Space Alert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
REXhry
Rio Grande Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ohratelnost?

Moc mě myšlenka této hry nadchla. Ale jak je to s ohratelností? Když budete znát to CD ,tak když to budete hrát s novými lidmi tak budete asi dost dominantní? A když se vám to jednou povede dohrát tak podruhý to už bude dost jednotvárný? Nemám představu jak to funguje tak ještě předtím než se rozhodnu jestli to koupit nebo ne tak bych se rád dozvěděl trochu víc....Děkuju za odpověď
6.5.2012 00:12:13

Ohratelnost
Znovuhratelnost této hry je bezproblémová. Scénáře jsou sice dané na CD, ale je i generátor náhodných misí, který pokaždé vygeneruje jiný scénář. Nicméně scénář mise není to co dělá každou hru jinou.

To hlavní co dělá každou misi jinou jsou nepřátelé, protože každý je jiný a své akce provádějí v různém čase. Takže vlastně i když hraješ s stejný scénář a je jeden nepřítel jiný tak to hru mění podstatným způsobem.

Pracuješ s časem a snažíš se efektivně naplánovat střelbu nebo vykrývat štíty a to vše co nejvíc efektivně s ohledem na přicházející nepřátele. Takže znovuhratelnost je opravdu obrovská.

EDIT:
Úplně jsem zapomněl, že různorodost zajišťuji í náhodně tahané trajektorie, které zase naopak můžou udělat úplně jinou hru i pokud by ti došli stejní nepřátelé :-)

6.5.2012 06:28:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Dominance
Ani o dominanci jednoho hráče bych se u této hry nebál, protože jeden hráč prostě nemůže stíhat hrát za všechny. Časová tíseň nutí všechny hráče, aby se rozhodovali každý za sebe aspoň v minimální míře.

6.5.2012 09:10:39

Ohratelnost a Dominance
Myslím, že ani generátor misí nebudete potřebovat. Mnohem větší roli než CD hrajou karty. Máme tu hru od jejího prvního vydání a nikdo si nepamatuje ani jednu stopu.

A co se týká dominance jednoho hráče, tak právě Space Alert je kooperativkou, kde tohle vůbec nehrozí. Ta časová tíseň to prostě nedovolí. Hru můžete hrát až do obtížností, které neuhraje téměř nikdo a ta obtížnost hlavně zvyšuje nároky na každého jednotlivce.

Hra je v tomhle naopak strašně tématická. Můžete se dostat do situací, kdy kapitán bude ze zoufale na všechny řvát: "Palte ze všech děl!", "Vyčerpejte všechnu energii!", "Všichni pryč z modré části!", apod.

6.5.2012 09:26:19

Dikes
moc za vaše reakce. Tak to jste mě uklidnili ! Jdu do toho .. Mam možnost jí teď mít s 50% slevou novou, takže sem nechtěl udělat krok vedle....

6.5.2012 09:59:04

Nezbitch
Myslím, že s touhle hrou vedle nešlápneš :-)

6.5.2012 19:47:26

Vybíráme z Bazaru

Hoplomachus
Hoplomachus
Akt. cena: 2600 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas