci seznamování se s pravidly skončila docela rychle, zcela náhodou se mi podařilo objevit základnu ve třetím kole, ale už se nemůžu dočkat další hry, kdy s manželkou rozjedeme pořádné taktické orgie.

30.7.2016 10:14:34

I pro nefandy
Asi se bude těžko odpovídat, ale i tak to zkusím. Vyplatí se za ty peníze i pro nefanoušky Star Wars (nic proti filmům ale nemam, jenom mě nechávaji chladnym)? Má natolik zajímavé principy, nebo byste poradili něco jiného podobného?

2.8.2016 20:02:55

Janotik
Já hru koupil a přitom znám SW jen asi z 10 procent :)

Protihráči a fandove SW se usmívaji když při hře říkám vem si tady toho bitevního slona ( At-At :)
nebo nechápou proč si vybírám méně zajímaveho hrdinu atd.

Ale jsem spokojený za ty peníze jsem dostal hromadu figurek a taky pro mě dost graficky parádních karet.
Pravidlově je hra celkem lehká, jen bude asi těžší se ji naučit dobře hrát.

Herní doba je poněkud delší, seděli jsme u toho cca 3,5h, ale uteklo to pěkně ani jednou ze 3 her jsem se nenudil.
Já jako nefanda SW (neříkám, že SW je špatny.. jen mě ta filmová trilogie nejak nechytla) tak jsem se u této hry bavil a veřím, že ještě dlouho budu..

U mě zatím Top 2 z mé herní sbírky


3.8.2016 19:32:58

Úvodní hra
Hru jsem hrál zatím jen jednou a s těmi základními pravidly. Hodnotím ji velmi kladně, i lokalizaci do češtiny.

Hrál jsem za Rebely a základnu umístil na Dantooin a celou hru se snažil manévrovat tak, aby to vypadalo, že základna je na Tatooinu. Umocnil jsme to ještě použitím karty, kdy přesunete všechny jednotky ze základny na jakékoliv pole, ve chvíli, kdy se Impérium blížilo k té lokaci. Jednotky jsem vysunul přímo před Tatooin, který se v tu chvíli stal chráněným z každé strany.

Bohužel jsem nakonec prohrál. Kdyby se mi podařilo ubránit základnu, tak další kolo je konec a moje výhra díky splněným misím. Škoda :-)

2.10.2016 11:19:21

Shifty
Pokud se obáváš útoku na základnu a máš pocit, že bys ji neubránil, je dobré začít hrát tu základní kartu, která ti umožňuje základnu přestěhovat, až podle situace se můžeš rozhodnout zda ji skutečně vyhodnotíš nebo si ji bez vyhodnocení zas vrátíš do ruky, ale aspoň jsi připravený se včas přestěhovat, kdyby Impérium přišlo do vedlejší soustavy, samozřejmě pokud je ještě kam a není ta situace na přestěhování už moc špatná, ale někdy ti to pomůže získat to rozhodující kolo na splnění nějaké mise.

2.10.2016 12:10:31 | Upraveno autorem (porovnej)

příběhovost?
V posledních pár dnech jsem se na ZH ptal na větší počet her, protože nadešel čas, kdy konečně zas rozšířím svou sbírku o JEDNU novou, a připadám si zase jako dítě v cukrárně.

Star Wars patří do TOP3 mých nejoblíbenějších univerz a tuhle hru jsem dlouho přecházel hlavně proto, že jsem si myslel, že je to wargame pro kterou je nutností dokupovat modely za tři až osm set. Když jsem si ji prohlédl pořádně, velmi mne zaujala.

Otázka znovuhratelnosti se tu už řešila (ale jestli má někdo nové poznatky, sem s nimi), já mám však jiný dotaz:

U her jako tahle mi jde o ameritrashový "silný zážitek". Tohle atmosféru mít musí a jako SW fanoušci jí ještě pomůžeme. Vznikají tam ale "příběhové situace", na kterých bychom mohli stavět? (předpokládám, že by tomu pomohly karty, kterých se mi ale zdá málo)

Třeba že Rebelové infiltrují planetu a zabijí imperiálního moffa, Hvězda smrti zničí Alderaan, Impérium mučením planetární vlády zjistí, že pomáhá Rebelům, a pak odnož odboje na planetě povraždí, a tak dál?
Nebo je to spíš glorifikovaný Risk s kartami "Posily": přidej dva křižníky do přilehlého sektoru, či "Hyperprostorový skok": posuň plavidla z jednoho sektoru o tři kroky.

Díky za odpověď.

14.1.2017 09:12:04

Wee Free Gamer
Je to příběhové vše je provázané postavami ze SW univerza přes které se řídí celá hra a které přiřazuješ k misím navíc u některých misí mají některé postavy bonus na úspěšné vyhodnocení, takže Han Solo má třeba větší šanci že se mu povede výsadek do týlu Impéria než jiní velitelé, navíc při verbování velitelů má každý svou specifickou kartu s kterou může zas něco provést. Impérium může zajímat velitele Rebelů zatavit je pak do karbonitu nebo přetáhnout na temnou stranu případně mučit a zúžit tak prostor kde leží základna Rebelů.Rebelove podněcují lokální povstání zachraňují třeba i s pomocí Millenium Falcon své zajaté velitele, provádí sabotážní údery atd.

14.1.2017 12:17:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
A máme vítěze.

Ty chybějící modely a chybně vytisknuté karty, o kterých jsem tu četl, se nějak vyřešily?

EDIT: Málem jsem zapomněl poděkovat za odpověď. Síla tě provázej.

14.1.2017 14:33:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Wee Free Gamer
Chybějící modely měl jen někdo já měl zas jeden navíc :-) Případně by to měla vyřešit zákaznická podpora FFG. Chyb na kartách je pár, opravné karty jsem sem nahrál. posun v tisku mi žíly nějak nerve.

14.1.2017 14:37:38

podpora
Problému s figurkama bych se nebál FFG podpora je špičková reagují hned a hned posílají nový kus.

14.1.2017 15:11:53

komponenty
Reklamace české verze vyřešíme v Blackfiru. Zrovna jsem měl diskusi s FFG na téma doposílání komponentů zákazníkům a oni akceptují reklamace POUZE anglických kopií hry.

22.2.2017 10:47:25

Michal-BF
A opravdu je vyřešíte? Po mých zkušenostech s reklamacemi u BF se mi tomu moc věřit nechce... Hlavně co se figurek týče...
Po této hře pokukuji už dlouho a hned jak bude dost peněz, tak do ní asi půjdu....
Ale rád bych to v kvalitě jakou to má opravdu mít... četl jsem něco s posunem tisku (který mají asi všechny krabice jak jsem pochopil - takže tam případná náhrada asi nehrozí?) a celkem dost chyb v překladu pravidel a karet. Budou pravidla a karty opraveny pouze jako přelepky/errata nebo vyměníte komplet knihu pravidel a karty dodáte nové?

Protože pokud to bude formou přelepek a errat, tak nemá moc smysl českou verzi kupovat a koupim originál,kterej bude bez chyb tisku (posun) a přelepkama ho můžu "zkazit" stejně tak jako českou verzi...

Toto prosím neber jako nějáký útok na BF, jen bych rád za částku přes 2000,- měl hru v kvalitě jakou má i originál, tzn. bez přelepek a vytištěných papírů s opravami pravidel...takže pokud by chyby byly vyřešeny novýma komponentama, tak jdu do české verze hned, proto se ptám raději předem. Případně jestli bude někdy dotisk, tak jestli ten bude opraven?

díky

22.2.2017 12:17:24

Peet
Hlavně co se figurek týče? Nerozumím. Za posledních 10 let, co jsem v Blackfiru jsem osobně úspěšně vyřešil VŠECHNY reklamace, které se mi dostaly na stůl.

22.2.2017 12:31:13

Michal-BF
Ano, hlavně co se figurek týče... když jsem chtěl náhradní komponenty (chybějící figurky/poškozené figurky), tak jste mě (asi ne ty) poslali slušně někam a že mam zkusit přímo FFG... Ale bude to asi déle než 10 let, už opravdu dlouho jsem od BF nic nekupoval právě kvůli tomu jejich přístupu k zákazníkům. Jestli se toto změnilo, tak super...
Konkrétně se jednalo o WoW desková hra, Talisman a Warcraft desková hra... Talisman jsem poslal do světa a koupil místo toho ENG verzi - kvůli rozšířením a nyní vidim, že jsem neporhloupil jelikož FFG přišli o licenci a tudíž už se k Talismanu ničeho asi nedočkáme, v češtině tudíž taky ne. WoW stále mám,ale figurky mám pořád špatně (potom co mě BF poslal někam jsem se na to vykašlal, nebylo to tak hrozný-jen bylo/je potřeba vyměnit jednu figurku za jinou) a Warcraft jsem střelil taky, tam mi chybělo pár dřevěných komponentů, které BF prý prostě neměl a dál to řešit nechtěl...

22.2.2017 12:54:35

Vybíráme z Bazaru

Forgotten Legions - Designer Signature Edition
Forgotten Legions - Designer Signature Edition
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas