Settlers: Zrod impéria

xxxxxxxxoo hodnoceno 615x (Seznam vlastníků)

Settlers: Zrod impéria - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

římaní moc silní - 198 bodů

Hráli jsme se ženou - ona za barbary (72 bodů), jý za římany a státní správa se opět ukázala - celkem 198 bodů a šlo by asi i více. Jsou moc silní. 29 frakčních karet vyložených, v posledním kole jsem udělal 60 bodů. Nemyslíte?
5.5.2017 06:51:30

většinou
Mne většinou žena za Římany taky poráží - někdy ale dostanou Barbaři silnější karty už od začátku a pak je to s Římany nahnuté...

5.5.2017 10:42:59

198 bodů
Pmane jak si to sakra dokázal? No asi budu muset někde na učení?

5.5.2017 11:34:40

římani
Teď po dlouhé době Římani a přislo tak normálně, možná malilinko nadprůměrně. A i s chybami 178 bodů. Myslím, že je stanard, pak už vytahuješ ke konci kartu a dává ti jen za postavení cca 4 body.

15.8.2017 15:55:36

Max
Hrajete i rozšíření, nebo jen základ? Docela by mě totiž zajímalo, jak je možné se vůbec dostat přes sto bodů. Hru máme cca rok, hrajeme pravidelně, ale nejvíc nahraných bodů máme za egypt a to asi 85. I přesto, že jsem už několikrát zkusil velký prolíz za Římana, a nejdřív samozřejmě postavit karty na bodování frakčních, tak jsem se nedostal ani přes 80. Nemyslím si, že bychom to hráli špatně, proto nerozumím těm mega bodům...

24.1.2019 13:47:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Detto
U nas doma tiez hravame cca rok, a vacsinou mame tak 70,80- 100,110 bodov max. Tiez nechapem tym poctom. Podla mna by musel pouzit hrac tie najlepsie karty ake v baliku su. Dalsia vec je ze pri beznej hre neni sanca otocit cely doberaci balik, tak max vacsia polka. To su nase skusenosti :)) vylozit 29 frakcnych kariet teda cely balik je pre mna nepredstavitelne :). Samozrejme nevyvraciam ze je to mozne, mne tiez nik neveri ze v Great western trail, vo dvojici nahram obcas cez 200 bodov :)

24.1.2019 13:55:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Jahman
Tak tak. I přesto, ze hraji hrad, strážní věž a dohodu na kartu, tak je přeci nemožné, abych to postavil. Vždyť musím brát v úvahu to, že musím ještě navíc stavět běžné, abych měl za co stavět frakční přeci...

1. kolo
- 3 karty do začátku
- 2 strážní věž
- 2 hrad

2. kolo
- 1 do začátku
- 1 strážní věž
- 2 hrad
- 2 druhá strážní věž
- 2 boření soupeři (za meč i z minulého kola)

3. kolo
- 1 do začátku
- 2 strážní věže
- 2 hrad
- 1 za kartu Římana

4. kolo
- 1 do začátku
- 2 strážní věže
- 2 hrad
- 1 za kartu Římana
- 2 boření soupeři (za meč i z minulého kola)

5. kolo
- 1 do začátku
- 2 strážní věže
- 2 hrad
- 1 za kartu Římana

Tohle je relativně utopistický příklad hry a i kdyby se to takhle dařilo, dopočítal jsem se k 35 kartám... A to by mě pak zajimalo, kde vezmeš běžné ke stavění frakčních, protože i kdyby sis do toho započítal dohody, a případně druhý hrad (na který bys za Řím stejně neměl panáčky), které jsem v propočtu vynechal, tak jsi na... Ehm. 24 běžných s tím, že počítám, že máš od prvního kola dva hrady a dvě dohody, které dávají kartu.

Kolem a kolem je to za mě totální zhovadilost nebo mi něco uniká.

24.1.2019 14:20:25

Cze.Oi
Na turnajích, co pořádáme, chodí dobří hráči často přes kilo s každým národem. Taky na to občas koukám, protože já se přes stovku dostanu občas, ale minule tam byl jeden, co měl ze tří po sobě jdoucích her se třema různýma národama průměr 140 bodů... ;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

24.1.2019 18:58:31

Anaken
Na turnajich co poradate? Kde se da zjistit vic info o turnajich v settlerech?

24.1.2019 19:30:25

@aneken
Podla mna to potom budu uz vyslovene naučene a odskusane stratégie na ktore ty hraci proste hraju. Musia mat urcite postupy a vediet napr. ze potrebuje dat dve karty na dohody z ktorých bude ziskavat karty, plus potrebuje mec z dohody na borenie, musi vediet ze potrebuje sa dostat k urcitim kartam, do urciteho kola, vie ze musi nakombit to a to, vie ze potrebuje vylozit napr. vsetky karty XY, atď... Inak si to neviem vysvetlit...

24.1.2019 19:48:08

Aneken
A hrajete na turnajích pouze základ?

25.1.2019 11:44:51

Vybíráme z Bazaru

Magic: 4th edition basic lands 2
Magic: 4th edition basic lands 2
Akt. cena: 35 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas