Sorcerer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Print & Play)
Wise Wizard Games
Autoři: Peter Scholtz
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Novinky

V tejto teme budeme uverejnovat novinky z vyvoja a testovania Carodeja.
6.5.2015 09:30:02 | Upraveno autorem (porovnej)

@ Sorcerer
Ahoj Petře,
začátek července jako release date je potěšující zpráva :). Ale co se za tímto datem vlastně skrývá? :) Znamena to datum, kdy zahájíte nějakou kickstarter kampaň? Jak to vlastně realne vidíte s CZ verzí? Bude se začínat na ENG verzi a CZ/SK mutace přijde az se zpožděním? Budeme-li optimiste, kdy je cca. reálné zahrát si doma oficiální CZ verzi se vším všudy.

Díky.

6.5.2015 11:18:57

Deskovec
Mame v plane rozbehnut nas startovac, len koli tomu aby sa to dostalo do ruk hracov v CZ lokalizacii. Paralelne so startovacom planujeme uverejnit demo na BGG a KS kampan je hudba buducnosti.

6.5.2015 12:07:08

Status
S hrdostí si dovoluji oznámit, že máme Sorcerera lokalizovaného kompletně v angličtině. Za to bych chtěl srdečně poděkovat nasmu příteli z Anglie. Momentálně lokalizace prochází korekturou u rodilého Američana a rodilé Angličanky, oba dva jsou dlouholetí hráči deskovách her, takže deskoherní hantýrku mají oba v krvi.

Brzo přidáme Sorcerera i na BGG a co bude dál ... No nechte se překvapit.

Chybí nám už jen čtyři arty (v kvalitě jsme nepolevili ani u jednoho), aby bylo 50 různých spellů, takže karet bude celkem dvakrát tolik jako v demu, takže se máte určitě na co těšit. Nové karty se už testují a dostáváme rozsáhlé zpětné vazby od testujících týmů. Děkujeme všem, kteří věří v nás projekt a podporují nás!

19.5.2015 19:48:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Novinky - Jun 2015
Takze mame tu nejake tie novinky z nasej dielne:

V prvom rade by sme radi podakovali magazinu ABC za to, ze Carodeja v tohto mesacnom cisle uviedol ako jeden z ich tipov.

Obr:
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/11248700_1000241703321784_5025915531097155274_n.jpg?oh=5242726c53d4f08c99d89f4c258b92d6&oe=55F3B26A

Momentalne pripravujeme upravene pravidla ktore vedu k zrychleniu tempa Sorcerera a vyraznejsie ovplyvnili dlzku hry, ktoru sa nam podarilo realne znizit z 1 Hodiny na pol hodinku v priemere.

Nedoslo k ziadnym vyraznym upravam ktore by nejako menili mechaniky hry. K tym najdolezitejsim patria nasledovne upravy:

- Na zaciatku hry sa namiesto 5 kariet taha 7 a namiesto 4 bodov energie mate k dizpozicii 6.
- Na zaciatku kazdeho kola tahate 1 kartu, ALE mate moznost po dotiahnuti tejto karty 1 kartu zahodit a tahat tak 1 dodatocnu kartu. Takto si viete potiahnut v kazdom kole len 1 dodatocnu kartu (defaultne).
- Za jednu akciu si namiesto 1 energie pridavate az 2.
- Na zaciatku kazdeho kola sa namiesto 1D6 hadze 1D8 alebo si hrac ktory hadze kockou vyberie pravidlo "vezmem 4" a prida namiesto toho aby hadzal 4,energie obom hracom.

Najvacia novinka je ale moznost multiplayeru pre 4 hracov, na ktorej sa intenzivne pracuje a bude podporovat docasne spojenectva a intrigy.

Takze si myslim, ze sa mate naco v blizkej dobe tesit.

PS: Srdecne dakujem nasim Beta testerom za skvele postrehy a rozsiahle feedbacky.

Peto.

5.6.2015 13:26:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Kickstarter, BGG a facebook update.
Priatelia,

Viem, ze toto moc admini nemusia ale hadam nam to odpustite pre tento krat.

Podporte nas na nasej FB stranke a sledujte nasu cestu na kickstarter v Q4 2015.
https://www.facebook.com/sorcerercardgame/timeline

Anglicke "restaurovane" demo tu je co chvilka, tak sa hadam mate naco tesit. Drieme doslova ako kone.

10.7.2015 00:03:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Nová verzia hry (DEMO) na stiahnutie v EN verzii
Na známosť sa dáva, že anglická verzia hry, ktorá vo vývoji výrazne pokročila od uverejnenej českej verzie je na stiahnutie tuto:
http://peterscholtz30.wix.com/sorcerercardgame (úplne dole je download).
---
V skratke ide o tieto zmeny, ktoré hru ešte zrýchlili:
- výrazné zmeny v efektoch mnohých kariet a pridané nové karty
- zmeny v setupe (7 kariet namiesto 5, 6 počiatočnej energie namiesto 4)
- zmeny v akciách (pri pridaní energie sa pridávajú dve energie namiesto jednej)
- grafické úpravy hernej podložky (tracker energií už nie je cik-cak)
--
Tak to vyskúšajte sami a s dojmami sa opäť môžete podeliť :).

27.7.2015 23:39:14

ceske karty
zatial odolavam tlaceniu upravenych anglickych kariet, je neaky predpoklad uverejnenia ceskej verzie zmien / karty / ? diky za info. Pripadne maly textovy zoznam zmien v povodnej ceskej verzii a texty novych kariet ?

28.7.2015 06:15:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Dedodusi
Ahoj,

Ked sa vratim z dovolenky tak to uverejnim, teda CZ dodatok k staremu demu.

s pozdravom,
Peto

29.7.2015 18:16:53

Otvorena Beta
Priatelia,

Pre tych ktori sa mi oyvali ohladne ucasti na Beta teste (4kolo) Sorcerera mam pozitivnu spravu. Dnes vecer vam poslem vsetky dokumenty na tlac. Od rulebooku po vsetky karty a nalepky na kocky.

Za trpezlivost a podporu dakujem.

Mam toho teraz strasne vela okolo Essenu, kde idem hru ukazat vydavatelom... drzte hre palce. Akonahle sa vratim budem si prechadzat vase maily. Piste mi ohladne cohokolvek. Na kazdu vasu otazku/dotaz sa pokusim na otocku odpovedat. Hlavne mi poslite spatnu vazbu... akukolvek.

Peter

5.10.2015 11:14:04

Mne nič neprišlo :/
Ešte si to neposielal ?

6.10.2015 11:42:19

Něco nového??
Ahoj, tahle hra umřela nebo se chystá nějaké ofiko vydání?

16.3.2017 12:13:12

neumrelo, WWG chystajú KS
http://www.deskozrout.cz/topic/7336-gama-bgg-stream/#entry136196

16.3.2017 13:30:53

ruy

kto je
Robert Dougherty ???

7.11.2017 18:34:35

wwg
přece autor Star realms a asi borec co zastřešuje White wizard game

7.11.2017 19:52:02

ruy

ja len ze
..sa tvari ako autor sorcerera na kikckstarteri teraz
..da sa to nejako vysvetlit?

7.11.2017 22:19:43

komentáře
Robert Dougherty 6-time creator about 4 hours ago

@Peter Scholtz is the designer, world creator, and art director for Sorcerer!

7.11.2017 22:40:11

CZ
a co lokalizacia do cestiny ?
je nejaka sanca ze bude ?

7.11.2017 23:04:00


Sorcerer :Velmi pekne dakujem! No preklad rozhodne bude. Ci uz sa toho u nas ujme nejaky vydavatel alebo to spravime oficialne pre komunitu. Nielen pravidla ale aj karty.

7.11.2017 23:08:57

vdaka
iked uz asi nie s KS exlusive vecami ale co uz
Vdaka

7.11.2017 23:12:58

grafika
Jedním slovem nádhera ,s těmi kartami je škoda hrát:+))

7.11.2017 23:23:43

Ahojte
Priatelia. Dakujem v prvom rade za pochvalu. Robert Dougherty je CEO white wizard games. Prave to je dovod preco je pod jeho menom. Pre backerov to jeho meno reprezentuje znacku kvality.

Inak Rob ci uz v komentoch alebo v rozhovoroch stale spomenie moje meno. Je to velmi ferovy clovek.

Dobre podme k veci: Cestina/Slovencina

V pripade, ze sa toho neujme ziadna CZ firma. Pripravim vam oficialny preklad priruciek, storybooku a vsetkych kariet v ratane stretch goals. V akej forme, to sa este rozhodneme.

Dakujem vsetkym za prejavenu podporu.

Ak mate nejake otazky, budem to tu priebezne checkovat a velmi rad vam ich zodpovoem.

8.11.2017 09:28:48

nebola
pôvodná grafika temnejší ?

8.11.2017 09:54:51

sorcerer
v tom pripade neni co resit... jdu do toho...

8.11.2017 09:56:22

Sorcerer
Proč je tady hra vedená jako "Čaroděj"? Tak nějak mi to evokuje hru Proč kouzelník nečaruje :(

8.11.2017 10:02:34

Havelock
Ja si myslim, ze sa to premenuje na Sorcerer aj tu. Ono ako vidis toto je stary profil z cias ked ste mi pomahali hru testovat. Preto bola v Cestine. V tych casoch sme to aj planovali nejako zubami nechtami pretlacit na papier a vydat u nas cez startovac najskor.

Vtedy som ani len netusil, ze hra vyzbiera 90 000 usd za 17 hod na KS. Je to neskutocny sen. Ale to uz zabacam to temneho off topicu.

@Paladin91: Grafika je temna, sice som sa rozhodol pridat viac farieb a experimentovat s farebnostou aby nesla na ukor temnoty. Myslim, ze sa nam to vo vysledku aj podarilo.

Kazdy jeden artwork v hre je precizne namalovany a presiel brutalnym art directionom kde zalezalo na kazdom detaile.

@Horysimus: Dakujem :-)

8.11.2017 10:32:52

Vybíráme z Bazaru

Star Wars Impérium vs rebelové
Star Wars Impérium vs rebelové
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas