Space Race: The Card Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 24x (Seznam vlastníků)

Space Race: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Boardcubator
Autoři: Jan Soukal
Marek Loskot
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kickstarter - středa 27. dubna

Space Race: The Card Game bude k dispozici na Kickstarteru od této středy.

Další informace o hře jsou prozatím k dispozici na webových stránkách hry - boardcubator.com

Edit: link na Kickstarter: https://www.kickstarter.com/projects/2063846379/space-race-the-card-game
25.4.2016 17:25:57 | Upraveno autorem (porovnej)

testovali jsme
v Olomouci hru s autory a myslím, že by neměla uniknout vaší pozornosti :) Jedná se o hodně prokombenou karetku s poutavým tématem a spoustou reálných postav, událostí a strojů z historie (i současnosti) kosmonautiky.

Kdyby někdo chtěl vyzkoušet, máme jednu sadu k testování v olomouckém DoUPěti ;)

25.4.2016 20:31:40

kickstarter je aktivní
(edit prvního příspěvku). Snad se zde brzy objeví i popis hry a obrázky. :)

27.4.2016 18:08:05

50.000e
Jsem zvědavý jestli padne 50.000e :-)

17.5.2016 11:40:36

ruy

padlo
Ostava este 10 hodin...

18.5.2016 07:28:34

50.000e
Paráda :-) A máme tu další bonus

18.5.2016 07:31:26

to Kew a eventuelně jiní, co už hru hráli
Tak jsem taky přispěl na kikcstarteru a včera jsem si hru vytiskl a tak uvidím, jak se bude líbit doma. Kewe (a i ostatní co to hráli) můžeš prosím říct svůj názor - přeci jen jsi to hrál vícekrát. V různých diskuzí jsem četl o unikátním mechanismu, ale mě se zdá, že je to svými mechanismy velice silně podobné Dobyvatelům vesmíru - jen trošku v očesané formě. Nicméně hra mne zlákala hlavně designem a tématem. Tak jen bych chtěl vědět víc názorů od lidí, co už to měli možnost hrát.

20.5.2016 08:56:15

kren
no sám jsem to hrál dvakrát a párkrát jsem to vysvětloval, na víc her zatím bohužel nebyl čas.

Jako Dobyvatelé (které jsem si shodou okolností nedávno taky osvěžil) to fakt není. Když jsi zkušenější hráč v Dobyvatelích, počítáš s tím, co ti asi ostatní zahrají a během kola toho fakt můžeš udělat hodně. Tady si opravdu odehraješ jen to, co si dopředu nachystáš. Navíc je tady prvek soutěže o karty, takže musíš dobře volit, kdy si vyplácat kartu s vysokou iniciativou a kdy hrát kartu jen proto, abys spustil řádek dané barvy. Taky kombení je tam podle mě na trochu jiné (a asi komplexnější úrovni). A je tam ten moment kdy vkládáš karty do vesmíru a doufáš, že se ta tvoje neodkryje, takže ostatní nebudou vědět, co hrát, aby ti ji vzali.
I celkový dojem z té hry je jiný, takový interaktivnější vůči soupeřům, protože tě ovlivňuje, kolik mají iniciativy, co mají v labu, jaké sbírají symboly objevů atd.
Rozhodně bych se nebál toho, že by to byl klon DV.)

EDIT: A jinak koukni na recenzi, myslím, že se tady už trochu opakuju, protože to důležité jsem se snažil říct už tam :) Snad i z ní vyplývá, že je to jiná hra než DV.

20.5.2016 10:18:29 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kew
Dík,
recenzi jsem samozřejmě četl už dřív, jen mne na první pohled zarazila ta podobnost mechanismů s DV, ale samozřejmě, když to člověk nehrál, tak je těžké soudit. každopádně mne zaujal design, tak už jenom kvůli tomu jsem do toho šel. Neméně zajímavé je pro mne i téma, protože jako sedmiletý kluk jsem s našima v noci v červenci 1969 seděl u televize a díval jsem se na první kroky Armstronga na měsíci v přímém přenosu.

20.5.2016 10:38:46

jj
z hlediska tématu to kluci pojali hodně zodpovědně :)

20.5.2016 10:46:35

tabletopia
Ahoj, zkoušeli jste někdo Space Race na Tabletopii? Pokud by někdo chtěl zahrát, tak si mě přidejte, mám stejný nick a když se zadaří, bývám online večer po osmé. (případně můžete poslat zprávu přes Steam)

25.5.2016 12:35:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Už je to doma ;D
Takže nachlup přesně po roce od Kickstarteru je tahle vymazlená karetka doma.
Je tedy vidět na kartách, že si kluci dali na kvalitě opravdu záležet.

26.4.2017 19:23:35

jo jo
Taky dnes dorazilo :-)

26.4.2017 19:45:06

Vybíráme z Bazaru

ANKH - Bohové Egypta
ANKH - Bohové Egypta
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas