Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

útok x dezerce

Jak hrajete kartu dezerce - konkrétně mě zajímá část "tato akce může přerušit pohyb figurky"
Mám v plánu útočit na protivníkovu figurku.
Jsem ve vzdálenosti, odkud nemám problém dojít - např. 3 políčka.
Mám 2 vlaječky na jednom poli a chci útočit oběma najednou. A nyní máme problém s interpretací.
(ve vysvětlení vždy vynechám 1 figurku, u které je jasné, že je zničena, ale jde o to, co s tou druhou)
1. možnost "může přerušit pohyb figurky"
pokud je na políčku více figurek, žádná další se už nesní pohnout.
2. možnost "může přerušit pohyb figurky"
další figurky se mohou pohnout a útočník se rozhodne kam (jestli budou pokračovat v útoku, nebo jestli se budou hýbat jinam)
3. možnost "může přerušit pohyb figurky"
další figurky se mohou, nebo nemusí pohnout podle toho jak se bránící hráč rozhodne a pokud se rozhodne pro pohyb zbylých figurek, figurky musí pokračovat ve svém původním pohybu, tedy musí napadnout.

Základní otázka ode mne tedy zní, jestli záleží pouze na obránci, jestli se zbylýma figurkama nechá napadnout, nebo jestli toto rozhodnutí je na útočníkovi a pokud je na útočníkovi, jestli se zbývajícíma figurkama musí pokračovat v pohybu který měl v plánu, edy útok, nebo jestli s něma může pokračovat i jiným směrem.
27.5.2014 18:31:18

iNDIANN
Platí 2. možnost.

27.5.2014 20:02:08

urcite?
Preco by mala platit druha moznost? Nehovorim, ze je to zle, ale nevsimol som si v pravidlach vysvetlenie. My sme to hrali tak, ze k dezercii doslo tesne pred bojom a zvysne armady (vlajocky) uz nemali moznost sa stiahnut z utoku.

16.9.2015 15:03:14

Zigrin
Omlouvám se, měl jsem to asi vysvětlit jasněji, hráč jehož pohyb přerušíš má možnost na tu situaci reagovat a jelikož ve chvíli kdy vstoupí na políčko s armádou nebo město dochází okamžitě k boji, musíš tedy v tomhle případě přerušit poslední část jeho pohybu před útokem a na to má možnost reagovat tím, že ten pohyb dokončí na jiné pole.
Víc do detailu je to rozepsané v tomhle přehledu oficiálních a neoficiálních pravidel bod 253 Defection & Mass Defection
https://boardgamegeek.com/thread/1111649/civilization-summary-official-and-unofficial-rules
Samozřejmě není to oficiální FAQ, ale tohle řešení je IMHO vcelku logické a osobně se ho držím, je fér aby velitel vojsk měl šanci svůj útok přehodnotit, když mu půlka armády dezertovala ;-)

16.9.2015 15:37:47 | Upraveno autorem (porovnej)

x
Vdaka. Vysledok bude vacsine pripadov rovnaky. Dokoncenie utoku, tzn utok na silnejsieho supera. Prerusenie utoku - zvysna vlajka bude max 2 pohyby od silnejsieho supera, ktory s nou urobi vo svojom pohybe kratky proces.

16.9.2015 23:26:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sector 6 (raritní kousek)
Sector 6 (raritní kousek)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas