Star Realms - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Darwin Kastle
Robert Dougherty
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra více než 2 hráčů ?

Ahoj, v pravidlech jsou vedeny varianty pro 3 - 6 hráčů. Máte něco osobně vyzkoušeného ? Můžete se podělit o dojmy ?
13.12.2015 20:10:35

zatím bohužel ne
Ahoj, zatím bohužel ne, v mém okolí jsem jediný kdo to má, takže hrajeme vždy ve dvou ....

... ale osobně si myslím že 2 jsou ideální počet - řekl bych že někdy méně je více - i když s touhle hrou Munchkin, kterého mám velmi rád nesouvísí - je to rychlá zábavná hra když sehraje ve 3-4 lidech - ale podařilo se mi nedávno ho hrát v 7 lidech (se 3 rozšířeními) a ze hry se stalo téměř dvou hodinové utrpení
- a toho se bojím i tady- že se se ztratí trochu přehlednost a hra se neúměrně natáhne (jasně nebude to takový extrém, prorotože jednou ty životy dojdou po pěkném kombu)

13.12.2015 22:18:59

prosim vas,
ako to vlastne je pri hrani viac nez 2 hracov?
Predpokladam, ze treba viac baleni pripadne rozsirenie alebo sa mylim?

15.12.2015 10:31:07

balení na více hráčů
Ano potřebuješ alespoň 2 balení

17.12.2015 09:42:44

Hra v 3 htačoch
Hrali sme to v troch z 1 balíkom hrali sme verziu dvaja proti jednemu a bavili sme sa viac ako v dvoch hráčoch.

6.1.2016 11:50:41

idnibaldini
a jak jste vyřešili že v základu máš do balíku jen 20 scoutů a 4 vipery???
a ten jeden dostal 100životů a ti dva 50?
Díky za info

6.1.2016 12:25:54

Nathanael
Každý mal 50 životov a zabijak mal namiesto zmiji špehov.

6.1.2016 16:06:00

1 vs 2
V základu je 16 scoutů a 4 vipery (2x10 karet do startu). 2 vs 1 se 2 explorerama místo viperů je zajímavý nápad, ale opravdu vyvážilo to počáteční boostování solo hráče explorerama ty neustálé 2 útoky protivníků v pozdějších fázích ?

6.1.2016 17:28:15

panzer
Zabijak berie 7 kariet.V 3-4 kole daval 15-20 utok,ale nemame tolko nahrate tak neviem posudiť či je to vyvažené.To chce odohrať viac hier.

6.1.2016 17:51:30

díky
ale zajímavá myšlenka, díky za tip...

6.1.2016 19:55:22

ruy

viac balikov?
...je pri hre viac hracov okrem start packu potreba duplovat aj pocet expanznych balikov?

6.4.2016 16:46:20

Hra více hráčů
Na BGG jsou ke stažení pravidla pro 3 až 4 hráče s jedním balíčkem.
Pokud někdo má zájem, mám je přeložené a pošlu.

PS Sám jsem to takto nehrál, ještě nás na tuto hru nikdy tolik nebylo.

6.4.2016 21:44:05 | Upraveno autorem (porovnej)

zdenda
Nechceš to hodit sem do sekce Ke stažení?

6.4.2016 23:17:48

To Duirin
Inu dobrá, moc se mi do toho nechtělo, protože je to jenom text a neoficiální. Snad mě autor nezažaluje. Tak tedy posílám ke schválení.

7.4.2016 07:41:15

Zdenda
Supr, velký dík. Už jsem zvědavý....

7.4.2016 19:20:45

Multiplayer
Jen doplním počty hráčů / balíčků z FAQu:
2 hráči - 1 balíček
3,4 hráči - 2 balíčky
5,6 hráčů - 3 balíčky

21.4.2016 13:00:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra 4 hráčů
Včera jsme zkusili zahrat s 2 balíčky variantu hry Hon pro 3 a více hráčů.
Samozřejmě se hra o dost protáhla, ale i tak byly spoluhráči nadšeni. Hra se jim líbí víc než Ascension.

7.5.2016 10:54:39

Hra 3 hráčov
S dvoma balíčkami sme skúšali hrať hru v 3 hráčoch. Najprv sme vyskúšali "free-for-all", čiže každý si útočí na koho chce a posledný vyhráva. Hra sa nikomu moc nepáčila, bolo to dosť chaotické a často dochádzalo ku king-makingu (hráč čo nemůže vyhrať rozhodne o tom, ktorý iný hráč nakoniec vyhrá).
Potom sme vyskúšali variant "hunter", kde sa dá útočiť len na hráča po pravej (tuším) ruke. To bolo o niečo lepšie, ale tiež tým nebol nikto nadšený, pretože hráč nemôže moc ovplyvniť to, že hráč po jeho druhej ruke vyhrá/prehrá.
Nakoniec sme ešte vyskúšali zahrať kooperatívnu verziu hry (dá sa nájsť v jednom z gambit rozšírení, prípadne na nete) proti kozmickej príšere. Toto vypálilo prekvapivo dobre a po dvoch hrách sme sa všetci traja zhodli, že Star Realms v 3 a 4 hráčoch sú rozhodne najlepší ako kooperatívka (a že "free-for-all" a "hunter" už hrať nikdy nebudeme, ale dáme ešte šancu tímovke a hre jedného proti viacerým).

8.5.2016 15:35:57

3 hráči se zakl. balíčkem
Žádná křeč, jen řežba. Hráli jsme to ve třech asi 5 her po sobě. Zákl.karty jsme si rozdali rovnoměrně se 44 životy. Každý střílel do každého podle libosti, tahy hráčů šly postupně. Nebylo naškodu chvílemi vytvářet koalice dvou proti jednomu, takhle šla autorita přiměřeně u všech dolů a taky se tím dalo krásně bránit. Závěry byly o zradě a velikosti kanónu. Skvělá hra. Čím míň složitých pravidel, tím větší zábava.

12.9.2016 17:02:52

Dotaz
Ahoj. Máme doma koupený jeden balíček a hrajeme to ve dvou lidech. Ted jsem dokoupil další balíček a chceme to zkusit ve 3-4 hráčích. Chtěl jsem se zeptat, mám dohromady smíchat všechny karty (160ks) obchodního balíčku? Co když si to budeme chtít zahrát zase ve dvou hráčích?

Díky za odpověd.

5.1.2017 18:28:14

...titus...
Buď si označ jednu sadu fixem, nebo to obal do barevných obalů, nebo .... to prostě rozházej napůl. Tady toho moc nevymyslíš.

5.1.2017 20:06:54

...
Takže pokud je smíchám dohromady, nebude to ničemu vadit při hře dvou hráčů? Že bych pak vzal třeba jen půlku balíčku. Spíš jsem myslel, aby se pak v balíčku nesešlo třeba moc pevností atd. Hru jsme zatím hráli 2x, takže zatím nevím, jestli by to mělo na hratelnost nějaký vliv, pokud bych je smíchal dohromady a pak prostě hráli jen s půlkou.

5.1.2017 20:55:31

titus
Rozhodně bych to pak jenom nerozhazoval na půl, výrazně by jsi narušil vyváženost hry. To samé platí pro hraní se 160 kartami, tam vlastně není žádný rozdíl, jestli to necháš komplet na 160 kartách, či to náhodně rozdělíš, vždy výrazně narušíš vyváženost. Při hodně kartách se totiž může stát, že ti určité karty a třeba i barva vůbec nebudou chodit a ty nemáš šanci se za hru k nim prolízat... Takže rozhodně pokud budeš chtít hrát znovu ve dvou, tak ti nezbývá nic jiného než pracná preparace. Ale tak trochu přemýšlím, jestli je doopravdy nutné míchat ty dva pakly obchodu dohromady... ve dvou se většinou prolížeme zhruba půlkou totiž.

5.1.2017 21:37:01

Titus
Petrin to "rozházej napůl" asi myslel tak, že polovinu karet jednoho typu dáš do jednoho balíku a druhou půlku do druhého, ale je to otrava to tak dělat.

Myslím, že je jedno, když prostě budeš hrát s dvojitým balíkem i hru 2 hráčů. Beztak je to o náhodě, co se objeví. Samozřejmě můžeme polemizovat, zda není problém, že tam ty silné unikátní karty můžou být 2x. Pokud ti jde jen o pohodové hraní, tak bych v tom problém neviděl.

5.1.2017 21:37:49

duirin
Jo, ta hra je o náhodě a taky je to spíše pohodová hra, kterou netřeba hrotit, ale pokud by jsi hrál se 160 kartama, tak jakákoliv strategie nemá prakticky smysl, náhoda je zde vlastně téměř absolutní :)

5.1.2017 21:54:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Týmová hra ve čtyřech
U nás v herně děti občas zkoušejí týmovou variantu (současné tahy spoluhráčů, společné životy a peníze na nákup karet, každý svůj balík). Nejhezčí je na tom to domlouvání, co si kdo za společné peníze pořídí do balíku. Stačí jeden balíček karet, ze druhého potřebujte pouze startovní karty.

5.1.2017 22:38:44

Vybíráme z Bazaru

Útěk z vězení CZ
Útěk z vězení CZ
Akt. cena: 590 Kč
Končí za: 2 hodiny

Offcanvas