Settlers: Zrod impéria - Aztékové

xxxxxxxooo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - Aztékové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Settlers: Zrod impéria
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: karetní hra, budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Portal Games
REXhry
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rex hry prominou - Aztéky nekupujte

Jsem myslím poměrně zkušený hráč, Imperial Settlery (IS) mám velice rád a Trzewiczekovi jsem moc vděčen za tuto sympatickou zábavu. Nicméně, co se týče rozšíření, žádné mě vlastně nenadchlo, systém "trojic" je slabý, "otevřená produkce", která měla zajistit větší interakci mezi hráči není žádný zázrak a nic moc extra se u nás nepoužvá, Atlanťani mě nazujali od začátku, jsou moc překombinovaní a samozřemě - velice silní. Líbí se mi na nich, že více zapojují a využívají obecné karty. Ale co teď, když vyšli Aztékové, systém náhody a probírání obecného balíku a opětovného využití barev snad i zajímavý a hratelný. Proč? Proč ale jsou tam karty (a jejich tolik), které jsou svojí silou úplně mimo běžné hodnoty této hry? Ano, každá frakce má pár dobrých úletů, proč ne, ale u Aztéků je cca půlka karet. Nepochopím, co tím chtěl autor říci a velice u mě bohužel klesnul, to to dostatečně netestoval? Nehrál? Jak se mám jako hráč s běžnou frakcí cítit, když na mě Aztéčan vybaluje jednu šílenost za druhou. Za tři suroviny běžně 5 bodů a další a další. Je skutečně třeba souhlasit s názory 90 % hráčů - stačí si zadat "Aztecs overpowered" - ano, nízká pořizovací cena frakčních karet, ano silný chrám slunce a další. Můžete mě zde chytat za slovíčko, ale zkušenosti a všechny i statistické údaje (stejně jako suché výpočty a poměry z karet) mluví za vše. Tento národ je nehratelný. Ze všech rozšíření tedy především oceňuji ty zbytkové karty a hodně obecných karet, které jsem si zamíchal a se kterými mohu tvořit frakční balík. Aztékové jsou ale silně nevyvážení a ničí balanc hry. Škoda červíčku..
7.8.2017 16:05:02

počet partií?
Ještě jsem z Aztéky nehrál, tak nemohu potvrdit ani rozporovat, ale určitě mě zajímá počet sehraných partií, který vedl k tak ostrému odsudku.

7.8.2017 16:40:23

...
Říká se tomu "power creep" a u deskovek to je obzvlášť smutné, pochopil bych to u třeba u MtG, ale u settlers je to blbost, popravdě je to jedna z mála her kde se myslím že jakékoliv rozšíření nepřineslo žádnou změnu k lepšímu, jen horšímu... A ten deckbuilding v téhle hře, nejhorší co jsem kdy viděl a taky tam je jen s rozšířeníma...

8.8.2017 15:03:26

Aztékové vs Atlantida
Pokud je tento národ silný nebude aspoň funkční jako vyrovnaný proti předchozí Atlantidě? Jou pak teoreticky hratelní bez základní hry velká rozšíření? Jen uvažuji proč do toho jít.

8.8.2017 15:18:14

Aztékové prohráli
No, jedině, jak se mi opakovaně daří Aztéky porazit je udělat si silnej římskej balíček, kdy v posledním kole již dáte cca 50 bodů za kolo, celkově pak končíte mezi 150-200 body (hry ve dvou). Pak jsou Aztékové teoreticky porazitelní (neberu nyní v potaz Atlantidu).

15.8.2017 15:53:06

znechucení
Další hra a pokus proti Aztékům a další znechucení. Ten Ignác fakt zešílel a není ale vůbec pěkné pouštět a prodávat takováto rozšíření k tak pěkné hře. Nejradši bych použil horší slova. Nepochopitelné..

20.10.2017 08:25:38

Atlantida → overpower

Mluvíte tady o aztécích. Ti jsou silní až běda, o tom žádná, ale teď jsem překonal neskutečně svůj osobák.

Atlanďané v tomto rozšíření jsou skutečně nepřekonatelní. Nejdou porazit. Dneska jsem za ně nahrál 257 bodů a to jsem dělal chyby typu, že jsem postavil nejdřív bonus za červené karty (max 6 bodů za 6 karet), když jsem měl pouze 3 červené atd.

Atlantida je neuvěřitelný národ. Pokud ji nezničíte okamžitě bonusové karty za barvy, tak pak už to jede. Díky tomuto rozšíření je prakticky otázka chvilky, kdy bude mít atlantida všech 5 karet na bonusy (větrný mlýn, tesařská dílna, dodavatel, obchodník matyáš, zájezdní hostinec). Pak si na všechny nahážu žeton technologie (takže mi každá karta dává 2 body a 2 zlaťáky). No a když si aktivuji frakční kartu Křišťálový kolos + na všechny nahážu bodovací žeton, tak mi každá z nich dává 4 body za postavení všech pěti nejdůležitějších barev.

Když k tomu připočítám skvělou produkci frakčních karet + prakticky nulové náklady, tak mám za chvíli takové karty, které potřebuji (i když budu hrát blbě). No a když vezmu tu dvojnásobnou produkci, kde kupříkladu když mám Maminčiny lázně, které mi dávají standardně max 3 osadníky za 3 růžové karty, tak mi stačí jakákoliv růžová (kupříkladu právě Zájezdní hostinec) a pak mám Maminčiny lázně (a na nich žeton technologie) + Pracující sedláci (a na nich žeton technologie), tak moje produkce vypadá hezky:
6 osadníků z maminčiných lázní (max 3 za růžové karty, které mám, krát 2 díky žetonu)

Pak přecházím na další produkci - pracujících sedláků. No a 2x si vyberu maminčiny lázně, takže je dostanu celkem 3x

18 osadníků jen ze 3 karet… A když vezmu, že mám v posledním kole cca 20 produkčních karet, tak potom hrajte proti atlantidě.
Atlantida si prostě může dělat co chce a skutečně pokud ji nezlikvidujete okamžitě ty bonusové karty, už ji nechytíte a v tomto rozšíření můžete mít za atlantidu míň jak 200 bodů snad jen pokud v pátém kole nebudete vůbec hrát.
Už ve 4. kole mám s atlantidou běžně 100+ bodů.

24.3.2022 11:11:55

Vybíráme z Bazaru

B-Sieged
B-Sieged
Akt. cena: 55 €
Končí za: 12 dnů

Offcanvas