Space Race: The Card Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 24x (Seznam vlastníků)

Space Race: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Boardcubator
Autoři: Jan Soukal
Marek Loskot
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tohle je hrozně zajimavá hra. Docela drahá na to že to je rychlá karetka. Těžko dostupná a graficky velmi pěkná a originální.

Po první hře ve dvou jsem si říkal meh, 8 kil by se dalo investovat do jiné hry. Po dalších dvou solo hrách ten pocit "meh" více méně zůstal. Ale pak s každou další solo partií jsem začal objevovat zajímavé komba a hra si mě získala.

Ač to tak nevypadá, tak ve hře je docela hodně karet (na to kolik jich ve hře k něčemu efektivně využijete). Hodně jich je situačních a vyplatí se vzít jen pokud se zrovna sejdou s jinýma, což se v některých případech nemusí stát třeba 10 her v řadě a jiné jsou zase dobré za každých okolností a vyplatí se vzít skoro vždy. V každém případě jdou občas vyčarovat krásné komba a to jen tím, že přesouváte karty z nabídky k sobě. Z ruky do laboratoře (dalo by se říci i archivu) a z labolatoře k sobě.

Snad se to ještě uchytne v naší skupině. Protože jako filler je to ultimátní.

Už jsem i backnul rozšíření na kickstarteru :)
28.11.2017 21:28:37

Vzhůru ke hvězdám
Hra je graficky vynikající, design velmi přehledný a tématicky vcelku originální (osobně neznám hru s podobného prostředí, vyjma Studené války)
A herně? Po prvních dvou hrách bych hodnotil jako "dobrý filler", ale s každou další hrou jsem přicházel na to, že i když je princip vcelku jednoduchý a poměrně přímočarý, má hra docela zapeklité chvilky.
A když vám pravidla přejdou do krve, naučíte se znát alespoň ty nejvykutálenější karty a začnete sledovat pořádně tahy soupeřů, potenciál hry vyplave naplno.

Space race možná vypadá na první pohled jednoduše, ale opak je pravdou.
Pokud této karetce dáte šanci, bohatě vám to oplatí.

Za mě oba palce nahoru, protože tohle je velmi dobrá hra s perfektním zpracováním a (pro mě) originálním tématem.

4*/5* a pokud máte dobré spoluhráče, můžete přidat ještě půl hvězdičky navrch :)

3.4.2018 18:39:54

Vybíráme z Bazaru

Euthia: Torment of Resurrection
Euthia: Torment of Resurrection
Akt. cena: 4400 Kč
Končí za: 3 hodiny

Offcanvas