Star Wars: Destiny

xxxxxxxxoo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Star Wars: Destiny - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: undefined
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Autoři: Lukas Litzsinger
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

sem s nimi, prosím... ;-)
1.12.2016 13:11:45

Dojem
Mě se to líbí hodně. Mám moc rád kostkové hry. Mám rád Dice masters, ikdyž je spousta lidí nějak nemusí. Tohle je ale mnohem zajímavější hra, která může bavit hráče i nehráče. To vše především díky nosnému tématu Star wars. Osobně mě překvapilo, kolik důležitých rozhodnutí tam hráč může udělat. Naopak zásadní problém je zvolený formát rozšíření. Bez nehorázných investic, totiž nepostavíte smysluplný balíček. Pochybuji, že se v Plzni objeví nějaké obrovská komunita, kde půjde vyměnit cokoli za cokoli. Dost pochybuji o tom, že v Černém rytíři v Praze půjde během půl roku koupit jakákoli karta s kostkou za rozumnou cenu. Navíc je tu problém s turnajovým systémem podobným draftu nebo sealed dcku v magicu. Podobné věci nejspíše v této hře nebudou fungovat, ale FFG možná přijde s nějakým úžasným řešením.
Cekově hru hodnotím, jako velice dobrou. Jen se musíte smířit s tím, že efektivní decky budete muset složitě proxovat, nebo investovat tisíce korun.

1.12.2016 22:07:43

Pořídit nebo ne
Mě osobně tahle hra strašně láká ale jsem z menšího města a hrál bych to maximálně s přítelkyní a to ještě nevím jestli ji to bude bavit takže bych pak musel na hry někam dojíždět a to už zase nevím jestli ta hra za to stojí. Co myslíte ? :D

1.12.2016 23:22:16

pozitivní
Za mne určitě velmi pozitivní hodnocení.
Pozitiva:
+ svižná a rychlá hra
+ už se 2 starter sety to lze rozumně hrát
+ pravidla nejsou komplikovaná a jednoduše lze naučit
+ hra je poměrně dynamická a není nouze o překvapivé zvraty
+ Star Wars téma doplněné o pěknou grafiku
Negativa:
- sběratelské - jestli vás to chytne, tak do toho budete cpát dost peněz
- český překlad není 100% konzistentní

Hra zaujala mne i oba syny, během pár dnů jsme zahráli 5 her jen se starter sety a rozhodně jsme se bavili. Jak psal už Štěpán, není nouze o zajímavá a důležitá rozhodnutí, tzn. rozhodně hra netrpí tím, že postavíte balík a on se potom hraje sám.
Ohledně investice - pokud to někdo bude chtít hrát kompetitivně, tak se asi větším investicím nevyhne. Ale po zkušenosti s hraním pouze se starter sety si troufnu tvrdit, že hra rozhodně je zajímavá i bez toho, že bych potřeboval mít velkou hromadu Legendary karet/kostek.

Jediná ne úplně štastná věc je s tím českým překladem. Pár věcí, které snad pomůžou někomu, kdo začne se startery:
1) symbol štítu - štíty lze přidat jakékoliv své postavě, v českém překladu to trochu zavádí k tomu, že štíty lze dát jen postavě, která štít hodila (v první hře jsme hráli špatně, než jsem to zkontroloval v anglických pravidlech)

1) karta Použij sílu (149) - má jiné znění ve starteru Rey a jiné ve starteru Kylo Rena, správné je znění z Kylo Rena. Obecně mi přijde, že termín "Spot xy character" není na kartách překládán jednotně - "pokud máte" vs "vyberte". A úplný zmatek je dokonán v pravidlech v pasáži Barvy a přiřazování, kde "přiřadit" je použito právě pro překlad "spot"

2) Soustředění - v českém překladu chybí "své", aby tak bylo jasné, že nelze přetáčet soupeřovu kostku

3) V rámci jedné akce je možné použít všechny speciální symboly na svých kostkách, byť jde o jiné speciální efekty

4) Rey a možná některé další karty se odkazují na "vybavení", zřejmě se má jednat o "vylepšení"

5) Používání kostek - v českém překladu se ztratilo, že kostky se vyhodnocují jedna po druhé, což je celkem zásadní - pokud máte např. 2 kostky se symboly útoku na blízko, můžete je použít zaráz, ale každou vyhodnotit proti jinému cíli

2.12.2016 10:47:40

Roy

Rozdíl
Jaký je rozdíl v hraní oproti třeba MtG nebo Pokémon? Tedy kromě toho, že jsou tam ty kostky. Zatím mi přijde, že je to téměř to samé - zaplatíš, vyložíš, zaútočíš.

3.12.2016 01:21:56

Blackfire
No, tak podle toho co tu čtu, tak BF ohledně překladu "opět" nezklamal. Pomalu tím začíná být známější, než hrami které lokalizoval. Chjo...

3.12.2016 09:49:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Roy
Hlavním rozdílem je střídání hráčů vždy po jedné akci a ne po kolech, tak jak je tomu u MtG. Hra je díky tomu zajímavá tím, že si oba hráči musejí dobře hlídat, co se děje, jelikož zde nejde např. reagovat hraním karty z ruky atd.

3.12.2016 21:23:56

Překvapivé zvraty?
Jakože epic? Nemá smysl snažit se o strategii protože dřiv nebo pozdějc dorazí nějaký uberefekt a všechno zhatí?

3.12.2016 21:35:06

#5C4RL37
Takový efekt se ukázat může, ale většinou to není tak drastické, navíc každá karta může být v balíčku jen dvakrát, takže většina těch super silných komb je jen na jedno/dvě použití za hru. Aby bylíček fungoval turnajově, měl by se těmto nečekaným situavím bránit třeba přidáváním štítům a zároveň by měj nějaké takové kombo obsahovat. Rozhodně ale zvraty nejsou nic, co by od hry odrazovalo.

4.12.2016 08:57:35

Roy

Uvažuji o koupi, ale zatím mě to moc nepřesvědčilo. Investovat spoustu peněz jenom proto, že je to Star Wars (mám to rád, ale přivítal bych radši jinačí témata), se mi moc nechce.
Počkám, co na to recenze a dojmy z hraní.

4.12.2016 09:02:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Včera jsem koupil s přítelkyní dva startery
a příjemně mě to překvapilo. Je to rychlý a akční. Bavilo nás to oba a to i přesto, že přítelkyně nemá ráda Star Wars. Doporučuju si ty dva startery zkusit koupit a zahrát a rozhodovat se podle toho. Přes bazar je tady pak člověk skoro určitě prodá s drobnou ztrátou.
Mám za sebou několik TCG a zatím bych ji umístil na druhý místo za LotR. Rozhodně zábavnější než Magic.

4.12.2016 12:24:17

Někdo začal s hraním?
Je někdo v této diskusi, kdo se po úvodním rozhodování odhodlal a pustil se do hraní (případně už hrál) a je z okolí Pardubic/Hradce Králové? Budujeme hráčskou komunitu za účelem hraní, vyměňování. Případně mi pošlete zprávu a domluvíme se dál ;)

1.1.2017 19:23:38

dojmy
Po dlhsom case rad potvrdzujem moje prve hodnotenie, ako dvojka hodne nepochopena a podcenena hra. S oboma vnukmi za posledne tri mesiace nehrame nic ine. Chlapcov to nesmierne bavi. Da sa prima zahrat uz s prednastavenymi balickami, ale pomerne lacno sa da dokupovat a bavit sa upravou vlastnych balikov, pripadne skladat uplne nove.
Hracsky nie je nutne vlastnit legendarne karty, tie maju hlavne zberatelsku hodnotu.Velmi dobre balicky sa daju poskladat z obycajnych common kariet. A zabava je to stale vynikajuca. Pre chlapcov od 8 do 66 rokov super hra.

4.8.2020 00:08:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Descent 2nd: Shards of Everdark CZ/IT
Descent 2nd: Shards of Everdark CZ/IT
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas