Space Alert - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Albi
Czech Games Edition
Heidelberger Spieleverlag
REXhry
Rio Grande Games
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dotaz k pravidlům

V případě hlášení „Příchozí data, opakuji, příchozí data“ si hráč každý hráč lízne jednu akční kartu. Líže si kartu i android, resp. nějaký hráč za androida? Děkuji předem za odpověď.
1.6.2010 13:12:51

re:
pokud vim, tak si lize kazdy hrac jen jednu kartu, za androdida nic navic

1.6.2010 15:51:53

to Siaron
díky:)

3.6.2010 14:16:30

ctu pravidla
a chapu dobre ze v 1. akcni casti jen pokladame karty abychom se co nejlepe prizpusobili situaci :)
a pak to je proste o tom ze vyhodnocujeme karty, utoky, ohrozeni atd... a proste uvidime jestli prezijeme nebo ne hm ? :)

zatim jsem to nehral... ale je to tak ze to zkusim naslepo vicemene naprogramovat do budoucna a pak jen bezmocne prihlizim? :)

12.5.2012 22:23:39

re:
Ano, chápeš to správně. Ale ideální je, když se zvládnete při 1 fázi aspoň trošku koordinovat a přesouvat figurky, energii a roboty po lodi. Určitě to jde i bez toho a je to náročné na komunikaci a timing, ale pořád myslím, že se to vyplatí :-)

12.5.2012 22:48:16

twix...
Naslepo. Ano. To je přesně tak,když začínáš.
Ne každému tahle hra sedí. Někdo stres v časové tísni nemá rád.
Je to o souhře a rychlém, více méně správném rozhodnutí v dané situaci.
Sehraný tým v reálném čase pohyb po plánu stihne.
Neříkám, že vždy. Jsou situace, kdy dobrý kapitán situaci ustojí i bez vizuální kontroly na plánu. Nicméně je to zážitek pro všechny zúčastněné a máš pocit opravdového letu se vším nebezpečím, bezmocí i případným triumfálním vítězstvím.

A k tomu naprogramování ....neprogramuješ...konáš.... akční část letu, ta 1.to je to ono ... posezení u "videa" je nedílná součást pro pobavení,poučení a vyhodnocení...

Bezmocně přihlížím....to sedí... :o)

12.5.2012 23:05:18

diky :)
je to paradni hra :) zkousel jsem 1. misi.. presne tahle mi chybela :) jen co si myslim je to, ze musim mit fakt hodne nauceny pravidla abych si to vse zvladl predstavit a co jak funguje :) ale je sranda koukat jak mate vse pripravene v nic vam nevychazi :D :D

13.5.2012 00:12:17

Sólo hra
Když si chci zahrát sólo, tzn. za 4 postavy, mám k dispozici úplně všechny karty (kromě hrdinských akcí)? Takže vlastně stačí plánovat a nemusím se dívat, jestli takovou kartu mám, protože mám celý balíček před sebou?

7.2.2013 15:37:23

Issiriana
OT: hele dotaz teď nevím, ale jestli to dáš v solo verzi tak sem dej report :-)

7.2.2013 19:44:46

Issiriana
Jak jen dívat? Musíš tu kartu přece najít a dát na pozici, pro následné vyhodnocení letu.
Hrdinskou akci má každý android. Ty ne.

7.2.2013 19:55:11 | Upraveno autorem (porovnej)

re:
Tak jsem to zkusila a myslím, že je úplně na místě, když si člověk karty v sólu roztřídí (já to udělala na 7 kupek - Áčka, Béčka, Céčka, pohyb do modrých, pohyb výtahem, pohyb do červených, roboti) a pak si je jen normálně bere, jak potřebuje. Po 7 hrách už mám teda tu zkušenost, že jsem ráda, že stíhám ovládat 4 postavy a likvidovat nepřátele...
Ale dík za odpovědi. :)

8.2.2013 21:02:04

Další otázky
Narazila jsem na pár nesrovnalostí, u kterých si nejsem jistá, jestli je hraji dobře:
1. Když např. v T+1 vystřelí kapitán z bílého horního laseru, spotřebuje tím energii z bílého reaktoru. A co když potom hráč po kapitánovi omylem taktéž vystřelí z laseru? Udělá to něco? Resp. vezme se za ten výstřel (který vlastně výstřelem nebyl) taky kostička energie jako postih za špatnou synchronizaci?
2. Když si vezmu roboty v červené dolní lokaci, smím je potom opravit i v modré horní lokaci (a naopak)?
3. Docela mi dělá problém sliz. Na kartě má napsáno "Při vstupu zdrží každého" - to znamená, že když se objeví (třeba v čase T+4), tak všichni jsou hned zpožděni? Nebo je zpožděný jen ten, kdo vstoupí do lokace se slizem? A dále, když se sliz rozmnoží, co se stane, když se zničí ten "domácí" sliz? Nechá se žetonek na dráze vnitřního ohrožení, a dokud není zničen i ten druhý, pohybuje se normálně? To by znamenalo, že při výskytu druhého Y by se znova rozmnožil? Nebo tamten druhý sliz má jen jeden život a pouze zdržuje, ale žádná poškození nepáchá?

16.2.2013 17:28:46

issiriana
1. ano. střílíš pánu bohu do oken,ale střílíš.....
2. ano. opravit je můžeš, nezáleží na tom,kde jsi je vzala s sebou
3. tady si teď nejsem jistý. kouknu a doplním.......jasne.kazdeho kdo vstoupi. A rozmnozenec ma 1 zivot. Tak jede normalne zetonek dal dokud ho neznicis,nebo neprije Z,kdy zdrzuje az do konce.

16.2.2013 18:46:18 | Upraveno autorem (porovnej)

issiriana
1. druhou kostičku energie nespotřebuješ
2. ano
3. zdrží toho, kdo vstoupí do lokace se slizem; namnoženej sliz má jeden život a žetonek vnitřního ohrožení se pohybuje dál

16.2.2013 19:19:32

strelba....
Pravdu ma dilli. Zbran je uz oznacena.

17.2.2013 09:31:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Dotaz k pravidlum
Chtel bych se zeptatohledne pravidel.Kdyz vnejsi hrozba ma napriklad rychlost 2 a prekroci pri svem pohybu cast trajektorie s oznacenim X, tak vykona prislusnou akci X, coz je jasne. Co se vsak stane, kdyz v ramci dalsiho pohybu se hrozba znovu pohne o dva a neprekroci zadne dalsi X Y nebo Z? Prekrocila tedy X a zustava jakoby v X ale zadne dalsi neprekroci..Vykonava tak stale akci X nebo ji vykonava jen jednou pri prekroceni znacky X na trajektorii?

Diky

22.2.2016 16:15:47

Joe

Gamer
Co si pamatam, tak akcie sa vykonaju iba po prekroceni danej urovne. Takze ked zostava medzi X a Y, len sa pohybuje.

22.2.2016 16:34:07

Gamer
Jak píše Joe, vyhodnocuje se pouze jednou a to když to překročíš.
Jsou tam i karty, které odkazují na zpětně překročené X a Y, ale ty to na sobě mají explicitně uvedené.

22.2.2016 17:09:42

Vybíráme z Bazaru

Třípatrový držák karet - 2ks
Třípatrový držák karet - 2ks
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas