Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství

xxxxxxxxxo hodnoceno 124x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Desková hra - Sláva a bohatství - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier's Civilization: Desková hra
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Investice mincí

Zdravím, měl bych dotaz ohledně investic mincí. Píše se, že:
"Investovat lze pouze žetony mincí – mince
nacházející se na mapě, kartách technologií nebo
budovách investovat nelze"

Jak jinak získám žeton mince, než z karty technologie??? Nedává mi ta formulace věty smysl. Hrajeme to tak, že právě z karet technologií investuju mince a případně si další mohu dokoupit zpátky na technologii.
Celkově jsem měl v mincích bordel delší dobu.
Jak Vy? Dík za odpověď
19.2.2013 18:35:29

honzikeben
Je tím myšleno, že nelze investovat vytištné mince na mapě, kartách technologií a budovách.

19.2.2013 18:46:49

to honzikeben
Myšleno to je tak, že nemůžeš investovat mince, které jsou nakreslené ať na kartě technologií, budově nebo na mapě.
Pokud ale na kartu technologie položíš žeton mince protože splníš nějakou na ní uvedenou podmínku (tuším že např. u republiky) tak ten investovat můžeš. Je to žeton ne obrázek.

19.2.2013 18:49:09

to beholder
Byl jsi rychlejší :)

19.2.2013 18:49:32

všem
takže je to jak jsme to hráli, že? investuju pouze mince, které si koupím na techonologiích... jasně, už mi to dává smysl :)

19.2.2013 18:55:56

public education
cau, u karty investic public education moc nechapu jeji dalsi vyznam. text je u vsech 3 pripadu stale stejny. na co tedy budu investovat dalsi mince? u ostatnich investic je drazsi lepsi, ale zde?

7.12.2013 16:55:37

public education
Doporucuji prvni vynalezt private education a precist si pravidla, tykajici se investovani minci a efektu investice. Bude ti osvetleno mnohe.

7.12.2013 20:03:22

re Ludva
Za 3 investované mince se můžeš naučit technologii zdarma, jakmile máš investovaných 6, tak další a stejně tak při 9. (Tj., za 9 investovaných mincí máš zdarma 3 libovolné techy - pokud máš místa v pyramidě)

7.12.2013 21:08:28

mince z karet osobností
Prosím tedy i pro mne pro upřesnění. Asi uplně nechápu mince na osobnostech
Mám li ve městě např. 5 osobností - každá má jednu minci na obr.
tak:
a - získám tak 5 mincí pouze na číselník, nelze investovat a to po dobu, dokud jsou položeny ve městě. Lze je ale pak uložit na kartu.

b - mohu je každé kolo "vytěžit" jako městskou akci a čekat až je někde uložím na kartu a tím budu moct investovat?

Tak trochu si odpovím sám, že to je hloupé, že při tomto by bylo brzy po hře (15mincí)

Ale uplně mi není jasný jak fungují ty mince na celebritách. Páč já bych asi mohl tu minci získat, vložit na kartu, poté odstranit osobnost, další kolo ji zas nasadit a zas shrábnout peníz.
Děkuji za objasnění

5.1.2015 20:36:42

jarome
Správná odpověď je c) :-)
Mince na osobnostech jsou to samé, jako mince na mapě. Dokud jsou v okolí tvého města (a soupeř ti je neblokuje), zaznamenáš si je na ekonomický číselník. Žádné žetony mincí si ale nebereš - nemůžeš je investovat, nikdo ti je nemůže ukrást nebo donutit tě k jejich zahození. Prostě se jen počítají pro účely ekonomického vítězství a šetření při vynalézání.
Ve tvém případě bys (pokud nemáš mince z jiných zdrojů) měl na číselníku natočenou pětku. Kartu národa bys měl ale prázdnou, žádné žetony. Kdybys jednu osobnost z mapy sebral, otočíš číselník na čtyřku. Když osobnost znovu položíš, vrátíš číselník zpátky na pětku. Nic víc, nic míň.
Důležitá věc - mince na mapě nebo na osobnostech se nikdy netěží. Nikdy a nijak. Pokud je, tak je a počítá se na číselníku (jen na něm). Pokud není, tak není.

5.1.2015 20:54:02

aradraug
Děkuji za rychlou odpověď. A hlavně za dobré vysvětlení.
Investovat lze tedy jen získané žetony z karet a úkolů a Sedmi měst. Snad sem to pchopil spravně. Z mapy a osobností nezískám žeton, jen hodnotu na číselník, kde jich potřebuji 15

5.1.2015 21:09:31

jarome
Přesně tak. Jen si nejsem si jistý těmi městy (a jsem příliš líný na to zvednout se a podívat se do pravidel) :-)

5.1.2015 21:10:39

aradraug
V pohodě. To nehledej. Dle FAQ 2.0 to možné je. Díky moc

5.1.2015 21:15:04

jarome
Jen drobnost, u těch Sedmi měst po jejich odstranění rovnou dostaneš 2 investiční mince, tam klasické žetonky mincí nebereš.

6.1.2015 00:06:30

mince
takže keď zaplatím schopnosť platenú surovinami dám si na kartičku mincu a posuniem sa na číselníku - ale na začiatku ďalšieho ťahu si tú mincu investujem, čím si ju odstránim a odoberiem aj z číselníku.
moja otázka znie:
keďže je na kartičke písané že tam môžem mať max 4 mince, ale ja si ju odtiaľ vezmem a investujem môžem túto schopnosť využiť aj 6x ak budem vždy potom investovať? To znamená že fyzicky tam tie žetóny mať nebudem takže pravidlo neporuším.
chápem to správne?
ďakujem.

5.11.2016 13:33:08

mince
EDIT: Špatně pochopená otázka a tedy i špatná odpoveď.

5.11.2016 14:42:36 | Upraveno autorem (porovnej)

marcel_
ANo, na kartě technologie se do toho limitu počítají jen fyzicky na ní ležící mince, je jedno kolik si jich z ní už v minulosti sundal.

5.11.2016 15:30:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Scythe - Titáni nebes CZ
Scythe - Titáni nebes CZ
Akt. cena: 609 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas