Space Hulk: Death Angel – The Card Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 69x (Seznam vlastníků)

Space Hulk: Death Angel – The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak se to hraje

Malé připomenutí z oficiálních stránek naznačující, jak se tenhle karetní Space Hulk vlastně bude hrát:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1369

http://www.fantasyflightgames.com/edge_foros_discusion.asp?efid=1&efcid=2&efidt=336007

Každopádně z druhého odkazu je zřejmé, že se zde nadějeme i Broodlorda:o)

9.6.2010 08:24:43

Další odhalení - tentokráte soubojové fáze
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1440

1.7.2010 08:02:11

Další preview
Na stránkách FFG přibylo další preview, které dost napovídá, jak hra funguje:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1487
A já ji chciiiiii!

20.7.2010 10:09:08

Pravidla
Tak a už jsou venku pravidla:

http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/death-angel/minisite/support/death-angel-rulebook-web.pdf

29.7.2010 11:51:25

Mart
Odkaz na pravidla už byl vložen v druhé diskuzi. ;)

29.7.2010 11:57:31

...
Tak jsem právě dočetl pravidla a jsem dost na rozpacích. V podstatě se shoduju s tím co psal Kadaver v druhém vlákně. 3 Action karty, to je fakt málo a ta haluz kostka, která asi nepůjde moc ovlivnit mi taky vadí. Ale každopádně pokud si to Kadavere pořídíš a někdy doneseš do Korunky, rád to vyzkouším ;)

4.8.2010 10:19:02

to Beholder
Plánuju pořídit Death Angela i Dungeonquest, takže určitě na podzim zahrajem. Snad si to FFG neschovají jen na GenCon a nevydají to pro normální lidi až za měsíc nebo dva, jak to udělali s Black Goat of the Woods...

5.8.2010 11:15:15

Kadaver
beru tě za slovo, i Dungeonquest rád vyzkouším. Akorát doufám, že mi výjde dobře rozvrh ve škole abych mohl chodit do klubu :)

5.8.2010 12:50:46

beholder
Abych se přiznal, zatím mne to také nijak zvlášť nezaujalo a raději počkám, až si to budu moci osobně vyzkoušet. Původně plánovaný nákup hry v předstihu jsem - po přečtení pravidel, pustil definitivně k vodě...

5.8.2010 15:34:54

Dojmy z hraní několika partií...
Zdá se, že marína (na rozdíl od deskového SH) má sklony mise spíše nedokončit:o)

http://www.boardgamegeek.com/thread/552730/death-angel-boy-do-they-have-this-named-right

13.8.2010 07:54:16

sólo?
zkoušel někdo sólo hru? Jaké to je v jednom?

10.11.2010 14:32:48

tak jak?
jak jste spokojeni?

25.11.2010 20:21:16

solo
Podla prvych ohlasov to vyzeralo ako super hra tak som bezal hned kupit. Hlavne koli tomu, ze sa da hrat solo. Po asi 3-4 hrach nie som az taky nadseny. Nie je to zla hra, ale solo nie je az taka zabavna a skor si myslim, ze bude lepsia v troch a viac hracoch.

Tento chlapik to vystihol presne v svojom review solo hry.

http://www.boardgamegeek.com/video/4244/space-hulk-death-angel-the-card-game/2d6s-org-review-of-solitaire-gameplay

Ked hrajes sam, hrajes vlastne ako keby za troch hracov
Musis sa naucit vsetky schopnosti vsetkych marinakov. Ked hrajes solo, mas 3 timy, cize 9 kariet a vzdy pri planovani citas tych 9 kariet stale dookola a rozmyslas, ktore pouzit a planujes co spravis. To moze byt niekedy dost zdlhave, kym vymyslis najlepsiu strategiu. Ked si vsetko super naplanujes, hodis par krat kockou a dalsi marinak je mrtvy :(
Pri hre viacerych hracov mas iba jeden tim takze iba 3 karty a iba 2 na vyber v kazdom kole.

Takze, aj ked sa da hrat solo, podla mna to nie je hra navrhnuta primarne pre solo hru.

25.11.2010 20:59:49

kaves
díky za info, doufal jsem v nějakou sólo hru která by se dala dohrát celkem rychle na ukrácení dlouhé chvíle a SH byl navíc ideální téma, ale podle tvé reakce to vypadá že to nebude to práve... No nic, poohlédnu se jinde, díky:)

25.11.2010 23:55:24

zluda
Nechcem ta odradit. Nie je to zla hra. Najlepsie by bolo keby si si ju niekde vyskusal. Casom, ked sa naucim ktory marinak ma ake vyhody, tak bude lepsie. Zatial som hral iba 4 hry. Ani raz som nevyhral. Ale o to bude vitazstvo sladsie, ked sa mi to podari.

26.11.2010 00:44:19

Vítězství
Já hrál cca 4-5 her solo a taktéž žádná sláva, s počtem hráčů vzrůstá atraktivita. Ve třech je to bez problému hratelné a vcelku zábava postupovat lodí. Je to krátká jednoduchá hra, nečekejte od toho nic megalomanského, ale atmosféru to má. Pro zajímavost dodám že se mi taktéž nikdy nepodařilo vyhrát a to jsme si jednou dokonce i trochu nadržovali :-) Náhoda hraje velkou roli a často vám chcípne mariňák, který měl nějaký stěžejní úkol a pak už se to veze. Pokud v dohledné době ještě párkát zaharaju, tak bych napsal recenzi.

26.11.2010 08:32:43

solo
Solova hra neni spatna (ostatne, ja si to koupil prevazne kvuli ni), jen je delsi nez by clovek ocekaval (zatim jsem se nedostal pod 60 minut) - ale to se da spravit tim, ze si hrac stanovi casovy limit pro vyber akci.

Jo a svoji posledni hru jsem vyhral, hec :)

26.11.2010 09:48:30

je to boží
Hráli jsme to i ve dvou, prohráli sme hlavně protože všichni "speciální" marináci byli na jedné straně a ti slabší na druhé ... tak ti slabší poumírali zatímco se ti lepší nudili :)
Ale ostatní hry jsme vyhráli, je to easy a celkem sranda... vymyslel jsem pro to přezdívku "vesmírné kachny" protože to celkem sedí :)
Ale je tam trochu málo těch scénářů a místností tak se to asi rychle ohraje... ale třeba vydají nějaké rozšíření ...

26.11.2010 09:51:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Sólová hra
Chtěl jsem se zeptat, zda je skutečně nutné hrát v jednom hráči za tři týmy. Díval jsem se do českého překladu pravidel, z nichž mi vyplynulo, že je to jen doporučení. Je hra jednoho hráče se dvěma nebo dokonce jedním týmem zcela neuhratelná?

26.11.2010 10:10:59

AnachronyX
Vzhledem k systému bych řekl že ano ... si vem že s jedním týmem můžeš utočit pouze jednou za dvě kola ... to znamená že každé druhé kolo budou určitě nějací svináci naživu a mají slušnou šanci ti někoho zabít, dva týmy jsou kapku lepší ... ale řekl bych že FFG testovali a testovali a zjistili že pod 3 týmy to ani nemá smysl ... i tak ... čím více máš týmů tím více můžeš střílet, supportovat a stázovat ... je možné že to vyhrát půjde i s menším počtem ale bude to určitě těžší

26.11.2010 11:27:45

solo hra
Sice jsem sólovku ještě nehrál, ale naučit se vlastnosti jednotlivých týmů není žádný problém. Po dvou hrách jsem už vpodstatě věděl, co kdo všechno má a na co se spolehnout a pročítání karet nebylo vůbec třeba (akorát při řešení nějakých detailů). Takže s tím zdlouhavým pročítáním bych to tak špatně neviděl (ale záleží na kvalitě hráčovy paměti, když je nedostatečná, je třeba pár těch GB RAMky přikoupit :-) ).
A hraní solo za méně týmů než 3 bych opravdu neriskoval, to by bylo hodně hardcore a navíc tam pro tak málo týmů není ani Void Lock (první místnost, podle které se určuje počet vylízajících Genestealerů). Ale pokud by sis vymyslel nějaký hodně lehký Void Lock (2 major spawn, 0 minor spawn), tak bys mohl hrát i s dvěmi týmy, ale byla by to podle mě nuda a hra by se ještě více protáhla, protože by chodilo málo Genestealerů.
Jinak obtížnost hry je spíše on the easy side, hrál jsem už to cca 6x a prohráli jsme z toho jen 1,5 hry (druhou jsme nedohráli kvůli nedostatku času, ale vypadalo to celkem zoufale, i když byla ještě šance to uhrát). Spíše se mi u téhle hry zdá, že ji buď s přehledem vyhrajem, nebo úplně zoufale prohrajem (viz hra ve dvou, o které psal Raziel).

26.11.2010 12:53:58

Kadaver
No pokud byste se pri hre vice hracu nudili, tak
1) pouzijte stopky :)
a/nebo
2) vzdycky se jeden muze obetovat a hrat za GS - na bgg jsem videl variantu jejiz jadro spocivalo v tom, ze GS hrac si vzdycky lizl pet karet udalosti a v kazde fazi udalosti urcoval, ktera se zahraje. Jednou za pet kol smel namisto zahrani udalosti kartu jen odhodit (cimz mel sanci eliminovat nektere priznive udalosti). Pote si lizne novych pet karet. Navic to urychli hru, protoze se muze plne venovat obsluze GS a lokaci.

26.11.2010 13:43:37

Dík za odpovědi + ještě jeden dotaz
Můžu vědět, jak to vypadá s "prostorovou náročností" při hraní? Uvažuji o nějaké hře třeba na dovolenou, aby se dala hrát i v jednom na docela malém prostoru. Tematika Warhammer 40k je má oblíbená a tohle vypadá na první pohled dost dobře.

26.11.2010 13:45:22

to Longshanx
Při hře více hráčů jsme se právě nikdy nenudili, tam to pohodově odsejpá a jde to jako po másle. Řešila se tady solo hra a že je zdlouhavá díky tomu, že ten jeden hráč musí stále dokola pročítat vlastnosti na kartách.
Ta varianta s jedním zlým hráčem se mi moc nelíbí, to se musí nudit ten GS hráč, protože celé kolo nic nedělá a pak jen zahraje jednu kartu a zase celé kolo nic nedělá. Připomíná mi to Fury of Dracula za Drákulu - zahraju skrytě jednu kartu a pak se půl hodiny dívám, jak se dohadují lovci, jen abych mohl zahrát další kartu a zase se půl hodiny dívat :-)

26.11.2010 13:50:49

to AnachronyX
Mno, s prostorovou náročností už je to horší. Vždycky musíš vyskládat celou formaci pod sebe (v jednom hráči je to 6 karet), nad formací ještě musíš mít místo na lokaci, vedle formace musíš mít místo na karty terénu a swarmy GeneStealerů a ještě si musíš najít místo na přibírací a odhazovací balíky.
Mrkni na obrázek, jak to asi vypadá v akci (a v průběhu hry si vedle mariňáků ještě přimysli hordy Genestealerů - dalších karet, ze kterých ale stačí vidět jen symbol v rožku):
http://cf.geekdo-images.com/images/pic819089.jpg

26.11.2010 13:58:54

mam to
Dostal jsem to pod stromecek a bavi me to. Mam doma par soliteru - obe Pandory, Pandemic, Star Trek The Adventure Game, Duel in The Dark, ... tohle funguje stejne dobre jako Pandemic (je to podobnej typ soliteru), ale ma to lepsi atmosferu. Prvni 4 hry jsem prohral, pak jsem se naucil, co kterej tym dela, vypustil zelenej tym, panc ten neni nic moc a vyhral jsem o fous. Zlutej tym je bomba (bratr Claudio kosi potvory jedna basen), fialovej (plamenomet) a cervenej (3 rany) tym fungujou dobre, stejne jako sedej (opakovanej utok/paralyza potvor) a modrej (zabijeni v obrane). Zelenej nebrat, zejmena ze zacatku (lamy). Vrele doporucuju.

Kdyz se naucite, co ktera karta dela, a to se naucite po 3-4 hre, netrva vyhrana hra dyl nez 40 min.
Taky si to chce precist poradne pravidla - to je jedina slaba stranka veci. Nektery veci tam nejsou vypichnuty a zavadej k automatickymu a spatnymu postupu. Taky to neni chronologicky idealne napsany, takze se tam porad setkavate s necim co bude vysvetleny pozdejc a tak to pripomina detektivku.

Jsou proste hry, ktery se daji hrat i jako soliter (Duel in the Dark, Star Trek, ...), ale nefunguje to dobre. Jsou hry, kdy je soliter rovnocenej hre ve vice hracich - tohle a Pandemic.

28.12.2010 14:58:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Massive darkness 2 Rainbow crossing ve fólii
Massive darkness 2 Rainbow crossing ve fólii
Akt. cena: 777 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas