Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství

xxxxxxxxxo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier's Civilization: Desková hra
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Omezení slavných osobností

Jak se vám líbí nový balíček slavných osobností? Rozhodně chválím zjednodušení kulturního vítězství a větší motivace pro postup na stupnici kultury, ale přesto mi přijde, že je až moc silný. Na druhou stranu se mi nechce ho zavrhovat, protože stále, i přes šílenou míru nahodilosti, obohacuje hru. Proto jsem přemýšlel jak ho oslabit. Napadli mě tři věci a zajímá mě, jestli se vám zdají přijatelné, případně jak byste to řešili (nebo doknce už řešíte) vy.
1. Hráč by měl všechny osobnosti odkryté (tedy i ty na jedno použití)
2. Hráč by si vybral jestli si vezme pouze osobnost z balíčku, nebo pouze žeton jako v základní verzi. (Tím pádem by se zrušila povinnost mít příslušný typ osobnosti na herním plánu)
3. Hráč by měl omezený počet jednorázových osobností na ruce (např. dvě) a omezený počet dlouhotrvajích (např. jednu).
25.10.2014 14:25:42

osobnosti.....
proc je chces omezovat. Jak casto mas tri suroviny na osobnost? Je to OSOBNOST, ktera prave dela ten rozdil mezi vyvojem civilizaci.

25.10.2014 14:56:28

osobnosti...
Je běžné, že si hráči dělají alternativní pravidla, když se jim hra zdá nevyvážená, což je v tomto případě můj případ. Chtěl jsem jen vědět, kdo to tak také cítí, případně jak by to řešil. Oproti základní hře jsou osobnosti podle mě hodně silné. Na rozdíl od kulturních karet nemají limit a nelze je blokovat. A získat je není zas tak těžké, zvlášť pro hráče, kteří jedou na kulturu (a že je to v tomto rozšíření o něco snazší) a získávají tak podle mě velkou výhodu. Kdyby se kupovali pouze přes filozofii za tři suroviny, tak by vážně nebylo lehké je získat. Ale jak říkám, je to jen můj pocit.

Nehledě k tomu, že v pravidlech je uvedeno, že s balíčkem osobností se může, ale nemusí hrát. Čili asi nebudou tak důležité. Já jen chci najít něco mezi.

25.10.2014 16:43:18 | Upraveno autorem (porovnej)

osobnosti
Máš pravdu, taky vnímám SO jako výraznou dominantu strategie, na druhou stranu, co se týče kultury, tak ke dvěma se dostane prakticky každý a už záleží, co si vytáhneš. Souhlasím s tím, že díky kartám je to v podstatě dvojí výhoda, že by mohlo být nějaké omezení, ale upravit si to už můžeš i sám, například jak jsi zmínil v původním příspěvku. My to hrajeme dle pravidel, je to každého volba, jestli se k nim chce dostat nebo ne, všichni mají tu možnost a pokud člověk nehraje prvně, tak mu to musí dojít, že se to vyplatí.

29.10.2014 10:08:14

...
Mi zas prijde fajn, ze je vetsi motivace jet na kulturu. I proto, ze v zakladu to bylo asi nejtezsi vitezstvi.

1.1.2015 08:25:09

Vybíráme z Bazaru

Cashflow pro děti
Cashflow pro děti
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 2 hodiny

Offcanvas