Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 607x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Setlers nebo Terra mystica

Ahoj, pořád se nemohu rozhodnout jestli si koupit setlers nebo Terru Mysticu, co myslíte vy? Máte zkušenost s oběma hrama?
19.3.2015 14:32:19

Setlers nebo Terra mystica
Nazdar prave pred 10 min.som dohral solo Setlers,dorazil pred necelimy dvoma hodinamy.Mam obidve hry Setlers som hral raz a Teru tak 80 krat.Obidve su dobre Setlers rychlo rozloziš a je zabavny.Naproti tomu Tera mysticu rozložiš tak cca 10 min. a herna doba je o čosi dlchšia.Ak by som si mal vybrať iba jednu z nich tak asi Tera mysticu. Ale ak pride jeden alebo dvaja kamoši a chcely bi niečo zahrať tak siahnem ako prve po setlersoch.

19.3.2015 15:02:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Settlers
Hlavní rozdíl vidím v tom, že zatím co k Terra Mystice potřebuješ znát kotel pravidel, abys pak mohl rozhýbat tu mechanika, která se ale z počátku hry roztláčí jako dvouset kilový šutr, tak u Settleru s opravdu minimalistickým množství pravidel, se ti otevře stejný (možná větší) prostor pro kombení a hra šlape hned od začátku.

19.3.2015 15:09:53

a já
bych místo Settlers šel do New Ery, protože se mi prostě líbí víc :D

19.3.2015 15:50:46

51st state master set
Souhlásím s Kewem (e; NE, pro solo hru možná spíš 51st state. A pokud by nebylo zbytí tak Settleři.

19.3.2015 16:04:18

pfff
Jsou to velmi rozdílné hry... Myslím, že TM je jistější volba. IS nemusí sednout každému.

edit: ačkoliv mám IS a TM mě neláká

19.3.2015 16:51:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Nemusí sednout každému
To ani Terra Mystika. Mně přístupnějsí teda přijdou settleři...

19.3.2015 16:56:51

obě
Vůbec bych tyhle 2 hry nesrovnával. Každá je jiná a má svoje výhody a nevýhody. Hrál jsem TM, mám Settlery a klidně bych koupil i TM. Jak už zaznělo níže - hraju Settlery s 9-ti letým synem (anglickou verzi) a baví ho tuze. TM by asi trvalo o něco déle než by se do ní dostal.

19.3.2015 17:16:30

díky moc
Díky moc za názory :) I když stále váhám, asi se rozhodnu pro setlery, přijde mi, že si k ním snadněji najdu spoluhráče.. Je asi fakt, že k Teře bych je hledal složitěji.

19.3.2015 18:30:22 | Upraveno autorem (porovnej)

smíšené pocity
Já mám z hry smíšené pocity. Jakožto zábavnou hru do hospody bych to nedoporučoval. Člověk nad tím opravdu musí hodně přemýšlet a to je nejspíš primární účel hry. Jakmile trochu polevíte v kombinacích, snadno vám ujede vlak a pak už jen koukáte jak protivník boduje a boduje. Já si naivně myslel, že je dobrej nápad zpočátku bodovat, ale rozdíl 70 bodů v závěrečném hodnocení mi dal facku. Hra sice nabízí mnoho možností jak kombinovat, ale strategii vám poroučí jenom jednu - geometrickou řadu. Takže na začátku (snad klidně i 3 kola) vyndavat produkce a pak bodovat. V tomhle je tahle hra nekompromisní...
Snad nejhorší na hře je to, že na konci 4 kola jsme už věděli, kdo bude vítěz. Žádné překvapení, prostá matematika. Tvrdá realita.
Pro mě žádný zázrak. To už mi přijde stokrát lepší Inovace.

22.3.2015 00:08:32

celyl
Zkus to ještě jednou a vyhni se chybám, které popisuješ. Ono je svým způsobem dobře, že nemůžeš během prvního nebo druhého kolo vybudovat něco co ti vyhraje hru.

1-3 kola jsou k tomu aby sis vybudoval produkci a přísun karet. 4-5 kolo je už bodovacích kombech.

Rozdíl 70 bodů podle mě spíš indikuje, že spíš někde udělali botu v pravidlech. Máme rozdíli v bodech kolem cca 10 bodů na konci hry.

22.3.2015 06:17:36

celyl
Pokud byl rozdíl 70 bodů, tak to někdo musel hrát fakt špatně, to jsem ještě neviděl a to jsem to hrál hodněkrát. Co se týče stretegie, tak je jasné, že ze začátku potřebuješ produkci pro rozvoj, teprve posléze ji používáš na body. Přesto je tam podle mě spousta rozhodnutí, které jsou na hráči, což z mého pohledu činí hru pěknou.
No a taky bych ji nedoporučil jako hru do hospody, od toho jsou jiné;)

22.3.2015 16:11:14

S odstupem casu
Mam settlery a mel jsem i terru.

Obe jsou dobre. Settleri jsou vyborni ve dvou, coz terra neni. Terra je dobra ve vetsim poctu hracu, u settleru me uz nebavilo hrat ve trech.
Za me maji settleri lepsi grafiku a je z te hry citit tema. Barbari byli najezdnici tak je to tak i ve hre, rimani byli od kazdeho neco a taky to je na kartach znat. V terre je prakticky jedno za jake kosticky hrajes (kosticka jako delnik je fakt hnus) , vsichni maji stejne moznosti coz dela hru vyrovnanou.

U tehle her zalezi hlavne na tom v kolika lidech chces hrat. U me vytezi settlers, protoze hraju nejvic s manzelkou. Kdybych mel skupinu ktera bude chtet hrat terru tak je to idealni hra.

14.7.2016 09:31:43

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror: the king in yellow
Arkham horror: the king in yellow
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas