Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit

xxxxxxxxoo hodnoceno 144x (Seznam vlastníků)

Sid Meier’s Civilization: Nový úsvit - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: James Kniffen
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Ahoj.

Už jsou dostupná pravidla.
https://images-cdn.fantasyflightgames.com/filer_public/a1/fe/a1fec4bd-8ffc-4317-8175-f77c1675f53c/civ2_rulebookcompressed.pdf

Vypadají srozumitelně a nejsou složitá.
Oceňuji technologie, které jsou systémově jednoduché, ale taktické využívání a možnost boostování pomocí trade tokenu je činí mnohem zajímavější.

Nevím, zda-li se jedná o final verzi, ale ty podkapitoly mají naprosto příšerný font.

Z prvních zkušeností vyplývá, že herní doba je reálně do dvou hodin, což ocení hráči, kteří nemají rádi dlouhé civilizační hry.
26.11.2017 18:50:56 | Upraveno autorem (porovnej)

finální
No, měly by být finální, když jde hra do prodeje. Ale ta rozsypaná grafika nevypadá zrovna přesvědčivě...

26.11.2017 21:16:45

Rozdílný přístup
JJ. Taky se mi to zdá tak, že to ten tvůrce pravidel vložil ve 23:59 :D
Každopádně vidím rozdíl v propagaci. Když ji srovnám s původní Civkou, tak v té předchozí byl obrovský entuziasmus. Teď mi ten přístup nepřijde nijak zvláštní. Takový lakonický. Tady máme další krabici. Výrobu předchozí neobnovíme, máte tady tuhle věc.

Neříkám, že je to špatně. Jen je to zajímavé. Uvidíme, jaká bude hratelnost. To bude nejdůležitější.

27.11.2017 20:27:08 | Upraveno autorem (porovnej)

nejake dojmy?

tak co ma uz niekto nieco nahrate a rad by sa podelil o zazitky?

17.12.2017 11:36:03

Dojmy
Hrál jsem zatím dvakrát ve dvou hráčích. A mám z toho skvělý pocit. Je to hodně rychlé a dynamické. Tahy trvají necelou minutu. Je tam spousta skrytých komb přes divy. Více se dozvíte již brzy ve videu, které čeká na publikaci :)
___
redaktor Deskofobie

17.12.2017 19:41:41

V dvojici?
Yedle, takže píšeš, že to je aj v dvojici dobre hrateľné? To je na civilizačné hry trochu nezvyk, nie? Ale ak to tak je, tak to si ma potešil (moju peňaženku už menej) :D

17.12.2017 20:21:13

...

super POckam si a rad a ako hovori Ludomyl ak to bude good v dvojici tak pecka

17.12.2017 21:46:20

První hra
Tak včera jsme dali první hru ve čtyřech, tudíž berte moje zkušenosti s rezervou.

Klady
Za prvé bych velmi chválil systém ,,focus'' karet a jejich funkci kombinace technologií a akcí.

Diplomatické karty jsou výborný prvek, ale přišlo mi, že se jen tak nestřídají. Čekal jsem větší vyměňování během hry.

Druhou věc, kterou bych ocenil, je jednoduchost pravidel. I když se objevilo pár situací, které v pravidlech nebyly. Ani zpětně po hře jsem se jich nedohledal.

Stavba divů je super. Co se týče akce produkce, musím uznat, že je to dokonale vymyšlené. Můžete strategicky plánovat, ale spolu s jednoduchými počty není nic složité a překombinované.

Mapa je přehledná a mapové díly jsou menší, než jsem čekal. Ale není to na škodu. Ušetří se místo a účel splňují.

Vizuál je moc pěkný a nemám nic, co bych mu vytknul. Ačkoliv nejsem fanda grafiky šestého dílu Sid Meierovky, nakonec jsem se s ní sžil. Ostatní komponenty jsou také pěkné.

Zápory
Chyběla mi interakce s hráči, kteří jsou daleko od Vás.

Zároveň mi velmi chyběla možnost mořeplavby, která by podle mého názoru mohla zvýšit interakci hráčů, kteří jsou daleko.

Chybí růst měst. Nepočítám-li divy.

Nelíbí se mi národy, které jsou ve hře. Divná směsice. Ale to jsem věděl dopředu, že to bude podobné jako v PC hře.

U mapy chybí objevování, což mi také vadí. V civilizační hře bych očekával, že tento prvek bude její součástí.


Celkové pocity
Hra se mi moc líbila. Sice jsem čekal, že budeme rychlejší, ale nakonec jsem se mýlil. Hra trvala 4 hodiny. Rád bych vytvořil hybrid mezi Clash of Cultures a tímhle. Některé prvky bych změnil nebo zrušil a jiné bych zase přidal z CoC. Hra by se měla líbit většině hráčů, kteří mají rádi civilizační hry. Myslím, že i těm, kteří mají raději hardcore tituly. Hráči, kterým vadí dlouhá herní doba, určitě ocení jednoduchost a intuitivnost.
Hru bych hodnotil tak 7/10 .

22.12.2017 17:36:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Hodnota obrany městského státu

Ahoj,

Hodnota obrany městského státu je 8, pokud městský stát obsadím postavím na něm své město má moje město potom obranu 8, protože stojí na poli městského státu. Nebo má obranu stejnou jako město které stojí v nížině 1x1 = 2 plus sousední žetony.


Díky

31.12.2018 22:53:24

Městský stát
.. není tam nějaké omezení, že smíš stavět město dvě políčka od městského státu?

31.12.2018 23:05:42

Městský stát

Ne v pravidlech se píše, že při útoku na městský stát a výhře si na poli městského státu položíš své město.

31.12.2018 23:22:08

Vybíráme z Bazaru

Fresco
Fresco
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas