Space Alert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
REXhry
Rio Grande Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Webmasser

Můžete nekdo popsat v cem je zabavnost teto hry?

Zdravím, hned nazactku bych rad zduraznil ze oznaceni toho tematu neni mysleno nijak utocne vuci kvalite hry, jde mi ciste o to ze ve vsech clancich jsem ejn cetl ze jde o coop hru kde branite lod a ze ovladate clena posadky pomoci prikazovych karet a tot vetsinou vse. Takze bych rad poprosil nekoho kdo hru ma zda by mi rekl v cem tedy prave spociva ta zabavnost. Zda proti nastraham bojuju i treba hazenim kostkou atd., protoze predpokladam ze jen o pokladani karet ve smyslu jdu tam, zmacknu tlacitko a je po problemu to neni. Po strance "formalni" sem i totiz jinak hra zamlouva (pocet hracu, herni doba, coop), ale logicky aniz bych tusil co vlastne mam cekat, se mi nechce hru koupit. Proto budu rad za kazde info. Diky
17.3.2009 23:00:05

Letová příručka a pravidla
Možná bude nejlepší když si stáhneš oficiální pravidla a letovou příručku :-).
http://cge.czechgames.cz/cge/ke_stazeni
Tam se dozvíš prakticky vše a mimochodem házecí kostku ve hře nenajdeš :-).

17.3.2009 23:09:13

Webmasser

Mecenáš trolíků

Díky
jj kostka ze tam neni jsem vedel, jen jsem to uvadel jako priklad :ú. Jinak diky za odkaz myslel jsem ze to jeste prelozeny na netu neni. JEste jednou diky

17.3.2009 23:40:20

Hlavně letová příručka :-)
kren má rozhodně pravdu. Obzvlášť doporučuju "Jak se stát vesmírným průzkumníkem". Když dočteš do strany 9, tak předpokládám budeš mít dost slušnou představu o hře (případně se třeba alespoň pobavíš).
Nějak jednoduše napsat v čem spočívá zábavnost mi teď nenapadá. Je to hlavně o tom šrumci v mozku a komunikaci s lidmi, kdy je třeba rychle vymyslet ten nejlepší plán ... plánování, kombinace, spolupráce.
No a samozdřejmě o velké radosti všech hráčů, když se let povede. Místo toho, aby spokojený jen vítěz, tak mají radost všichni, protože každý se musel o vítězství nějak zasloužit (a když se let nepovedeje tak to lidi motivuje k tomu aby ukázali, že mají na to vyhrát).
((Možná si bude někdo ťukat na hlavu, ale teď a v tuhle pozdní hodinu mi napadlo, že mi to přijde trochu jako u Bohnanzy. Tam mi přijde podobné, že si taky člověk přečte pravidla a pak si řekne co na tom vlastně má být zábavné.))

17.3.2009 23:41:41

:)
Organizovany (obcas) chaos, casovy stres, zoufalstvi pri vletu do prvni ostre mise a zjisteni ze ty treninky byly nejake lehci, totalni nestihacka, odevzdanost pri pohledu na vsechny ty hnusny nepratele okolo i uvnitr, se kterymi nemuzete nic delat, protoze nekdo ZASE zapomnel dobit reaktor, frustrace z toho kdo co zase po...., a nakonec radost, kdyz konecne vytvorit hladce fungujici tym, ktery si dokaze bez vetsich zaskrbrtnuti poradit i s pokrocilymi enemaky :)

18.3.2009 00:17:43

zábavnost
Zábavnost je jednoznačně v pocitu dobře odvedené práce když máš ty i všichni spoluhráči zaplněné všechny kola všech fází těmi zaručeně správnými kartami pohybů a akcí a ještě zbývá nějaký čas do přenosu hyperprostorem zpět....
Tím ale zábavnost končí a nastupuje tvrdá realita vyhodnocení, obviňování, sebeobviňování, beznaděje, zmaru a rezignace. A to stačilo vystřelit malým a velkým dělem současně, nebo místo zbytečného druhého výstřelu po zničeném nepříteli jít radši dobýt reaktor...:)

18.3.2009 18:16:59

A co teprve
kdyz se vsichni v poslednim kole sejdete u panoramatickeho vyhledu a okukujete vybuchnuvsi nepratelske lode ... no obcas se pravda stana, ze se slezeme misto u okynka ve vakuu a obdivujeme vybuch vlastni lode :)

18.3.2009 21:39:50

juuu
ja som to hral zatial len raz (konecnee! dakujem recruitke dilli, ktora sa s nami hrdinsky v 4. lete udusila pri navrate lode domov a akadamia tak usetrila na jej vyplate... CO vravite ze? lubbo? ten urcite nebol najaty ako saboter;), vlastne 4 krat po sebe sme to zahrali, ubehne to dost rychlo :D a aj ked som nebol vzorovy clen posadky, sranda to bola a aj ked mi pri tom branica nepraskla, MUSIM si to zahrata hned, znova, uzaj! Je to uplne nieco ine ako som hral doteraz, ta realtimova cast je proste originalna! Ked som si docital dodatocne pravidla o vnutornych ohrozeniach, super!!! tesim ako to zvladneme s kamaratmi, lol

25.3.2009 04:31:30

juch
minuly vikend sme hrali dalsiu particku na chate(donutil som priatelku:), ale nakoniec povedala ze sa jej to zacina lubit. obcas sme si skocili sice do vlasov, ale ako radista som proste hluchy na ine vnemy ako z pocitaca :D nakoniec sme dali myslim 3 ci 4 hry a fajn sme si zalietali! hra je vcelku lahko a rychlo vysvetlitelna novym ludom... horsa na tento vikendovy galaxy trip :-P

9.4.2009 01:50:27

pochvala autorovi
nechtěl jsem zakládat novou diskuzi tak to píšu sem
Předevčírem jsme se konečně s kamarádem dostali k hraní. No a prostě bomba. čtyři hodiny jsme trénovali lety. Bohužel jen ve dvou. Těším se až nás bude víc.

6.5.2009 19:00:45

Boldrick
to bych docela zahrál :)

6.5.2009 19:33:55

Adalpo

Hrál jsem
No, já už mám za sebou několik her s různým počtem hráčů. Zatím nemáme moc problémy s dorozumíváním, ale stejně se nám takový každý 5-tý let nepodaří. Nutno podoknout, že zatím lítáme na normální obtížnost tzn. vynecháváme žluté pokročilé ohrožení.

10.5.2009 10:11:17

ke hře
mám radost z úspěšného letu, ale je sranda, když se někde stane chyba a člověk nestačí koukat jak se to celý hroutí:-)

10.5.2009 19:40:38

Vybíráme z Bazaru

Senjutsu CZ + 2 rozšíření, nové, poštovné v ceně
Senjutsu CZ + 2 rozšíření, nové, poštovné v ceně
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas